Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Olejek nardowy
2020-04-06 11:00
Wielki Poniedziałek pachnie w Ewangelii olejkiem nardowym – w czytaniach podczas Mszy Świętej wspomina się, jak Maria Magdalena namaściła stopy Jezusa tym drogocennym kosmetykiem, wzbudzając gniew Judasza.
 
„Wiara dla każdego” - nowy program katolicki na CDA
2020-04-06 10:00
Z inicjatywy krakowskich Rafael Film i „Pól Dialogu” we współpracy z portalem CDA powstał nowy cykl katolicki. „Wiara dla każdego” porusza najbardziej wartkie tematy na pograniczu wiary i trwającej pandemii. Wśród duchownych, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, znaleźli się m.in. abp Grzegorz Ryś, o. Jordan Śliwiński, ks. Wojciech Węgrzyniak.
 
Sekretarz Episkopatu: tegoroczny Wielki Tydzień szczególną zachętą do wiary i nadziei
2020-04-06 09:00
Wielki Tydzień, który rozpoczęliśmy, jest w obecnej sytuacji epidemii szczególną zachętą do ożywienia naszej nadziei i zaufania Bogu. To najważniejszy tydzień w roku, w którym przeżywamy najistotniejsze prawdy wiary. Zachęcam wszystkich do szczególnie intensywnej modlitwy w tym czasie – podkreślił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.
 
Rekolekcje dla Radia Maryja i Telewizji TRWAM: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny”
2020-04-06 08:00
– Największa wolność ma kształt Chrystusowego miłosierdzia, które jest dobrowolnym służeniem innym, aż po ostateczne wyrzeczenie się siebie - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w czasie pierwszego rozważania rekolekcyjnego dla słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji TRWAM.  
 
Niedziela Palmowa rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia
2020-04-05 15:00
W Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień, na Jasnej Górze Mszy św. transmitowanej przez pr. 1 Telewizji Polskiej, przewodniczył o godz. 11.00 abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Eucharystię koncelebrował m.in. o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry. We wspólną modlitwę przez Internet, radio i telewizję włączyła się rzesza duchowych pielgrzymów.
 
Nawrócenie św. Klary
2020-04-05 14:00
Niedziela Palmowa przywołuje nam na myśl świętą nierozerwalnie związaną z duchowością franciszkańską. Mowa oczywiście o św. Klarze z Asyżu, która właśnie w tym szczególnym dniu zmieniła swoje życie na zawsze. Zobaczcie co na temat jej nawrócenia możemy przeczytać w „Żywocie św. Klary z Asyżu” autorstwa Tomasza z Celano.
 
Niedziela Palmowa – Światowe Dni Młodzieży w diecezjach on-line
2020-04-05 13:00
Niedziela Palmowa obchodzona jest od wielu lat jako Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Ze względu na epidemię w tym roku nie odbywają się zjazdy młodzieży w diecezjach i spotkania w katedrach. Młodzi łączą się jednak duchowo i spotykają wirtualnie. Tym razem będą rozważać słowa „Młodzieńcze, tobie mówię wstań”, które są tematem papieskiego orędzia skierowanego do nich na ten dzień.
 
 Abp Górzyński: Bez bliskości z Jezusem nie zmierzymy się z Tajemnicą Jego Krzyża
2020-04-05 12:00
Na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyła się uroczysta msza św. z obrzędem poświęcenia palm. Liturgii przewodniczył i homilie wygłosił arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.
 
Abp Tadeusz Wojda: Wyciszmy się, by usłyszeć w swoim sercu głos Jezusa!
2020-04-05 11:00
„W milczącym sercu człowieka przemawia Bóg. Najpierw wycisza wszystkie sądy, namiętności i pragnienia, a potem tak oczyszczone serce, napełnia miłością. Prawdziwa miłość rodzi się z milczenia. Dlatego potrzebujemy ciszy!” - mówił Abp Tadeusz Wojda w archikatedrze białostockiej podczas Mszy św. Niedzieli Palmowej rozpoczynającej Wielki Tydzień.
 
Kard. Nycz na Wielki Tydzień i Wielkanoc 2020: abyśmy z krzyża pandemii wyszli duchowo lepsi
2020-04-05 10:00
Nie w liście pasterskim, lecz poprzez wideo-przesłanie w mediach społecznościowych - tak w czasie pandemii zwrócił się do swoich diecezjan metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Można je także obejrzeć na stronie internetowej archwwa.pl
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...