logo
Czwartek, 25 lutego 2021 r.
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława, Tarazjusza, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
80. rocznica aresztowania św. Maksymiliana Kolbego
2021-02-17 15:00
80 lat temu hitlerowcy aresztowali o. Maksymiliana Kolbego, zabierając go wraz z czterema innymi franciszkanami z klasztoru w Niepokalanowie do więzienia na warszawskim Pawiaku.
 
Abp Gądecki: Niech Wielki Post będzie dla nas rodzajem długich rekolekcji
2021-02-17 14:00
Niech Wielki Post będzie dla nas rodzajem długich rekolekcji, w czasie których wsłuchiwać się będziemy we własne serce i w głos Boga, aby – zwyciężywszy pokusy Złego przygotować się do misji, jaka jest dla nas przeznaczona na tym świecie – powiedział abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w homilii Mszy świętej w Środę Popielcową, którą sprawował w Katedrze Poznańskiej.
 
Popielec na Jasnej Górze
2021-02-17 13:00
Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Na Jasnej Górze wszystkie Msze św. połączone są z obrzędem posypania głów popiołem, ale przy zachowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i zgodnie z zaleceniem wydanym przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
 
2021-02-17 12:00
“Nawrócenie i pojednanie to cel Wielkiego Postu”. Środa Popielcowa w Świątyni Opatrzności Bożej"Inicjatywa w nawróceniu i pojednaniu zawsze należy do Pana Boga. On pierwszy wyciąga rękę" - mówił kard. Kazimierz Nycz w Środę Popielcową. Msza św. w Świątyni Opatrzności zainaugurowała również kolejną edycję wielkopostnych kościołów stacyjnych.
 
Liturgia Środy Popielcowej pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity
2021-02-17 11:00
"Wielkopostna potrójna droga, proponowana przez Jezusa, jest prawdziwie drogą odnowy, gdyż modlitwa zbliża nas i łączy z Bogiem, jałmużna otwiera nas na drugiego człowieka, a post i wyrzeczenie oczyszcza nas i jedna z samym sobą” – mówił Abp Tadeusz Wojda podczas liturgii Środy Popielcowej w białostockiej archikatedrze. Eucharystię w koncelebrowali Abp senior Edward Ozorowski oraz księża profesorowie Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
 
Abp Marek Jędraszewski w Popielec: Wielki Post czasem wielkiego zmagania o pełnię człowieczeństwa
2021-02-17 10:00
Liturgiczny okres Wielkiego Postu to czas wielkiego zmagania o człowieka. Czas zmagania o pełnię naszego człowieczeństwa, którą ukazał nam Chrystus, Boży Syn – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie liturgii Środy Popielcowej. Metropolita krakowski Mszą św. w katedrze wawelskiej rozpoczął tradycyjne wielkopostne pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych.  
 
Środa Popielcowa
2021-02-17 09:00
17 lutego 2021 r. Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia i post ścisły, czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
 
Przewodniczący Episkopatu apeluje o pogłębienie życia duchowego w Wielkim Poście
2021-02-17 08:00
Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ich duszpasterzy z apelem o szczególne pogłębienie życia duchowego w nadchodzącym czasie – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu na Wielki Post 2021.
 
Jezus bliski każdemu z nas - Nieszpory na zakończenie adoracji
2021-02-16 12:00
Nieszpory Eucharystyczne w bazylice jasnogórskiej zakończyły 40-godzinne nabożeństwo adoracji Najśw. Sakramentu. Od niedzieli, 14 lutego adoracja trwała w Kaplicy Sakramentu Pokuty.
 
Wielkopostny dzień skupienia dla małżeństw niepłodnych
2021-02-16 11:00
Krakowskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw oraz Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara" zapraszają na jednodniowe rekolekcje wielkopostne online dla małżeństw niepłodnych
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...