Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Niedziela Palmowa na Wawelu: „Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!”
2020-04-05 09:00
– Dzisiaj, w Niedzielę Palmową, słuchając Ewangelii Mateusza o uroczystym mesjańskim wjeździe Jezusa do Jerozolimy, a potem o Jego męczeńskiej śmierci, śpiewamy: „Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!” – mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w Niedzielę Palmową w katedrze na Wawelu.  
 
W sobotę nadzwyczajne orędzie Przewodniczącego Episkopatu przed Wielkim Tygodniem
2020-04-04 16:00
Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, w sobotę przed Niedzielą Palmową, wygłosi nadzwyczajne orędzie wprowadzające katolików w Polsce w Wielki Tydzień – poinformował rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Orędzie zostanie wyemitowane 4 kwietnia o godz. 20.00 w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej oraz w innych środkach społecznego przekazu.
 
Czego może nauczyć nas życiorys J.R.R. Tolkiena? #Ewangelia we Władcy Pierścieni
2020-04-03 13:00
Nie ma sensu rozpoczynać tej serii bez tego dość długiego tekstu. Historia życia każdego autora mówi wiele o jego dziełach, pomaga nam je czytać; odczytywać we właściwym kluczu. Także w przypadku Johna Ronalda Reuela Tolkiena sprawdza się ta zasada. Wszystko, czego doświadczył jako dorastający młody człowiek, odcisnęło na nim znamię, które owocowało w dojrzałym życiu i osobistej twórczości.
 
Wielkanoc w domu.Przewodnik po świętowaniu w czasie pandemii
2020-04-03 12:00
Przeżywanie Triduum Paschalnego i Wielkanocy w czasie pandemii jest trudne. Dla wierzących najtrudniejszym doświadczeniem będzie niemożność uczestniczenia w liturgii Kościoła w najważniejszych wydarzeniach roku, w celebracjach Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.
 
Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia: „Bardzo dziękuję!”
2020-04-03 11:00
Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia ks. bp Romuald Kamiński dziękuje za podjęcie różnorodnych inicjatyw wspierających grupy i środowiska zawodowe walczące z koronawirusem.
 
Paulini z Jasnej Góry udostępnią medykom Dom Pielgrzyma
2020-04-03 10:00
Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze bezpłatnie udostępni 110 pokoi częstochowskim służbom medycznym, osobom, które w trosce o najbliższych muszą pozostać poza domem.
 
2020-04-03 09:00
Bez wiary nie potrafilibyśmy nic zrozumieć, także z wydarzeń, które właśnie przeżywamy - powiedział kard. Kazimierz Nycz na zakończenie Drogi Krzyżowej w intencji Polonii i Polaków za granicą. Nabożeństwu w kaplicy Arcybiskupów Warszawskich przewodniczył dziś bp Wiesław Lechowicz, delegat Komisji Episkopatu ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W modlitwę włączyli się Polacy mieszkający na całym świecie
 
Refleksja nad tajemnicą komunii z Jezusem i Jego Kościołem
2020-04-03 08:00
Pozostając w domach przeżywamy pewien rodzaj rekolekcji. Ich częścią mogą być również „medytacje o Komunii Świętej”, o prawdziwym zjednoczeniu z Bogiem, które jest mi ofiarowane i które stale na nowo odkrywam – pisze ks. dr Stanisław Szczepaniec.  
 
Brak możliwości przyjęcia Komunii Św. nie przerywa praktyki pierwszych piątków miesiąca
2020-04-02 15:00
Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc – czytamy w komunikacie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu nt. praktyki pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii.
 
Bp Mazur apeluje o codzienną gorliwą modlitwę za misjonarki i misjonarzy
2020-04-02 14:00
W tym trudnym dla wszystkich czasie gorąco zachęcam wszystkich wiernych Kościoła w Polsce, a zwłaszcza osoby angażujące się w sprawy misyjne, o codzienną gorliwą modlitwę za misjonarki i misjonarzy – napisał bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...