logo
Sobota, 26 września 2020 r.
imieniny:
Kosmy, Damiana, Justyny, Łucji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nowi przyjaciele Jasnej Góry
 


Małgorzata i Zbigniew Gumińscy z Radomia, inicjatorzy i organizatorzy Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasna Górę, zostali przyjęci do Konfederacji Przyjaciół Jasnej Góry. 
 
Aktu włączenia dokonał przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra podczas Mszy św. odprawionej w piątek, 3 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 18.30 przewodniczył o. Sebastian Matecki, związany z Pielgrzymką Rodziny Szkół Jana Pawła II niemal od samego początku, przyjaciel rodziny państwa Gumińskich. 
 
„Pośród pielgrzymów pragnę zaznaczyć obecność małżonków Małgorzatę i Zbigniewa Gumińskich, pielgrzymów, którzy przybywają na Jasną Górę od wielu lat, ale dzisiaj ich obecność jest szczególna – podkreślił o. Sebastian Matecki - Pragniemy w imieniu klasztoru podziękować za dobrodziejstwo, którym obdarzają klasztor. Są inicjatorami i organizują Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, pielgrzymkę, na którą przybywa dwadzieścia kilka tysięcy osób rokrocznie. Wielki trud organizacyjny, ale przede wszystkim wielka determinacja, że młodzież szkół Jana Pawła II winna uczyć się tego ducha Jana Pawła II u Maryi na Jasnej Górze. Za to wam bardzo dziękujemy. To jest wielki wkład, który później owocuje przez pokolenia, łączenia ludzi z Jasną Górą. To wasze przywiązanie do Matki Bożej i to wasze oddanie Jasnej Górze chcemy dzisiaj zauważyć jako wspólnota zakonna. Decyzją Rady Domu ojciec przeor pragnie dzisiaj wręczyć wam specjalne odznaczenie i przyjąć do grona naszych bliskich dobrodziejów”. 
 
„Z wielką radością przekazuję wam medal i dyplom Konfederacji Przyjaciół Jasnej Góry, szczególnie dziękując za pielgrzymki Szkół Jana Pawła II, które już od 15 lat, w tym roku będzie 16., przybywają tu, na Jasna Górę, do tego sanktuarium, z którym tam mocno duchowo związany był Jan Paweł II. Dziękujemy za tą inicjatywę – powiedział o. Marian Waligóra - Pamiętam te pielgrzymki od początku, jak się rodziły, i teraz jest to jedna z większych pięknych pielgrzymek dzieci i młodzieży, którzy tutaj spędzają swój dzień modlitwy. (...) Niech 'Totus Tuus' Jana Pawła II, które wpisane jest w te korony, które ofiarował Matce Bożej i zdobią jasnogórski wizerunek, będzie postawą duchową was samych”. 
 
Od 16 lat, w październiku, na Jasną Górę pielgrzymuje rzesza młodych pątników, których liczba sięga nawet 25. tysięcy. W Polsce obecnie istnieje ponad 1200 szkół noszących imię św. Jana Pawła II, we wszystkich poziomach edukacji, skupiających ponad 350 tysięcy dzieci i młodzieży. Szkoły te stanowią Rodzinę Szkół Jana Pawła II, nad którą duchową opiekę sprawuje biskup radomski, dziś bp Henryk Tomasik. 
 
 
o. Stanisław Tomoń  
www.jasnagora.com