logo
Piątek, 27 listopada 2020 r.
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksyma, Waleriana, Wirgiliusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Franciszek do uczestników seminarium o Kościele w Ameryce Łacińskiej: „Pandemia ujawnia najlepsze i najgorsze cechy w ludziach”
2020-11-20 09:00
Obecna pandemia sprawiła, że ujawniają się najlepsze i najgorsze cechy naszych narodów i każdej osoby. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek przedtem konieczne jest przywrócenie naszej wspólnej świadomości. To wezwanie do ogółu wiernych i mieszkańców Ameryki Łacińskiej zawiera przesłanie wideo, wystosowane przez
 
 Abp Marek Jędraszewski podczas XII Rekolekcji Góralskich: Czy nasza wolność jest szlachetna, pełna dobroci i szczodrobliwa na obraz Boży?
2020-11-20 08:00
- Wolność człowieka to działanie na rzecz dobra innych ludzi i własnego, a w głębi tego jest pragnienie uznania Boga jako największej, szczodrobliwej miłości - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. inaugurującej XII Rekolekcje Góralskie.
 
Dzieło Pomocy nagrodzone w konkursie
2020-11-19 11:00
Z wielką radością ogłaszamy, że Dzieło Pomocy zajęło 1. miejsce w konkursie "Błogosławieni miłosierni 2020" zorganizowanym przez Archidiecezję Krakowską. Werdykt kapituły został ogłoszony 15 listopada w ramach obchodów IV Światowego Dnia Ubogich.
 
19 listopada: bł. Salomea
2020-11-19 10:00
Urodziła się na Wawelu i nadal jest związana z Krakowem. Turyści odwiedzający Bazylikę Franciszkanów z reguły podziwiają witraże Wyspiańskiego, modlą się w tzw. papieskiej ławce, medytują przy stacjach Drogi Krzyżowej namalowanej przez Mehoffera, klękają przed obrazem Matki Bożej Bolesnej, ale tylko nieliczni zatrzymują się przed kaplicą bł. Salomei, w której znajduje się jej sarkofag.
 
Nagrody wydawnictwa i kwartalnika HOMO DEI „Pro Redemptione” 2020
2020-11-19 09:00
Trudny czas pandemii pokrzyżował wiele planów, zmienił wiele odbywających się corocznie spotkań i wydarzeń. Jednym z takich zaplanowanych, ale niestety nieodbytych, stało się listopadowe wręczenie nagród wydawnictwa i kwartalnika Homo Dei „Pro Redemptione”. Jednakże Kapituła Nagrody w tym trudnym roku obradowała i wyłoniła pięciu Laureatów siódmej już edycji tego wyróżnienia.
 
Ks. prof. Robert Skrzypczak: Widać ewidentne, rażące w oczy próby dyskredytowania, przekazania pogardy w stosunku do św. Jana Pawła II, jego moralnego i duchowego autorytetu
2020-11-19 08:00
- Dziś Jan Paweł II, jutro Faustyna Kowalska, pojutrze ks. Popiełuszko. Co nam zostanie? Tylko ponawiane propozycje, żeby z placu św. Jana Pawła II wrócić do nazwy placu 1-go Maja, a może także rocznicy rewolucji październikowej, a może sięgniemy znowu po ideały Feliksa Dzierżyńskiego? Oto jest pytanie” - mówi ks. prof. Robert Skrzypczak.  
 
Przewodniczący KWPZM: w czasie Adwentu potrzebna posługa sakramentalna w DPS-ach
2020-11-18 11:00
Z prośbą o adwentową posługę sakramentalną w Domach Pomocy Społecznej i innych ośrodkach stałego pobytu osób chorych i starszych zwrócił się do zakonników o. Janusz Sok CSsR, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich. O takie wsparcie proszą też dyrektorzy DPS-ów.
 
Benedykt Polak - wielki franciszkański podróżnik
2020-11-18 11:00
Pisaliśmy, że 18 listopada 1247 r. Jan z Pian del Carpine i Benedykt Polak powrócili do Lyonu z dworu wielkich chanów mongolskich. Kim był Benedykt Polak? Podróżnik, który odwiedził tereny Azji środkowo-wschodniej na kilka lat przed narodzinami Marco Polo?
 
Przesłanie europejskich biskupów do Unii i państw członkowskich
2020-11-18 10:00
Przyszłość Unii Europejskiej nie zależy jedynie od gospodarki i finansów, ale również od postawy duchowej i nowej mentalności – przypominają przewodniczący episkopatów Unii Europejskiej.
 
Olsztyn: Poszukiwania szczątków sióstr zakonnych - ofiar sowieckich żołnierzy
2020-11-18 09:00
W dniach 19-30 października br. zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN wraz z pracownikami Oddziałowego Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN w Gdańsku prowadził prace poszukiwawcze w Olsztynie, na terenie dawnego (dziś nieistniejącego) Cmentarza Mariackiego, gdzie w latach 1878-1974 grzebani byli zmarli z pobliskiego Szpitala Mariackiego (dziś jest to Miejski Szpital Zespolony).
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...
 

 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー