logo
Piątek, 25 września 2020 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Niepokalanów 6-22 sierpnia 2020 - Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi
 


Już za kilka dni rozpocznie się czwarta edycja Wielkiego Zawierzenia NSM. Są to rekolekcje otwarte dla wszystkich. Codziennie spotykamy się na modlitwie różańcowej, Eucharystii i konferencji połączonej ze świadectwami. Naszym pragnieniem jest aby w ciągu tych 17 dni spotkań zawierzyć Maryi jak najwięcej osób, instytucji, spraw, problemów.

 

Św. Maksymilian M. Kolbe mówił do współbraci w Grodnie 20 listopada 1927 r.:

 

Niepokalanów, do którego za kilka godzin mamy wyjechać1, jest to miejsce obrane przez Niepokalaną i przeznaczone wyłącznie na szerzenie Jej czci2. Wszystko, cokolwiek jest i będzie w Niepokalanowie, to Jej własność. My również zostaliśmy wybrani przez Niepokalaną, a przez to wybraństwo staliśmy się Jej własnością. Jutro przypada uroczystość Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Ona, Niepokalana, cała była oddana Bogu – i my również w wigilię tej uroczystości złóżmy ofiarę z siebie i oddajmy się jako nieużyteczne narzędzie w Jej ręce, a oddajmy się niepodzielnie, bez zastrzeżeń, na zawsze.

 

Tu Maryja działa w sposób szczególny, wielu pielgrzymów doświadcza jej działania. Sami tego doświadczyliśmy na przełomie czerwca i lipca, kiedy u jednego z naszych braci zakonnych stwierdzono korona wirusa. Brat ten wrócił z wakacji i przez 5 dni przebywał z nami. Do dnia dzisiejszego przebywa na oddziale zakaźnym, walcząc o życie. Jego mama zmarła na korona wirusa a brat i żoną też trafili na oddział zakaźny. Na cały klasztor nałożono kwarantannę licząc się z tym, że w tak dużej grupie osób liczba zarażonych będzie znaczna. Około 30 braci miało z chorym kontakt bezpośredni. Po zrobieniu testów czekaliśmy na wyrok. Odpowiedź przyszła w pierwszą sobotę 4 lipca. Z 107 osób wszystkie miały wynik ujemny na korona wirusa. Urzędniczka z sanepidu stwierdziła to jest nie możliwe, sprawdzała kilka razy wyniki, na koniec orzekła: to jest cud!
Więcej: Tutaj

 

Dla nas jest to potwierdzenie tego, że obrana 4 lata temu droga zawierzenia Maryi jest właściwa. Od listopada 2016 r. co miesiąc odbywają się w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotkania „Oddaj się Maryi”, na których oddajemy Niepokalanej siebie i wszystkie swoje sprawy, problemy, zawierzamy Jej także innych ludzi, instytucje i sprawy naszej ojczyzny. W ciągu tych 4 lat z kilkuset osób spotkania urosły do kilku tysięcy uczestników. Z nich zrodziło się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, Sztafeta Różańcowa i wiele innych inicjatyw. Ludzie przybywają z kraju i zagranicy aby tutaj w tym świętym miejscu zawierzyć się Maryi całkowicie jak św. Maksymilian, św. Jan Paweł II, sł. Boży Kard. Stefan Wyszyński i wielu innych. Zawierzenie Maryi jest ratunkiem dla świata. Każdy może zawierzyć Niepokalanej wszystko co ma najcenniejsze. Niepokalane Serce Maryi jest najbezpieczniejszym miejscem w całym wszechświecie. Tam szatan nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał dostępu. W tych trudnych czasach Maryja przychodzi z pomocą tym, którzy Jej zaufali.

 

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi – to akcja duchowa mająca za cel zawierzyć Niepokalanej jak najwięcej osób, instytucji i spraw. Każdego dnia oddajemy Matce Najświętszej kolejne dziedziny naszego życia: dziedzictwo Kolbińskie, gospodarkę i przemysł, rządzących, Kościół i dzieła nowej ewangelizacji, media, służbę zdrowia, bezpieczeństwo narodowe, kulturę, edukację i sztukę, sportowców i rodziny. Każdego dnia możemy zawierzyć Maryi wszystkie osobiste i społeczne sprawy. Nie ma takiej rzeczywistości, z którą Matka Boża nie dałaby rady. Świadczą o tym świadectwa pielgrzymów.

 

Dla osób pragnących się z nami modlić ale nie mogą w tych dniach przybyć osobiście do Niepokalanowa będzie uruchomiona transmisja on-line na You Tube na kanale NIEPOKALANÓW oraz transmisja radiowa na falach Radio Niepokalanów. Swoje Intencje zawierzenia można nadsyłać na e-maila: zawierzenieintencje@gmail.com. Wszystkie nadesłane Intencje są drukowane, składane przy ołtarzu i dołączone do codziennej ofiary Mszy św.

 

W tym roku w pierwszych 9 dniach odbędą się rekolekcje różańcowe prowadzone przez franciszkanów z Niepokalanowa i p. Jana Budziaszka, perkusistę zespołu Skaldowie i apostoła różańca świętego. Jest to uwieńczenie trwającej nieprzerwanie 22 miesięcy Sztafety Różańcowej w której udział wzięło 5040 uczestników. Każdy z nich modlił się różańcem w intencji uwolnienia nas, naszych rodzin i ojczyzny od wszelkich zniewoleń i skutków grzechów, jedną godzinę tygodniowo. Akcja potrwa do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą tzn. do 15 sierpnia. W dniach od 16 do 22 sierpnia podejmiemy tematy zagrożeń duchowych.

 

Jak działa Maryja? Szybko i skutecznie. Posłuchajcie mojego świadectwa. W 2000 roku będąc w jednym z sanktuariów Europy, spotkałem Polaka, który przyjechał tam szukać dla siebie ratunku. Był alkoholikiem i narkomanem i jak twierdził nikt w Polsce nie był w stanie mu pomóc. Dowiedział się, że tam jest wspólnota, która skutecznie pomaga takim jak on, ale go nie przyjęli. Rozmawiałem z nim kilka razy aby go przekonać by poszedł do księdza, który tam mieszkał i pomagał osoba uzależnionym, ale nie chciał słuchać. Pewnego dnia po długiej rozmowie, w czasie której użyłem wszystkich argumentów aby go przekonać, niestety bezskutecznie. Szedłem załamany niepowodzeniem i powiedziałem w sercu: Maryjo weź sobie go i rób z nim co chcesz, ja na pewno go nie przekonam. Jeszcze dodałem: jeśli chcesz użyj mnie jako swojego narzędzia. Kamień z serca mi spadł, bo ja nie mogę więcej niż ONA. Następnego dnia spotkałem wspomnianego mężczyznę przy sklepie, podszedłem, nasza rozmowa trwała 2-3 minuty, on wstał i poszedł pod wskazany adres a wieczorem odnalazł mnie przy kościele i poprosił o spowiedź. Trwa przy Bogu już 20 lat. Tak działa Maryja. Więcej świadectw zawierzenia na: www.niepokalanow.pl.

 

 

Więcj informacji: TUTAJ

 

Zapraszamy!