logo
Sobota, 04 lipca 2020 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nocne kołatanie modlitwa - przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego
 


Apelem Jasnogórskim, w czwartek 28 maja, rozpoczęła się nowa inicjatywa modlitewna: „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

 

To inicjatywa archidiecezji częstochowskiej. Rozpoczęła się w dzień 39. rocznicy śmierci kard. Wyszyńskiego, a zakończy 25 sierpnia, czyli w przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Każdego dnia w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze trwać będzie nocne czuwanie wiernych poszczególnych parafii arch. częstochowskiej oraz wspólnot zakonnych w intencji jak najszybszej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Ze względu na rygory czasu epidemii liczba uczestników czuwania jest ograniczona, ale modlitwa będzie także transmitowana przez przez internet. Codzienne czuwanie inaugurować będzie Apel Jasnogórski.

 

W pierwszym „Nocnym kołataniu…” udział wzięła Akcja Katolicka Arch. Częstochowskiej. Modlitwie apelu jasnogórskiego przewodniczył o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry.

 

„Będzie to nasza gorliwa modlitwa do Ciebie kochana Matko, w której będziemy prosić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego, bo rozumiemy ten akt jako błogosławiony dar dla Kościoła, który jeszcze teraz, w okresie wciąż trwającej pandemii, trzeba wyprosić na kolanach. I dlatego tak właśnie czynimy. Maryjo, Jasnogórska Pani wyproś nam ta łaskę” – prosił o. Samuel Pacholski.

 

W modlitwie apelowej udział wzięli uczestnicy 40. Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, a także przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diec. Ełckiej z ks. Robertem Galickim, asystentem diecezjalnym.

 

„Razem z Prymasem Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, którego 39. rocznice śmierci dziś przeżywamy, wypowiadamy nasze: jestem, pamiętam, czuwam. Te słowa to nasze wyznanie miłości do Ciebie Matko, to nasza odpowiedź na miłość, jaką jesteśmy odwiecznie umiłowani” – mówił podczas rozważania o. Samuel Pacholski.

„Wraz z uczestnikami 40. Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, którego Prymas Stefan Kard. Wyszyński jest patronem przynosimy nasze zaangażowanie na rzecz Polski i modlimy się o to, by Ojczyzna nasza była Bogiem silna – kontynuował o. Pacholski – Tu, na Jasnej Górze zostawiamy naszą dziecięcą ufną modlitwę i wypowiadamy zawierzenia całego naszego narodu, kroczącego ku przyszłości. Chcemy być choć trochę podobni do Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który nieraz powtarzał, że kocha Polskę bardziej niż własne serce. Dziś wypowiadając nasze zawierzenie chcemy ponowić i umocnić nasze codzienne apelowe: jestem, pamiętam, czuwam. Niech ono przyjmie kształt odnowy miłości do Boga poprzez miłość do Ciebie Maryjo, poprzez miłość do naszej Ojczyzny i każdej rodziny na polskiej ziemi. Zawierzamy i oddajemy się Tobie Maryjo!”.

 

W trakcie Apelu odczytano dwa akty zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Akt Zawierzenia Katolickiego Stowarzyszenie Civitas Christiana wypowiedział Tomasz Nakielski, prezes Zarządu, a ks. Robert Galicki wraz z młodzieżą złożyli Akt Zawierzenia w ramach ogólnopolskiego przygotowania do jubileuszu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diec. Ełckiej.

 

„W nauczaniu Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego znajdujemy m.in. takie pytanie: dlaczego niektórzy boją się polskiego patriotyzmu? Dlatego, że jest mocno zakorzeniony i wyrasta z więzi z Maryją. Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami” – powiedział przed błogosławieństwem abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.


o. Stanisław Tomoń

www.jasnagora.com

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー