KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Sobota, 24 października 2020 r.
imieniny:
Arety, Marty, Marcina, Antoniego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nowenna w intencji pełnej ochrony prawnej dla każdego człowieka
 


Na Jasnej Górze trwa nowenna przed świętem św. Jana Pawła II w intencji pełnej ochrony prawnej dla każdego człowieka: zdrowego i chorego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnością, narodzonego i nienarodzonego.

W dniach 13-22 października, a więc podczas nowenny i w dzień święta, w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, o godzinie 15.00, odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adorowany będzie Najświętszy Sakrament.

 

Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy przede wszystkim o jedność duchową i udział przez pośrednictwo mediów: Radia Jasna Góra oraz jasnogórskiego Kanału Youtube.

 

Wraz z Jasnogórską Matką Życia i św. Janem Pawłem II modlimy się, by przesłanki eugeniczne nie stanowiły nigdy więcej w naszej Ojczyźnie prawnego powodu zabijania nienarodzonych. Będziemy prosić Ducha Świętego o umocnienie sumień, byśmy z odwagą położyli kres zabijaniu nienarodzonych chorych dzieci w Polsce.

 

„Św. Jan Paweł II w 'Evangelium Vitae' uznawał, że liberalizacja aborcji jest przejawem totalitaryzmu – przypomniał o. Michał Legan rozpoczynając modlitwę w pierwszy dzień nowenny - Zdaniem papieża pierwotne i niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania Parlamentu lub z woli części społeczeństwa, choćby nawet licznie przeważającej. Jest to zgubny rezultat nieograniczonego panowania relatywizmu. Prawo przestaje być prawem, ponieważ nie jest już oparte na mocnym fundamencie nienaruszalnej godności osoby ale zostaje podporządkowane woli silniejszego.

 

W ten sposób demokracja sprzeniewierzając się własnym zasadom przeradza się w istocie w system totalitarny. Państwo nie jest już wspólnym domem, gdzie wszyscy mogą żyć zgodnie z podstawowymi zasadami równości, ale przekształca się w państwo tyrańskie uzurpujące sobie prawo do dysponowania życiem słabszych i bezbronnych, dzieci jeszcze nie narodzonych. Dlatego właśnie polecając Bogu ten ważny czas przed głosowaniami 22 października, dokładnie za 9 dni w święto Jana Pawła II, módlmy się z ufnością Koronką do Bożego Miłosierdzia”.

22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie się sprawą wniosku posłów, dotyczącym tzw. aborcji eugenicznej. Wniosek do TK złożyli w 2019 r. posłowie.

 
www.jasnagora.com

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー