logo
Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy, Franciszka, Mileny  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
artykuł sponsorowany
Niebanalny prezent na Chrzest dziecka. Jaki wybór będzie najlepszy?
 
fot. Gardener41, Owen Baptism | Flickr (cc by-sa 2.0)


10 pomysłów na prezent na chrzest 
 
Uroczystość chrztu to wyjątkowy dzień w życiu rodziny, zwłaszcza dla rodziców i dziadków. Dziecko nie pamięta z niego nic, ale za kilka lat dzięki otrzymanym pamiątką chrztu, pamiątkowym zdjęciom i opowieściom rodziców, będzie mogło wyobrazić sobie, jak podniosła była to uroczystość.
 
Pamiątka od rodziców chrzestnych 

Zaproszenie na chrzest w roli matki lub ojca chrzestnego to ogromny zaszczyt. Świadczy o zaufaniu rodziców oraz przekonaniu, że rodzice chrzestni będą dawać dziecku właściwy przykład, będą towarzyszyć mu w najważniejszych momentach życia. 
 
Tradycyjnie prezenty na chrzciny przedstawiają się następująco - matka chrzestna kupuje białą szatkę, natomiast ojciec chrzestny świecę. Warto zamówić je wcześniej i zlecić wykonanie napisów indywidualnych z imieniem dziecka i datą uroczystości. Po latach taka pamiątka będzie bezcenna. 
 
Pamiątka od dziadków 
 
Dziadkowie kochają i rozpieszczają swoje wnuki. Najlepszą pamiątką od nich będzie piękna Biblia dla dzieci oraz album malucha na uwiecznianie najważniejszych wydarzeń, pierwszych słów i śmiesznych powiedzeń. Po latach będzie okazją do wspomnień i śmiechu. Podobną funkcję będzie pełniło eleganckie pudełko z indywidualnym nadrukiem na gromadzenie największych skarbów. 
 
Lista prezentów – praktyczne rozwiązanie
 
Na chrzest zapraszamy najbliższą rodzinę, z którą mamy dobre i bezpośrednie relacje. To z tego właśnie względu dobrze jest sporządzić listę prezentów, które chcemy, by dziecko otrzymało. Dzięki temu unikniemy sytuacji, że otrzyma dwie srebrne grzechotki, łańcuszki lub inną biżuterię. Lista prezentów jest coraz częściej stosowaną praktyką przy chrztach, komuniach i ślubach. 
 
Jest to również wygodne rozwiązanie dla zaproszonych gości. Najczęściej dają pieniądze i zawsze mają dylemat, jaka to powinna być kwota. Lista prezentów pozwoli im na wybranie odpowiedniej opcji. Oczywiście lista powinna być zróżnicowana pod kątem kosztów.
 
Prezent inwestujący w przyszłość

Jeżeli wiesz, że niektórzy goście chcą w prezencie dać gotówkę, to zaproponuj im założenie lokaty na dziecko. Nawet 500 zł po 18 latach (do pełnoletności) przyniesie niezły kapitał na start w dorosłe życie. Dziecko (już dorosłe) będzie mogło sfinansować sobie z tego studia lub zrealizować wymarzoną podróż.
 
Wśród zaproszonych gości jest student, który jeszcze nie ma własnych dochodów lub jego zarobki są niewielkie. Dla niego (także dla dziecka) atrakcyjną formą prezentu może być możliwość wykupienia polisy na życie. Miesięczna składka 20-30 zł nie będzie obciążała jego budżetu, a dziecko zyska dodatkowy kapitał na przyszłość.
 
Prezent praktyczny

Nie ma co ukrywać, ale narodziny dziecka to ogrom wydatków. Wyprawka, wózek, łóżeczko potrafią poważnie nadwyrężyć budżet domowy. Do tego dochodzą koszty bieżące, przede wszystkim pampersy, szczepienia, później różnego rodzaju odżywki. 
 
