logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Poznańska parafia Zmartwychwstania Pańskiego prowadzona przez księży zmartwychwstańców we współpracy z firmą Sprog organizuje warsztaty poświęcone organizacji, redakcji i wydawaniu parafialnych gazetek. Organizatorom zależy na rozpropagowaniu idei parafialnej prasy poprzez ukazanie, że niewielkim kosztem, przy zaangażowaniu kilku osób, można prowadzić profesjonalną redakcję, która pełni rolę nie tylko medium integrującego parafian, ale i ważnego pomostu między wiernymi i duchowieństwem.
 
I Katolickie Dni Społeczne dla Europy pod hasłem "Solidarność - wyzwaniem dla Europy" odbędą się w dniach 8-11 października 2009 roku w Gdańsku. Organizowane są one przez Komisję Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) w Brukseli oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Uczestnikami spotkania będą osoby duchowne, naukowcy, działacze społeczni, eksperci, politycy oraz młodzież z całej Europy.
 
Zaniepokojenie doniesieniami o likwidacji szkół oraz lekceważeniu katechezy w środowiskach życia emigracyjnego wyraża w liście do Polaków mieszkających za granicą abp Zygmunt Zimowski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji. W pierwszych dniach nowego roku szkolnego zwraca on też uwagę na rolę kapłanów w procesie patriotycznego i religijnego wychowania i nauczania.
 
Z inicjatywy Caritas Polska i Redakcji Programów Katolickich TVP S.A. odbędzie się 5 września 2009 r. na Rynku w Rzeszowie piknik rodzinny. Hasło akcji: „Tornister pełen uśmiechów”. 1500 najbardziej poszkodowanych dzieci otrzyma wyprawki szkolne.
 
Dożynki Jasnogórskie odbędą się 5 i 6 września. Uroczystej sumie będzie przewodniczył w niedzielę biskup ełcki Jerzy Mazur, a homilię wygłosi bp Jan Styrna, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa rolników.
 
Na początku października 2009 startuje nowy projekt pod patronatem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży, którego organizatorami są Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży (Warszawa, www.sdm.org), Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza (Gubin, www.tymoteusz.org).
 
Międzynarodowy Kongres dla Pokoju – „Ludzie i religie” odbędzie się w dniach 6-8 września w Krakowie. Upamiętni on 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej i przemiany roku 1989, będąc „donośnym głosem dla pokoju i pojednania między narodami”.
 
Tradycyjnie tydzień przed uroczystością Podwyższenia Krzyża Świętego w świetokrzyskim sanktuarium zbiorą się osoby życia konsekrowanego. W tym roku nie jest to jedyne miejsce pielgrzymki – ze względu na odległość wyznaczono także inne sanktuaria, w Gostyniu i Gietrzwałdzie.
 
Międzynarodowy Kongres dla Pokoju – „Ludzie i religie” odbędzie się w dniach 5-6 września w Krakowie. Upamiętni on 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej i przemiany roku 1989, będąc „donośnym głosem dla pokoju i pojednania między narodami”.
 
Rusza już druga edycja internetowego kursu homiletycznego, którego organizatorem jest Wydawnictwo św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej...
 
 
1  
...
1421  
1422  
1423  
1424  
1425  
1426  
1427  
1428  
1429  
...