logo
Czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Rozpoczął się Festiwal Życia! 850 młodych ludzi buduje arkę
2020-07-07 10:00
Pierwszego dnia festiwalu świadectwem podzielił się abp Grzegorz Ryś. W tym roku nie w Kokotku, nie pod wielkim namiotem, lecz indywidualnie lub w jednej z kilkudziesięciu grup parafialnych, jakie powstały w diecezji gliwickiej i nie tylko – tak ok. 850 młodych ludzi uczestniczy w Festiwalu Życia, który rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do czwartku.
 
Olsztyńskie Koncerty Organowe
2020-07-07 09:00
Koncert Joanny Tarnawskiej (organy) oraz Magdaleny Tokajuk (sopran) zainaugurował wakacyjne koncerty w konkatedrze św. Jakuba. Od 42 lat w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie organizowane są koncerty organowe. W każdą niedzielę lipca oraz sierpnia w murach bazyliki rozbrzmiewa wspaniała muzyka.
 
Tkaniny zdobiące ściany kapitularza Krakowskiej Kapituły Katedralnej odzyskały pierwotne piękno
2020-07-07 08:00
Ten dzień trzeba zapamiętać! Nastąpił finalny odbiór trwających trzy lata prac konserwatorskich, których zadaniem było uratowanie przed całkowitą degradacją obić ściennych reprezentacyjnego pomieszczenia w katedrze na Wawelu.  
 
W Kalifornii zniszczono kolejny pomnik św. Junipero Serry
2020-07-06 12:00
W Dniu Niepodległości w Sacramento obalono kolejny pomnik św. Junipero Serry, apostoła Kalifornii. Wieczorem w Capital Park zebrał się duży tłum, który skandował antyrasistowskie hasła.
 
Apostolstwo Chorych z modlitwą
2020-07-06 11:00
Doroczna, już 55. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych, odbyła się na Jasnej Górze w poniedziałek, 6 lipca. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej miała ona inną niż zwykle formę. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i starszych zaproszono do duchowej łączności z częstochowskim sanktuarium za pośrednictwem transmisji telewizyjnej.
 
Komisja Nauki Wiary KEP: Maronicka Fundacja Misyjna odpowiedzialna za rzymskokatolickie wspólnoty św. Szarbela
2020-07-06 10:00
Osoby należące do rzymskokatolickich wspólnot św. Szarbela mogą znaleźć duchowe wsparcie w Maronickiej Fundacji Misyjnej, której przewodniczącym jest Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej – czytamy w opublikowanym dziś komunikacie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.
 
Każda grupa krwi jest cenna i potrzebna
2020-07-06 10:00
O oddawanie krwi apeluje metropolita katowicki. Abp Wiktor Skworc przyłączył się do apelu Centrum Krwiodawstwa i Ministerstwa Zdrowia. Prośba szczególnie skierowana jest do górników, którzy pokonali COVID-19.
 
Inauguracja „Szlaku dwóch świętych” - Gabriela i Jana Pawła II w Isola del Gran Sasso
2020-07-06 09:00
Uroczysta inauguracja miała odbyć się w maju, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i zarazem w stulecie ogłoszenia św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej patronem włoskiej młodzieży. Pandemia wymusiła jednak zmianę planów. Uroczystości jubileuszowe przeniesiono na przyszły rok, a dziś zainaugurowano „Szlak dwóch świętych”.  
 
Z troską o najbardziej potrzebujących
2020-07-06 08:00
2 kwietnia 1990 roku, ówczesny ordynariusz, ks. bp Władysław Ziółek podpisał dekret powołujący do istnienia organizację, która swoją działalnością nawiązywać będzie do działalności w przeszłości i koordynować charytatywną działalność w diecezji.
 
Na Baraniej Górze rozpoczęła się 8. Ewangelizacja w Beskidach
2020-07-05 09:00
– Papież nas uczył: idźcie pod prąd, do Źródła, do spotkania z Osobą. Kiedy Jezus stawał przy konkretnej osobie, wybierał konkretnych apostołów, a oni szli do konkretnych ludzi i tak powstawały wspólnoty. I tego musimy się uczyć – mówił o. Bogdan Kocańda OFMConv na szczycie Baraniej Góry.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...
 

 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー