logo
Środa, 24 października 2018 r.
imieniny:
Arety, Marty, Marcina, Antoniego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Laureat Veritatis Splendor: trzeba odkrywać głębię nauczania Jana Pawła II
2018-10-16 10:00
Odkrycie głębi tekstów papieża Polaka nie jest trudne i trzeba z nich czerpać. Ważne, aby zachęcać do poznawania jego cennych i ponadczasowych nauk, zwłaszcza tych wskazujących na potrzebę solidarności międzyludzkiej - uważa ks. Mieczysław Puzewicz, tegoroczny laureat Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II "Veritatis Splendor".  
 
Dziś mija 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża
2018-10-16 08:00
Mimo że upłynęło już ponad trzynaście lat od śmierci Jana Pawła II, pamięć o nim jest wśród Polaków wciąż żywa. Uważa tak aż 96% Polaków – podaje Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Dla ogromnej większości badanych papież pozostaje ważnym autorytetem moralnym, niemniej 40 proc. badanych uważa, że większość Polaków nie uwzględnia jego nauczania w codziennym życiu. 
 
Modlitwa za dzieci utracone w Mysłowicach
2018-10-15 18:00
W Mysłowicach-Brzęczkowicach bp Grzegorz Olszowski pobłogosławił pomnik Dzieci Utraconych na cmentarzu parafii MB Bolesnej. Od nabożeństwa różańcowego z procesją na cmentarz, gdzie pobłogosławiono pomnik dzieci utraconych rozpoczęła się modlitwa w parafii Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach. Przewodniczył jej bp Grzegorz Olszowski. 
 
Rozpoczął się II Międzynarodowy Kongres Ruchu Europa Christi
2018-10-15 18:00
Apelem Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w niedzielę, 14 października, rozpoczął się II Międzynarodowy Kongres Ruchu Europa Christi.   
 
Sztuka jako upowszechnianie piękna, prawdy i wolności
2018-10-15 17:00
- Modlimy się dziś o to, by Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie umiała zachwycać się pięknem, które wychodzi z jej szczególnego środowiska oraz o to, żeby to piękno budowało i stało się zapowiedzią zmartwychwstania - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w Bazylice Mariackiej w Krakowie podczas Mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego Akademii Sztuk Pięknych. 
 
Wizyta abp. Wiktora Skworca w Rzymie
2018-10-15 17:00
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w dniach 15-18 października br. będzie przebywał w Rzymie. Weźmie udział w uroczystościach z okazji czterdziestej rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji odprawi także Mszę św. na grobie św. Jana Pawła II, jedynego w dziejach Papieża Polaka.  
 
Zaproszenie na jasnogórskie obchody 100-lecia niepodległości
2018-10-15 16:00
W niedzielę, 4 listopada, na Jasnej Górze odbędą się główne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  Jasna Góra jako jedno z pierwszych miejsc w kraju rozpocznie świętowanie setnych urodzin Niepodległej. 4 listopada 1918 r. polscy żołnierze przejęli dowództwo nad jasnogórską twierdzą, i załopotała tu biało-czerwona flaga. Jasna Góra, jako pierwsza, stała się więc „skrawkiem” wolnej Ojczyzny, której niepodległość ogłoszono później, bo 11 listopada.  
 
Inauguracja roku akademickiego UPJPII
2018-10-15 15:00
- Możemy z podniesionym czołem, a także z poczuciem osobistej godności iść na spotkanie świata, głosząc jemu kerygmat o Chrystusie, a w ten sposób sprawiając, że wszystkie inne dziedziny poznania naukowego zyskują dla siebie niezwykle ważne wsparcie – mówił abp Marek Jędraszewski podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. 
 
Konferencja z cyklu “Polonia Restituta” - o godności i sprawiedliwości
2018-10-15 14:00
Czym są godność i sprawiedliwość społeczna w kontekście Katolickiej Nauki Społecznej oraz nad współczesnymi wyzwaniami, jakie niosą ze sobą bieda i wszelkiego rodzaju społeczne wykluczenia zastanawiali się uczestnicy białostockiej konferencji z cyklu „Polonia Restituta”, która odbyła się 15 października w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. W obradach uczestniczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. 
 
Dzień Dziecka utraconego w Gietrzwałdzie
2018-10-15 14:00
Co roku diakonia życia Ruchu Światło-Życie organizuje w Dzień Dziecka Utraconego wieczór modlitewny w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Przyjeżdżają rodzice, którzy utracili dziecko, ale też ci, którzy pragną łączyć się z nimi na wspólnej modlitwie. To jest czas wspólnego dzielenia cierpienia, ale i nadziei, powstawania, łagodzenia – podkreśla Janusz Prucnal z diakonii życia. 
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...