logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Jubileusz 800-lecia ustnego zatwierdzenia Reguły św. Franciszka to pierwsza inicjatywa franciszkanów różnych gałęzi podejmowana wspólnie. Bracia Mniejsi Konwentualni, Bracia Mniejsi oraz Bracia Mniejsi Kapucyni będą wspólnie świętować w Krakowie od 30 września do 4 października.
 
14 września 2009 r., w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, rozpoczną się zajęcia w dwuletniej Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. To szósta edycja Szkoły prowadzonej – najpierw w Konstancinie-Jeziornej i Sulejówku, a od 2001 r. w Krakowie – pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa, której przewodniczy kard. Stanisław Dziwisz.
 
Dwa kursy rozpoczną się 7 października 2009 i potrwają do czerwca 2010. Będą odbywały się w każdą środę w godz. 17:00 - 18:45, w Gdyni przy ul. Tatrzańskiej 35.
 
„Święty Józef – patron na nasze czasy” – to hasło mającego się odbyć na przełomie września i października X Międzynarodowego Kongresu Józefologicznego. Jego uczestnicy spotkają się przy sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
 
Masz na swoim koncie osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne? Jesteś aktywny, pomagasz innym? Na takich studentów uczelni warszawskich czekają stypendia im. Jana Pawła II w wysokości od 500 do 1500 zł miesięcznie.
 
Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe w Gdyni ma zaszczyt zaprosić nauczycieli klas gimnazjalnych i licealnych na 20- godzinny kurs zatytułowany 'Jak poruszyć wolę i serce ucznia- wprowadzenie w integralny model pedagogii'.
 
W środę rano, 9 września 2009, zmarł w szpitalu biskup Andrzej Śliwiński, pierwszy ordynariusz elbląski. Miał 70 lat.
 
Przypomnienie, dlaczego procedura in vitro jest niedopuszczalna, skierował do parlamentarzystów przewodniczący Rady ds. Rodziny bp Kazimierz Górny. Biskup podkreślił także, że są już w Polsce ośrodki naprotechnologii, które wykazują się skuteczną pomocą małżeństwom w leczeniu niepłodności.
 
Kolejne spotkanie z cyklu 'Powrót magii' na temat duchowych zagrożeń w kulturze odbędzie się 13 września 2009 (niedziela) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi Robert Tekieli - dziennikarz i publicysta katolicki.Wstęp na spotkanie jest wolny. Dobre Miejsce, ul.Dewajtis 3, Warszawa - las bielański. Płyty z pierwszego spotkania do kupienia są na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl
 
Trosce o duchowy rozwój osób niepełnosprawnych poświęcony był II Kongres Osób Niepełnosprawnych diecezji legnickiej, który odbył się 28 i 29 sierpnia br. w Legnicy i Legnickim Polu. Spotkanie zostało przygotowane w 10 rocznicę I Kongresu, który miał miejsce w 1999 r., połączono je także z 10 diecezjalną pielgrzymką osób niepełnosprawnych.
 
 
1  
...
1420  
1421  
1422  
1423  
1424  
1425  
1426  
1427  
1428  
...