logo
Sobota, 08 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Izy, Rajmunda, Seweryna, Dominika, Cypriana – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Niech zakwitnie pomoc
 


Dzieło Pomocy św. Ojca Pio proponuje inicjatywę „Zamiast kwiatów”.
 
Trudno wyobrazić sobie ślub, urodziny czy imieniny bez kwiatów... Bogate bukiety, kolorowe kompozycje, eleganckie wiązanki są piękne, poruszają zmysły, wyrażają pamięci… A gdyby tak sprawić, że te okazje zamiast pięknem w wazonach będą cieszyć realną pomocą osobom, które tego potrzebują? Dzieło Pomocy św. Ojca Pio proponuje inicjatywę „Zamiast kwiatów”. Wystarczy poprosić Gości, by środki na zakup kwiatów przeznaczyli na pomoc osobom bez domu.
 
„Kwiatów nie chcemy, win nie pijemy, lecz szczytną zbiórkę razem zorganizujemy. Biednym i strapionym pomożemy” tak na swoim ślubnym zaproszeniu napisali Justyna i Rafał. Przy kościele podczas składania życzeń, niedaleko młodej pary stali Wolontariusze ze skarbonkami przewiązanymi czerwona wstążką. Goście wiedzieli, że przy okazji uroczystości mogą wspomóc osoby potrzebujące, którym na co dzień towarzyszy Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Co więcej, byli temu pomysłowi bardzo przychylni. Na podobny krok zdecydowali się m.in.: Basia i Mateusz, Hania i Marcin oraz Karolina i Robert.
 
Z bukietami idziemy także na imieniny czy urodziny naszych krewnych i przyjaciół. Zwyczaj znany i piękny. Przez kilka kolejnych dni osoba obdarowana może z uśmiechem wspominać wszystkich, którzy odwiedzili ją w tym ważnym dniu. Ale równie pięknym i wspomnieniem będzie myśl, że z naszymi gośćmi uzbieralibyśmy sumę, która wspomoże osoby doświadczające bezdomności w ich drodze do domu.  
 
Przykład ostatnich lat pokazuje, że każdy moment życia jest dobry, by dzielić się z innymi.... nawet ostatnie pożegnanie. Kilku Darczyńców i Wolontariuszy Dzieła połączyło moment odejścia swych bliskich z pomocą najuboższym. Uczestnicy pogrzebu zostali poproszeni, by opłakując odejście przyjaciela, na smutku się nie zatrzymywać i zamiast kupować wiązankę, wspomóc osoby bez domu.
 
Okazji i możliwości jest wiele. A choć bukiety mogą uradować na kilka dni, jeszcze piękniej może zakwitnąć nasza pomoc. Wystarczy pamiętać, że miłość mnoży się, kiedy się ją dzieli…
 
Zorganizowanie zbiórki jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio:
zadzwoń pod numer +48 12 433 51 60
lub napisz na adres: kontakt@dzielopomocy.pl
 
 
www.dzielopomocy.pl 
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー