logo
Czwartek, 07 grudnia 2023 r.
imieniny:
Ambrożego, Marcina, Sobiesława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Kard. Ryś: Mamy być świątynią dla Boga | Konsekracja kościoła w Bełchatowie
2023-09-03 17:00
- Po to konsekrujemy ten kościół, byśmy przychodząc do niego, sami stawali się coraz bardziej Bożymi świątyniami - mówił kard. Ryś podczas poświęcenia bełchatowskiego kościoła. 3 września w Bełchatowie odbyła się konsekracja kościoła Zesłania Ducha Świętego, który przeżywa 25. rocznicę erygowania. 
 
Weźmy odpowiedzialność za Kościół
2023-09-03 14:00
Weźmy odpowiedzialność za Kościół ‒ mówił bp Grzegorz Olszowski do oazowiczów zgromadzonych w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Hierarcha wygłosił homilię podczas Powakacyjnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Mszy św. przewodniczył metropolita katowicki abp Adrian Galbas. W liturgii wzięli udział oazowicze uczestniczący w wakacyjnych rekolekcjach.
 
Abp Marek Jędraszewski podczas modlitwy ekumenicznej: Jeden jest Bóg i Ojciec nasz
2023-09-03 12:00
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas modlitwy ekumenicznej z okazji obchodów 655-lecia utworzenia arcybiskupstwa apostolskiego Kościoła ormiańskiego w katedrze na Wawelu, mówił o doświadczeniu „jagiellońskiej polskości” oraz o historii, która łączy Ormian i Polaków.
 
Przeor Jasnej Góry: prosimy o ducha heroicznej miłości Ulmów i heroicznej odwagi o. Kordeckiego
2023-09-03 10:00
O tym, że przykład świętości życia rodziny Ulmów pokazuje, jak polska wieś potrafiła pielęgnować nie tylko najpiękniejsze tradycje ojców, ale przede wszystkim żywą wiarę i miłość do bliźniego, który jest odrzucony, pozbawiony środków do życia i prześladowany – mówił przeor Jasnej Góry podczas Sumy dożynkowej. Prosił Maryję o łaskę narodowej jedności w obliczu nowych zagrożeń duchowych i zewnętrznych, ducha heroicznej odwagi o. Kordeckiego.
 
Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny
2023-09-02 16:00
„Na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcam was, abyście starali się zachować spokój, coraz bardziej doskonalili metody przekazu prawd wiary i solidnie wypełniali swoje obowiązki. Nade wszystko proszę o podmiotowe traktowanie katechizowanych. Nikogo nie oskarżajcie, nie potępiajcie i nie wykluczajcie, ale zawsze okazujcie wielkoduszność i życzliwość" – zachęcał katechetów duchownych i świeckich zgromadzonych na Mszy św. w białostockiej archikatedrze abp Józef Guzdek. 
 
Otwarcie Ogólnopolskich Dożynek
2023-09-02 13:00
O szacunku dla chleba, docenianiu pracy rolników i zadaniach jakie teraz stoją przed rządzącymi mówiono podczas otwarcia 32. Krajowej Wystawy Rolniczej. Zainaugurowała ona dwudniowe jasnogórskie dziękczynienie za plony. Wystawcy na parkingu obok Domu Pielgrzyma prezentują dorobek i kulturę polskiej wsi. Są targi, kiermasze czy konkurs na najładniejszą koronę dożynkową.
 
Proszę, żebyście z ambony agitowali tylko za Chrystusem
2023-09-02 12:00
- Bardzo was proszę, żebyście z ambony agitowali tylko za Chrystusem. Aby do nikogo nie puszczać oka. Zachęcajmy naszych wiernych do tego, by uczestniczyli w wyborach, ale w wyborach ich nie zastępujmy - apelował metropolita katowicki do śląskich księży.
 
Kard. Ryś w parafii Kazimierz: wasi przodkowie na tym miejscu 200, 300 lat temu rozpoznali w Maryi i Jezusie królewską godność!
2023-09-02 09:00
- Ten obraz to potwierdza, że wasi przodkowie tutaj na tym miejscu 200, może 300 lat temu rozpoznali w takiej Maryi, i w takim Jezusie Chrystusie królewską godność. Te wota, które tam wiszą, one są już wykazane w inwentarzu z 1817 roku - srebrne sukienki Jezusa i Maryi, srebrne korony, srebrne berło, srebrne jabłko – wszystko już wtedy było – to są pierwsze wota, a ci którzy je składali chcieli powiedzieć Maryi, Jezusowi – uznajemy w Was swoich władców. Jezu, Ty jesteś naszym Królem. Maryjo, Ty jesteś naszą Królową. – mówił kard. Grzegorz Ryś.
 
Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego (1 września)
2023-09-01 17:00
W tym Czasie dla Stworzenia, jako idący za Chrystusem na naszej wspólnej drodze synodalnej, żyjmy, pracujmy i módlmy się, aby nasz wspólny dom znów obfitował w życie – napisał papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego, który będziemy obchodzić 1 września. Rozpoczyna on Czas dla Stworzenia, którego tegoroczne hasło brzmi: „Niech się rozleje sprawiedliwość i pokój”. Potrwa on do 4 października.
 
Kard. Krajewski: wkrótce wyruszy kolejny transport pomocy na Ukrainę
2023-09-01 15:00
300 tys. dań błyskawicznych przybyło do Watykanu jako dar koreańskiej fabryki dla Ojca Świętego. Zgodnie z decyzją Papieża to wszystko wkrótce wyruszy na Ukrainę w specjalnym transporcie, gdzie obok żywności znajdzie się też innego rodzaju pomoc humanitarna. Akcję koordynuje jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...