logo
Czwartek, 23 września 2021 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Oświadczenie Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży po opublikowaniu raportu Komisji badającej sprawę o. Pawła M.
2021-09-15 09:00
Z głębokim bólem i smutkiem zapoznałem się z wynikami prac Komisji eksperckiej badającej sprawę o. Pawła M. oraz postępowania przełożonych zakonnych. Pragnę przede wszystkim wyrazić moją bliskość, współczucie i wsparcie osobom zranionym, które choć były dorosłe, okazały się bezbronne wobec psychomanipulacji bazującej na pseudoteologii, a także wobec przemocy fizycznej oraz wykorzystywania seksualnego ze strony zakonnika.
 
Abp Ryś do przyszłych prezbiterów: traktujcie ten Kościół, jako swoją Matkę, a nie miejsce pracy!
2021-09-15 08:00
- O tyle, o ile mogę to mówić w imieniu całego naszego prezbiterium, w które wejdziecie w szczególny sposób w sobotę – chcemy być dla was Matką, ale i wy traktujcie ten Kościół, jako swoją Matkę, a nie jako instytucję, miejsce pracy , firmę! – mówił abp Grzegorz Ryś.
 
Kult krzyża
2021-09-14 12:00
Dziś święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jego tajemnica wpisana jest w charyzmat Zakonu Św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Umiłowania krzyża uczył paulinów ich założyciel bł. Euzebiusz i z tego powodu nazywano ich Pustelnikami św. Krzyża.
 
Dziś mija 700 rocznica śmierci Dantego Alighieri - Największego Poety
2021-09-14 11:00
Dziś, 14 września. mija 700 rocznica śmierci Dantego Alighieri – “Sommo Poeta” – “Największego Poety”, proroka nadziei i świadka ludzkiego pragnienia szczęścia.
 
3-7 października: Narodowe Rekolekcje i zawierzenie Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi
2021-09-14 10:00
W Kaliszu w dniach od 3 do 7 października br. odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
 
15. Sztafeta im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
2021-09-14 09:00
Już po raz 15. z Olsztyna wyruszyła rowerowa Sztafeta im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki dla upamiętnienia męczenników stanu wojennego. Celem pielgrzymów jest grób błogosławionego kapłana, który został zamordowany przez komunistyczne służby bezpieczeństwa.
 
Papież Franciszek do słowackich grekokatolików: chrześcijaństwo bez krzyża staje się bezowocne
2021-09-14 08:00
– Jakże często dążymy do chrześcijaństwa zwycięskiego, do chrześcijaństwa triumfalistycznego, które miałoby doniosłość i znaczenie, któremu przypadałyby w udziale chwała i zaszczyty. Ale chrześcijaństwo bez krzyża jest z tego świata i staje się bezowocne – stwierdził Ojciec Święty podczas bizantyjskiej Boskiej Liturgii św. Jana Chryzostoma w Preszowie.   
 
XIII Międzyzakonna Pielgrzymka na Świętą Górę w Gostyniu
2021-09-13 12:00
11 września 2021 roku w Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu odbyła się XIII Międzydiecezjalna Pielgrzymka Osób Życia Konsekrowanego. Konferencję do licznie zgromadzonych wygłosił biskup Jacek Kiciński, Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.
 
Nowy przewodniczący Komitetu Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych
2021-09-13 11:00
Ojciec Święty mianował o. Corrado Maggioni, SMM, dotychczasowego podsekretarza Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, przewodniczącym Papieskiego Komitetu Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Zastąpi on na tym stanowisku 79-cio byłego papieskiego ceremoniarza, abp. Piero Mariniego.
 
Ponad 2 miliony widzów oglądało transmisje beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej
2021-09-13 10:00
Ponad dwa miliony widzów śledziło 12 września Mszę św. beatyfikacyjną Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej transmitowaną na żywo za pośrednictwem najważniejszych stacji telewizyjnych, takich jak Telewizja Polska, TVN24, Polsat News, Telewizja Trwam i Telewizja Republika a także międzynarodowa stacja EWTN Global Catholic Network.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...