Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Zjednoczmy się na modlitwie w rocznicę śmierci Jana Pawła II
2020-04-02 13:00
Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa – pisze kard. Stanisław Dziwisz, zachęcając do modlitewnej jedności w 2 kwietnia, w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Osobisty sekretarz Papieża Polaka apeluje o duchową łączność o godz. 21.37 i zapalenie o tej godzinie świec w oknach.
 
Abp Ryś: Z czego chcecie - wyjść, wyzwolić się, dać się wskrzesić - za półtora tygodnia?
2020-04-02 12:00
– Mamy półtora tygodnia do Wielkiej Nocy, gdzie się Jezus objawia z całą mocą jako Bóg Wyjścia. Jak się komuś wydaje, że chrześcijaństwo jest religią stabilizacji, bo odkrył Jezusa – usiadł i jest szczęśliwy – to się myli. Chrześcijaństwo jest religią wychodzenia. Z czego chcecie wyjść za półtora tygodnia? Co chcecie zostawić? Z czego dacie się wyprowadzić Bogu w Jezusie? Z czego dacie się wskrzesić? Z czego dacie się wyzwolić? – pytał łódzki pasterz.
 
Św. Jan Paweł II i franciszkanie
2020-04-02 11:00
15 lat temu, 2 kwietnia 2005 r. na oczach całego świata umierał Ojciec Święty Jan Paweł II. Towarzyszył mu w modlitwewnym skupieniu także tłum wiernych zgormadzonych na Placu Franciszkańskim pod Oknem Papieskim w Krakowie. Z okazji rocznicy śmierci Papieża-Polaka, dziś już zaliczonego w poczet świętych Kościoła, przypominamy o wielkiej sympatii Karola Wojtyły do wieloletnich sąsiadów – krakowskich franciszkanów.
 
Vittorio Messori: Kościół zawsze służył zakażonym, tym się wyróżniał
2020-04-02 10:00
W czasach epidemii, duchowieństwo zawsze było bardzo aktywne. I wielu kapłanów umierało. Nie było to wystawianie Pana Boga na próbę, lecz świadomość własnej misji. Kościół wyróżniał się tym świadectwem, angażował swoich ludzi, by ulżyć ludziom w cierpieniu – przypomina Vittorio Messori.
 
Jutro Droga Krzyżowa w intencji Polonii i Polaków za granicą
2020-04-02 09:00
W piątek 3 kwietnia bp Wiesław Lechowicz, delegat Episkopatu Polski ds. Polonii i Polaków za Granicą, odprawi w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich Drogę Krzyżową w intencji Polonii i Polaków. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 15.00. Transmisja online na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej.
 
Kard. Stanisław Dziwisz w Łagiewnikach: dziś programowe słowa pontyfikatu św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się!” nabierają nowego znaczenia
2020-04-02 08:00
- Sam lęk nam nie pomoże. Pomoże nam nadzieja złożona w Bogu. Pomoże nam spokój serca, które zaufało miłosiernemu Bogu. Pomoże nam osobista i zbiorowa solidarność – mówił kard. Stanisław Dziwisz w czasie Mszy św. sprawowanej w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.  
 
Wesprzyj akcję Fundacji „Redemptoris Missio”
2020-04-01 14:00
Virus COVID-19 dotarł już do Afryki i poszczególne kraje odnotowały pojedyncze przypadki, jednak nikt nie wie ile osób jest zarażonych. Nikt nie wykonuje stosownych testów, a afrykańska służba zdrowia jest zupełnie nieprzygotowana na to co ma nastąpić.  
 
Łaźnia ponownie otwarta!
2020-04-01 13:00
Drodzy Przyjaciele, nie znajdujemy słów, żeby wyrazić naszą wdzięczność! Jesteśmy poruszeni Waszą hojnością oraz wielkim sercem, które w ostatnich dniach otworzyliście na los osób bez domu. Dzięki 454 osobom, które wsparły naszą zbiórkę, zebraliśmy 112 267 złotych na ponowne otwarcie łaźni, do zamknięcia której dwa tygodnie temu zmusiła nas epidemia koronawirusa.
 
Ślady chrześcijaństwa we Władcy Pierścieni (zapowiedź serii)
2020-04-01 12:00
Tym wpisem rozpoczynamy serię artykułów dotyczących odkrywania przesłania Ewangelicznego w powieści Władca pierścieni. Przez świat Tolkiena poprowadzi nas o. Dominik Ochlak OMI z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży, entuzjasta pracy z młodzieżą, zapalony ewangelizator z doświadczeniem Przystanku Jezus i refleksyjny obserwator świata. Artykuły będą pojawiały się na naszej stronie dwa razy w tygodniu – w środę i piątek.
 
Jałmużna postna księży na respiratory i środki ochronne
2020-04-01 11:00
Specjalne zarządzenie w sprawie zarządu dobrami doczesnymi w związku ze stanem epidemii wystosował do kapłanów archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc. Duchownych prosi o jałmużnę postną na doposażenie szpitali.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...