logo
Wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
W Olsztynie zakończyły się spotkania ze św. Stanisławem Kostką
2018-09-17 12:00
W roku poświęconym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej zorganizowało w olsztyńskich parafiach spotkania poświęcone osobie św. Stanisława. 
 
Szósty etap pielgrzymowania Szlakiem ks. Sopoćki​
2018-09-17 12:00
​15 września br., w dniu wspomnienia Matki Bożej Bolesnej, Czciciele Miłosierdzia Bożego, już po raz szósty w tym roku, spotkali się na Białostockim Szlaku „Śladami Błogosławionego ks. Michała Sopoćki”. Spotkanie na Szlaku rozpoczęto Eucharystią w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa.  
 
Kard. Sarah w Zakopanem: Europa Zachodnia chce Ewangelii bez krzyża
2018-09-17 11:00
Kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny nawiedził 16 września Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. – Europa Zachodnia chce Ewangelii bez krzyża, bez potrzeby radykalnego nawrócenia. Właśnie z tego powodu Jezus umarł na krzyżu – mówił watykański hierarcha.  
 
Czary mary okulary
2018-09-17 10:00
Rusza Akcja „Czary mary okulary” organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Akcja jest zbiórką okularów, które trafią na misje. Okulary mogą być zarówno używane jak i nowe, najlepiej by były to okulary do czytania. Większość ludzi z krajów Globalnego Południa nigdy nie miała styczności z lekarzem okulistą.
 
Nowości w Szkole Kantorów - więcej zajęć, nowe przedmioty. Trwają zapisy!
2018-09-17 10:00
Szkoła Kantorów to studium muzyki liturgicznej przygotowujące do posługi muzycznej w Kościele. W tym roku podczas każdego zjazdu przewidziano aż 9 godzin zegarowych zajęć i nowe przedmioty. Do znanych i cenionych prowadzących dołączą nowe nazwiska. 
 
Przewodniczący Episkopatu: biskupi Europy chcą, by powstał katolicki Erasmus
2018-09-17 09:00
Powstanie katolickiego Erasmusa zaproponowano podczas zakończonego wczoraj w Poznaniu zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Poinformował o tym abp Stanisław Gądecki na konferencji prasowej w Warszawie podsumowującej to wydarzenie. – Solidarność między Kościołami w Europie jest potrzebna i możliwa – powiedział. 
 
Naśladowanie Chrystusa nie jest lekkie, łatwe i przyjemne
2018-09-16 16:00
- Pragnienie pójścia za Chrystusem nie jest jakimś pięknoduchostwem, życiem „łatwym, lekkim i przyjemnym”. Pragnienie bycia uczniem Mistrza z Nazaretu ma swój bardzo konkretny ciężar, tak jak konkretny ciężar miał krzyż, który dźwigał On aż na szczyt Golgoty - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w ramach III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. 
 
Dobiega końca zebranie plenarne CCEE nt. wolontariatu i solidarności
2018-09-16 15:00
Serce to coś co czyni wolontariat chrześcijański prawdziwym odbiciem Chrystusa – powiedział  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy abp Stanisław Gądecki, podsumowując obrady CCEE. Głównymi tematami zebrania zatytułowanego „Duch solidarności w Europie” były: wolontariat i solidarność. Spotkanie zakończy Msza św. w niedzielę, 16 września, o godz. 10.00 w katedrze poznańskiej.  
 
Pielgrzymka parlamentarzystów i pracowników administracji do Świętej Wody
2018-09-16 14:00
16 września, w ramach dorocznych uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, odbyła się XIX Pielgrzymka Parlamentarzystów i Pracowników Administracji Publicznej Województwa Podlaskiego. Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Abp. Seniora Edwarda Ozorowskiego poprzedziła modlitwa różańcowa i złożenie wieńców na Górze Krzyży.  
 
Marklowice: 100-lecie kościoła parafialnego pw. św. Stanisława
2018-09-16 13:00
O trzech filarach Kościoła mówił abp Wiktor Skworc podczas uroczystości 100-lecia kościoła w Marklowicach. - Kościół zbudowany jest na trzech fundamentach. Podstawowym jest liturgia. I kładę wam na serce uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii – mówił do wiernych w Marklowicach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. 
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...