logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Dnia 16 października 2008 roku przypada setna rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Jana Berthiera, Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Tego dnia uroczystą mszą świętą w kościele seminaryjnym w Kazimierzu Biskupim rozpocznie się 'Rok Berthierowski', który będzie obchodzony we wszystkich domach i placówkach Misjonarzy Świętej Rodziny. W czasie tej mszy świętej, której przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Wiesław Mering zostaną poświęcone okolicznościowe tablice upamiętniające 100 rocznicę śmierci ks. Berthiera, które w ciągu roku zostaną wmurowane we wszystkich placówkach Polskiej Prowincji MSF. Uroczystość będzie połączona z inauguracją roku akademickiego w WSD MSF w Kazimierzu Biskupim. 'Rokiem Berthierowskim' Misjonarze Świętej Rodziny pragną podziękować Bogu za dar tak wspaniałego Założyciela.
 
Sekret „kuchni” św. Pawła to temat rekolekcji dla kucharzy, cukierników i środowisk gastronomicznych. Odbędą się one już po raz drugi w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła w dniach 3-6 listopada 2008 roku.
 
Każdy proboszcz w Rzymie wie, że odwiedziny w parafii musi zakończyć spotkaniem Biskupa Rzymu z młodzieżą. I nie tylko w Rzymie, ale także gdziekolwiek Papież się pojawi, wszędzie szuka młodzieży i wszędzie jest przez tą młodzież szukany. Ale właściwie to nie on jest szukany! To jest szukany Chrystus, który wie „co w człowieku się kryje” (J 2,25), zwłaszcza w młodym człowieku, i daje na jego pytania prawdziwe odpowiedzi! A jeśli to bywają odpowiedzi wymagające, młodzież wcale od nich nie stroni, owszem, na nie oczekuje. [Przekroczyć próg nadziei]
 
2 pażdziernika br. o godzinie 18 Kardynal Stanislaw Dziwisz dokonał odsloniecia mozaiki przedstawiajacej Jana Pawla II. Mozaika skladajaca sie z ponad 25.000 fragmentow zostala zrealizowana w watykanskiej pracowni mozaiki na specjalne zyczenie proboszcza i burmistrza miasta Niepolomice. Zgode na realizacje wyrazil osobiscie Kardynal Angelo Comastri- wikariusz generalny Ojca Swietego i arcyprezbiter Bazyliki Swietego Piotra. To pierwsza mozaika Jana Pawla II wykonana w tej pracowni, rowniez pierwsza i jedyna poblogoslawiona osobiscie przez Papieza Benedykta XVI podczas specjalnej audiencji w Watykanie 27 sierpnia br. To wielkie dzielo zostalo zainstalowane na specjalnym postumencie, w miejscu gdzie wczesniej od momentu smierci Slugi Bozego widnialo zdjecie Papieza Polaka, pod ktorym wierni skladali nieustannie kwiaty i zapalali znicze na znak czci i pamieci.
 
W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie 2 października odbyła się sesja "In vitro - prawo, medycyna, etyka" zorganizowana przez Katolicką Agencję Informacyjną w perspektywie przyjęcia przez Polskę nowych rozwiązań bioetycznych. Zainaugurował ją sekretarz generalny Episkopatu bp Stanisław Budzik, który poinformował o działaniach Episkopatu dotyczących kwestii bioetycznych.
 
„Biblia jest spisanym tekstem natchnionym. Natomiast Słowo Boże jest rzeczywistością żywą” – mówi abp Stanisław Gądecki, wyjaśniając, że przyjęte Słowo Boże pozwala nawiązać żywy kontakt z Chrystusem. XII Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów poświęcone „Słowu Bożemu w życiu i misji Kościoła” rozpocznie się w niedzielę, 5 października, Mszą św. w Bazylice św. Pawła za Murami o godz. 9.30.
 
Delegat Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński za pośrednictwem diecezjalnych duszpasterzy prawników zaprosił środowisko prawnicze na doroczną Pielgrzymkę Prawników na Jasną Górę. Od wielu lat odbywa się ona w pierwszą sobotę października, w tym roku będzie to 4 października.
 
4 października z Maryją, niosąc Papieski Różaniec, pójdziemy na Lednicę, by wspólnie zacząć rok akademicki. Tam razem zasiądziemy do Stołu Eucharystycznego, przejdziemy Drogą Krzyżową, wybierzemy Chrystusa i odnowimy Chrzest, posłuchamy także specjalnego wykładu b. Ministra Skarbu Andrzeja Mikosza nt. "Warto się angażować w tworzenie kultury".
 
Tegoroczna edycja imprezy będzie obfitowała tradycyjnie w Msze Święte, koncerty i występy teatralne o charakterze chrześcijańskim, ale także festyn rodzinny z biegami Świętego Maksymiliana i turniejem szachowym. W programie znajdzie się również panel dyskusyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, n.t. współczesnych zagrożeń kultury chrześcijańskiej.
 
"Jan Paweł II - Wychowawca Młodych" to hasło VIII Dnia Papieskiego, przypadającego w tym roku 12 października. Obchody rozpoczną się już w sobotę - w panelu dyskusyjnym na Uniwersytecie Warszawskim głos zabierze kard. Stanisław Ryłko, później na Zamku Królewskim zostaną wręczone nagrody Totus. W niedzielę wieczorem w trakcie koncertu galowego zostanie wyemitowane słowo Benedykta XVI. Cały dzień stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą zbierać pieniądze na stypendia, odbywać się będą koncerty, panele dyskusyjne oraz Msze św., podczas których wierni modlić się będą o rychłą beatyfikację Jana Pawła II.
 
 
1  
...
1425  
1426  
1427  
1428  
1429  
1430  
1431  
1432  
1433  
...