logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Od 1997 r., kiedy odbyła się pierwsza edycja Festiwalu, na scenie Auli im. Jana Pawła II wystąpiło wielu znanych wykonawców muzyki chrześcijańskiej, m.in. New Life M, Chili My, Bartek Jaskot, Dzieci z Brodą, Full Power Spirit czy Magda Anioł. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Viola Brzezińska, która zaśpiewa utwory z wydanej w maju tego roku, solowej płyty pt. Przystań.
 
Na czym polegała specyfika duszpasterstwa młodzieży, które prowadził ks. Karol Wojtyła? Czego duszpasterze mogą nauczyć się ze spotkań Jana Pawła II z młodzieżą? Jakie przesłanie do młodych zostawił Papież i czy jest ono podejmowane przez dzisiejszą młodzież? To pytania, które z pewnością postawią uczestnicy konferencji, odbywających się w całym kraju w ramach Dnia Papieskiego.
 
Kuria Diecezjalna w Sosnowcu opublikowała fragment testamentu pierwszego biskupa sosnowieckiego, Adama Śmigielskiego. 7 października, a więc w dzień wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, w Godzinie Miłosierdzia - tuż po godz. 15.00 biskup Śmigielski zmarł w szpitalu. Pozostał po nim m.in. pisany ręcznie testament, którego obszerny fragment publikujemy. Testament został napisany już po wykryciu u niego choroby nowotworowej.
 
Uroczystości pogrzebowe zmarłego wczoraj Biskupa Adama Śmigielskiego odbędą się w sobotę 11 października o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu. Przy trumnie pierwszego ordynariusza diecezji sosnowieckiej modlą się kapłani, od piątku – gdy ciało zostanie przeniesione do katedry – będą czuwać także wierni.
 
Zastanawiasz się, jak można modlić się tańcem? Współczesnemu człowiekowi taniec kojarzy się raczej z przyjemnością i rozrywką. Czy może pełnić jednak jeszcze inną rolę?
 
Był pasterzem według serca Bożego, w którym mógł odnaleźć się każdy człowiek i każdy naród, każda kultura – piszą biskupi w słowie z okazji 30. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zachęcają też do odpowiedzi na pytania: jacy jesteśmy dzisiaj, w jakim stopniu żyjemy Ewangelią i jak korzystamy z daru wolności, która jest owocem pontyfikatu Jana Pawła II. List będzie odczytywany w parafiach w niedzielę 12 października.
 
Trzy godziny trwała w Brazzaville Msza św. z okazji 35-lecia pracy tarnowskich misjonarzy w Republice Konga. W parafii Jezusa Zmartwychwstałego i Miłosierdzia Bożego wzięło w niej blisko dwa tysiące Kongijczyków. Eucharystię odprawiało trzech biskupów oraz 31 księży. Obecny był również Bogusław Nowakowski, polski ambasador z Kinszasy.
 
Duchowość Caritas i religijne korzenie posługi charytatywnej były przedmiotem sympozjum naukowego 'Nic nie zastąpi miłości', zorganizowanego przez Caritas Polska i sekcję Teologii Duchowości Wydziału Teologicznego UKSW. Gościem specjalnym sesji był kard. Paul Josef Cordes, przewodniczący Papieskiej Rady 'Cor Unum'. Wygłosił on wykład na temat ludzkich i duchowych predyspozycji tych, którzy działają w kościelnych organizacjach charytatywnych.
 
Zwieńczeniem trwającego od 28 września Tygodnia Miłosierdzia będzie jutrzejsze sympozjum „Nic nie zastąpi miłości” z udziałem przewodniczącego Papieskiej Rady „Cor Unum” kard. Paula Josefa Cordesa oraz wręczenie nagród „Ubi Caritas”. Podczas Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem kard. Cordesa homilię wygłosi metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.
 
 
1  
...
1424  
1425  
1426  
1427  
1428  
1429  
1430  
1431  
1432  
...