logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
„Modlitwa kilku pokoleń środowisk kolejarskich z całej Polski będzie dziękczynieniem za 25 lat trwania wspólnoty duszpasterstwa kolejarzy – wyrażeniem wdzięczności duszpasterzom kolejarzy za posługę środowisku i rodzinom kolejarskim” – piszą organizatorzy jubileuszowej pielgrzymki kolejarzy, zapraszając do udziału w niej. Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w sobotę 8 listopada, a zakończy ją uroczysta Msza Święta w niedzielę o godz. 11.00. Uroczystości przewodniczył będzie bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
 
W środowe popołudnie 29.10. br. w auli klasztoru redemptorystów w Krakowie miała miejsce międzynarodowa sesja naukowa na temat: 'Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kulturze Wschodu i Zachodu'. Sypozjum, zorganizowane z inicjatywy Katedry Dziejów Kultury i Wychowania Papieskej Akademii Teologicznej w Krakowie, miało na celu ukazanie wyjątkowego charakteru kultu, telogii i historii Ikony MBNP, którą z woli bł. papieża Piusa IX od 1866 roku opiekują się redemptoryści.
 
29 października 2008 r. o godz. 10 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbędzie się uroczysta promocja księży kapelanów na czas „W”. Godzinę później w katedrze polowej Wojska Polskiego będzie sprawowana Msza św. dziękczynna w czwartą rocznicę konsekracji biskupa polowego Tadeusza Płoskiego.
 
Ośrodek proponuje pomoc psychologiczno-terapeutyczną w sytuacjach trudnych oraz kryzysowych. Terapia adresowana jest do wszystkich osób powołanych do służby Bogu i ludziom pragnących poznać siebie (swoje przeżycia i reakcje emocjonalne) oraz pogłębić więź z Jezusem. Czas terapii w Ośrodku zależny jest od indywidualnych potrzeb osoby zainteresowanej. Zasadniczy program terapii trwa jeden miesiąc w trybie stacjonarnym.
 
Pizza to nie tylko danie rodem z kuchni włoskiej, ale to także alegoria... małżeństwa.
 
Katolicki Związek Akademicki "Gaudeamus" oddział przy Akademii Ekonomicznej Katowice oraz Duszpasterstwo Akademickie „Zawodzie” mają zaszczyt zaprosić na otwarte spotkanie – konferencję pt. „Dobro i zło we współczesnym świecie”, spotkanie z diecezjalnym egzorcystą ks. Michałem Wolińskim.
 
Konferencje video dla duszy o naturze ciała, zostały ciekawie zrealizowane filmowo oraz wzbogacone o interesujące prezentacje omówione prze autorów. Zarejestrowane na VI Ogólnopolskim Spotkaniu Młodzieży i Rodzin, które miało miejsce w Sanktuarium Miłośierdzia Bożego w Łagiewnikach.
 
Dobra Nowina o Jezusie Chrystusie, Bożym Posłańcu, pełnym mocy i łaski jest dziś tak samo aktualna jak kiedyś. I choć może się czasem wydawać, że chrześcijaństwo w dzisiejszym świecie stoi na przegranej pozycji, Duch Święty rozbudza ciągle serca chrześcijan swoją obecnością, dając te same łaski i charyzmaty, o których czytamy w Dziejach Apostolskich.
 
Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie: "Głoszenie Chrystusa tracącym wiarę!" (Konfrontacja głosicieli Ewangelii ze światem na przykładzie posługi św. Pawła) (Lublin - Dąbrowica "Dom Spotkania" 24-27. listopada 2008) Rekolekcje prowadzi: ks. prof. Roman Pindel (ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie, członek Komisji Teologicznej Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym) oraz ekipa SFD
 
Eucharystią sprawowaną przez biskupa Jana Wątrobę, delegata Episkopatu ds. duszpasterstwa kobiet, rozpocznie się jutro (18 paź) na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet.
 
 
1  
...
1422  
1423  
1424  
1425  
1426  
1427  
1428  
1429  
1430  
...