Nic nie stoi na przeszkodzie, by na liście prezentów umieścić wózek lub tort z pampersów (ostatnio bardzo modne) lub zestawy posiłków Gerbera, w zależności od wieku dziecka. 
 
Oryginalnym prezentem może być również wykupienie szczepionek dla dziecka. Wiadomo, że nie wszystkie są refundowane przez NFZ, więc rodzice chcący zabezpieczyć dziecko przed chorobami, muszą za nie zapłacić.
 
Oczywiście propozycji praktycznych prezentów może być znacznie więcej, wszystko zależy od wieku i potrzeb dziecka. 
 
Najpopularniejszy prezent dla dziewczynek

Od paru lat utarło się, że ubranko, prezenty dla dziewczynki powinny być w kolorze różowym. Oczywiście jest to chwyt marketingowy zwiększający produkcję. Niemowlę o ciemnej karnacji i ciemnych włosach ładniej będzie wyglądało w ubranku niebieskim, bez względu na płeć. Z modą jednak nie ma co walczyć. 
 
Do najpopularniejszych prezentów dla dziewczynek należą:
złote kolczyki,
złote łańcuszki,
biżuteria srebrna,
srebrne smoczki i grzechotki z grawerem,
sztućce z indywidualnym grawerem.
Warto poświęcić kilkadziesiąt minut na znalezienie oferty zupełnie wyjątkowej, wymaga to przeglądnięcia kilkudziesięciu ofert stron internetowych.
 
Najpopularniejszy prezent dla chłopca

Zgodnie z tradycją prezenty dla chłopców powinny być w kolorze niebieskim. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by piękny pajacyk, body lub kaftanik i śpioszki były w kolorze białym lub ecru. Ważne, by pasowały do urody dziecka. Wśród prezentów dla chłopców prym wiodą:
srebrne grzechotki,
złote łańcuszki,
sztućce z indywidualnym grawerem.
Już te zestawienia pokazują, prezenty te mają charakter uniwersalny, różnić powinny się wzornictwem.
 
Pluszaki i inne zabawki

To bardzo fajne prezenty, ale kupowane z pewnym wyprzedzeniem. 3-4 miesięczne dziecko nie będzie z nich korzystać, ale mogą stanowić doskonałą dekorację pokoju dziecięcego. Duże misie, małpki wprowadzą do pokoju dziecięcego miły nastrój, zapewnią mu poczucie przytulności i bezpieczeństwa, a to dla malucha najważniejsze. 
 
Wybór prezentu na chrzciny nie jest sprawą łatwą, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy, by był on oryginalny. Na jego znalezienie musimy poświęcić sporo czasu na przeglądanie ofert licznych sklepów internetowych. 
_________________________
Artykuł sponsorowany
 
Zobacz także
Catalina Rivas
Poprzez mistyczne doświadczenia spisane przez Catalinę (Katyę) Rivas, boliwijską stygmatyczkę, Pan Jezus i Matka Boża pragną nauczyć nas owocnie uczestniczyć w tym największym wydarzeniu naszego zbawienia, które uobecnia się w czasie każdej Mszy św. Oto fragmenty zapisków Cataliny...
 
Catalina Rivas
Problem traktowania spowiedzi jako zamiennika psychoterapii rzeczywiście istnieje. Nie wynika często z samej nieznajomości kwestii, ale ze zwyczajnej niewiedzy. Tłem dla zrozumienia tego nieporozumienia zdają się być badania socjologiczne, które wykazały, że tam gdzie zanika praktykowanie spowiedzi, zwykle wzrasta zapotrzebowanie na psychoterapię. 
 
Przemysław Radzyński
Zwiedził blisko 50 krajów świata o czym można przeczytać na blogu paragonzpodrozy.pl. Ale zdecydował się też na wyjątkową podróż po Polsce w poszukiwaniu Kościoła ubogiego dla ubogich.

O swoich odkryciach opowiada Patryk Świątek, autor książki Dotnij Boga, w rozmowie z Przemysławem Radzyńskim.
 
 
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー