logo
Środa, 22 września 2021 r.
imieniny:
Maurycego, Milany, Tomasza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nowy nuncjusz przywiózł list Sekretarza Stanu
 


Arcybiskup Celestino Migliore na ręce Przewodniczącego Episkopatu przekazał list kard. Bertone. Prosi w nim o życzliwą współpracę biskupów z Nuncjuszem.

- Bardzo serdecznie witamy Księdza Arcybiskupa Nuncjusza w kaplicy, gdzie dziś rano modliliśmy się za niego podczas Mszy św. sprawowanej w jego intencji – powiedział abp Józef Michalik. Przewodniczący Episkopatu podziękował Nuncjuszowi, że już w dniu przybycia do Polski pierwszą wizytę złożył w Sekretariacie Episkopatu. – Chcielibyśmy Księdzu Arcybiskupowi ofiarować gotowość naszej współpracy, życzliwości i także naszej modlitwy. Liczymy także na taką pomoc Księdza Nuncjusza - powiedział abp Michalik w imieniu zgromadzonych pracowników Sekretariatu Episkopatu.

Sekretarz generalny bp Stanisław Budzik odmówił modlitwę za Kościół i Ojca Świętego.

W krótkim przemówieniu do zgromadzonych abp Celestino Migliore podziękował za zaproszenie. Przypomniał, że nowy nuncjusz przedstawia listy uwierzytelniające prezydentowi kraju, ale – jak zaznaczył – pierwszy list chciał złożyć na ręce przewodniczącego Episkopatu. Jest to list Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej. Nuncjusz zwrócił uwagę na jedno zdanie, w którym kard. Tarcisio Bertone poleca go życzliwości Arcybiskupa, a także całej Konferencji Episkopatu.
- Cieszę się, że mogę przekazać ten list tu, w kaplicy, przed Najświętszym Sakramentem, bo przecież jesteśmy w służbie Jezusa Chrystusa – powiedział.

Arcybiskup Migliore podziękował wszystkim zgromadzonym za pracę, którą wykonują na rzecz Kościoła. Udzielił też pierwszego błogosławieństwa u progu posługi nuncjusza w Polsce.

Nuncjusz wraz z Przewodniczącym i Sekretarzem Episkopatu obejrzał salę obrad biskupów. Jest tam miejsce specjalnie dla niego przygotowane. Zobaczył też sale spotkań i konferencji prasowych.