logo
Czwartek, 09 lipca 2020 r.
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki, Zenona – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Nowe niebo i nowa ziemia
materiał własny
 


Nowe niebo i nowa ziemia

Czy u końca czasów i po sądzie ostatecznym ziemia zostanie zniszczona?

Ostatnie słowo w Piśmie Świętym zachowuje nadzieja odnowienia świata, oczekiwanie nowego nieba i nowej ziemi. Nowe stworzenie, w odróżnieniu od pierwszego, nie będzie stworzeniem powstałym z nicości. Nowe stworzenie dokona się na pierwszym stworzeniu, oznacza więc nie zagładę i koniec, lecz dopełnienie świata. Bóg jest bowiem wiemy także swemu stworzeniu. Przeminie zniekształcona przez grzech, złudna często i zwodnicza dla człowieka postać tego świata (por. l Kor 7, 31). Wszystkie wypowiedzi-obrazy końca świata, zawartego w Nowym Testamencie, nie mówią nam nic o konkrecie przyszłego, nowego świata. Oczekujemy z nadzieja nowego nieba i nowej ziemi (por. Iz 65, 17; 2 P 3, 13; Ap 21, l), bo "wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia" (Rz 8, 22).

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Czytałem, że Ojciec Święty przyjął patriarchę Antiochii dla maronitów, wraz z trzema biskupami i trzema opatami maronickimi? Czy maronici są odłamem Kościoła prawosławnego?
 
Wiesz dlaczego nie? Odpowiem. BO SIĘ TEGO CAŁE ŻYCIE ŻAŁUJE!
 
Fr. Justin
Bardzo boję się śmierci, zwłaszcza tej, która "kosi" gwałtownie. Jestem już po sześćdziesiątce i śmierć zagląda mi w oczy. Pragnę żyć!
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー