logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
W najbliższą niedzielę (21 września) w Polsce obchodzony będzie 42. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jak wyjaśnia abp Sławoj Leszek Głódź, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, ma on być „swoistym przystankiem na drodze codziennej pracy w mediach, dniem refleksji nad etycznym wymiarem mediów, ich powinnościami i zadaniami, nad zagadnieniem prawdy, dobra i sprawiedliwości”. W słowie do dziennikarzy metropolita gdański podkreśla, że obchodzony Rok Świętego Pawła Apostoła sprzyja refleksji o wartości słowa.
 
Jesienna sesja diecezjalnych duszpasterzy rodzin i doradców życia rodzinnego rozpocznie się 27 września w Częstochowie. W niedzielę wezmą oni udział w XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, podczas Eucharystii nowi doradcy życia rodzinnego złożą ślubowanie.
 
15 października każdego roku w wielu krajach obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Corocznie, tylko w naszym kraju, ponad 40 tysięcy kobiet doświadcza poronienia, 2 tysiące kolejnych dzieci rodzi się martwo, 5 tysięcy dzieci nie dożywa 18. urodzin. Mimo ogromu tych liczb temat straty dziecka jest rzadko poruszany, zarówno w mediach, jak i w rozmowach prywatnych. Dlaczego? Czy takie są wzorce społeczne? Czy to nieumiejętność stawania wobec cudzego cierpienia? Czy może lęk przed własnymi uczuciami? Niewiedza co powiedzieć? Stowarzyszenie Rodziców po Poronieniu stara się przypominać o cierpieniu opuszczonych rodziców i podpowiadać, jak można im pomóc.
 
Blisko 2 tys. uczniów ze szkół katolickich przybędzie 19 września na VIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. „Więcej być – to znaczy musimy od siebie wymagać” – to temat, który wraz z młodymi podejmą m.in. ks. Marek Dziewiecki, Jacek Pulikowski, a także bp Henryk Tomasik, który poprowadzi modlitwę i będzie celebrował Eucharystię. Spotkanie organizuje Rada Szkół Katolickich.
 
W kanadyjskim Québec odbyła się 126. Światowa Konwencja Rycerzy Kolumba. Przybyło na nią 2,5 tys.delegatów z całego świata. Zakon Rycerzy Kolumba to męska organizacja katolicka powstała w 1882 roku w New Haven w stanie Connecticut w USA, a od kilku lat działająca także w Polsce. Podobnie jak przodkowie Rycerzy sprzed 120 lat, tak i dzisiejsi członkowie organizacji udzielają sobie wzajemnej pomocy i odważnie wspierają Kościół Katolicki. Poprzez różne dzieła miłosierdzia i przykłady własnego życia Rycerze służą wszystkim jako świadkowie ewangelicznej Dobrej Nowiny.
 
Księża Michalici w Markach k. Warszawy zapraszają na III Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne, które odbędą się w dniach od 16 do 19 października 2008 roku.
 
Ludzie morza wraz z duszpasterzami przybędą za tydzień na Jasną Górę. Eucharystii 20 września będzie przewodniczył bp Ryszard Kasyna, Krajowy Promotor Duszpasterstwa Ludzi Morza. Pielgrzymi wysłuchają też prelekcji o podróżach misyjnych św. Pawła Apostoła – „Nawigatora Dobrej Nowiny”.
 
16 października w Watykanie, w auli Pawła VI, zostanie po raz pierwszy zaprezentowany film „Świadectwo” - fabularyzowana opowieść kard. Stanisława Dziwisza o Janie Pawle II. W światowej premierze weźmie udział papież Benedykt XVI, będą także goście z Watykanu, Polski i wielu innych krajów świata, w tym hierarchowie Kościoła i przedstawiciele władz. Stolica Apostolska organizuje premierę w ramach obchodów 30-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.
 
Stworzony z myślą o wszystkich, którzy mieli okazję być, planują wyjazd lub marzą, by pielgrzymować do San Giovanni Rotondo - do grobu Świętego Ojca Pio z Pietrelciny – www.doojcapio.pl - to nowy portal pielgrzymkowy firmowany przez redakcję dwumiesięcznika "Głos Ojca Pio".
 
Po raz dwunasty na Jasną Górę przybędą w pielgrzymce pracownicy leśnictwa, gospodarki wodnej i parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych oraz przedstawiciele ruchów ekologicznych. Pielgrzymce 20 września przewodniczyć będzie bp Edward Janiak, odpowiedzialny z ramienia Episkopatu za duszpasterstwo tego środowiska.
 
 
1  
...
1428  
1429  
1430  
1431  
1432  
1433  
1434  
1435  
1436  
...