logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Teatr Hagiograf im. Św. Teresy z Lisieux rozpoczyna z dniem 30 września nowy - 8 sezon artystyczny. Zapraszamy serdecznie do refleksji nad pismami Świętych, Dziełem Jana Pawła II, zachwytu pięknem słowa i muzyki.
 
W Roku św. Pawła jesteśmy zachęcani przez Papieża do naśladowania tego wielkiego Apostoła Pogan. W dzisiejszym, zsekularyzowanym świecie to wezwanie nabiera bardzo aktualnego znaczenia. Tak jak on chcemy więc głosić na areopagach, rynkach, targowiskach i ulicach, że "żyć to Chrystus". W dniu 5.10.2008 od godz.15.00 do 20.30, na wrocławskim rynku (koło fontanny) planujemy ewangelizację "ŻYJĘ W TYM MIEŚCIE" ,którą zakończy Koncert Uwielbienia z modlitwą za miasto.
 
W ramach obchodów 70. rocznicy narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, 2-4 października 2008 r. odbędzie się III Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia. Obchody narodzin dla nieba Apostołki Bożego Miłosierdzia zakończy 5 października uroczysta Msza święta pod przewodnictwem abpa Edwarda Nowaka z Watykanu.
 
Drugi pod względem sprzedaży polski tygodnik opinii „Gość Niedzielny” obchodzi w tym roku swoje 85-lecie. Rocznica wydania pierwszego numeru minęła 2 tygodnie temu, zaś 22 września w katowickiej redakcji zaprezentowano monografię pisma, autorstwa jego wieloletniego dziennikarza Andrzeja Grajewskiego. Spotkanie z udziałem redaktora naczelnego „Gościa” ks. Marka Gancarczyka poprowadziła wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Książkę recenzowali: historyk ks. prof. Jerzy Myszor i dziennikarz Andrzej Stefański.
 
Quo vadis Europo? Spotkanie z Martinem Kuglerem, założycielem wiedeńskiej organizacji 'Europa dla Chrystusa'
 
Beatyfikacja ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kierownika duchowego s. Faustyny Kowalskiej, który niemal całe swoje życie głosił kult Bożego Miłosierdzia, zainauguruje 28 września 64. Tydzień Miłosierdzia. Archidiecezja Białostocka rozwija liczne dzieła miłosierdzia, by głosić Boże Miłosierdzie nie tylko słowem, ale i czynem.
 
Termin: 4 października 2008 Miejsce: Gliwice, kościół pw. Chrystusa Króla, ul. Okrzei 31 Wstęp wolny
 
W wielu kościołach 23 września zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia ku czci świętego Ojca Pio z okazji przypadającej w tym dniu 40 rocznicy jego śmierci. Z tej okazji Bracia Mniejsi Kapucyni w Krakowie zapraszają tego dnia na uroczystą Mszę Świętą przy ul. Loretańskiej o godz. 19.00. Eucharystii będzie przewodniczył bp Jan Zając. Od godz. 6.30 do 19.00 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty i pojednania. Od 10.00 do 17.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
W sobotę 20 września rozpoczyna się II Ogólnopolska Noc Misyjna pod hasłem „Zapal światło tam gdzie go nie ma”. Zapal światło czyli rozpal nadzieję, gdzie jej brakuje. Organizatorem jest Sekretariat Misyjny Braci Mniejszych Kapucynów z Krakowa. W organizację zaangażowane są także Grupy Modlitwy św. Ojca Pio, kółka misyjne oraz ludzie dobrej woli.
 
 
1  
...
1427  
1428  
1429  
1430  
1431  
1432  
1433  
1434  
1435  
...