Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Poniedziałek, 30 marca 2020 r.
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda, Amadeusza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
O istocie modlitwy na Jasnogóskich Dniach Skupienia
 


Druga seria Jasnogórskich Dni Skupienia trwa na Jasnej Górze w dniach 20-23 lutego. Spotkania prowadzi o. Marcin Ciechanowski, paulin, egzorcysta arch. częstochowskiej.

 

Jasnogórskie Dni Skupienia przebiegają pod hasłem: „Bóg u Twoich stóp - jak modlitwą obudzić głód ducha”. „Temat w tym roku jest o modlitwie, nie o technice modlitwy, ale o istocie modlitwy – wyjaśnia o. Marcin Ciechanowski - Istotą modlitwy nie jest to, żeby Bóg uczynił to, o co Go prosimy, modlitwa przede wszystkim ma zmienić mnie. W modlitwie chodzi o naszą relacje z Bogiem, a nie żeby Bóg wykonywał to, co my chcemy. Modlitwa ma zbliżać nas do Jezusa przede wszystkim i o tym jest słowo Boże oparte na trzech przypowieściach Jezusa: o ubogiej wdowie, o natrętnym przyjacielu oraz Faryzeuszu i celniku”.

 

Osoby, które przyjeżdżają na Jasnogórskie Dni Skupienia, albo też przychodzą, bo są z Częstochowy, przybywają do Matki Bożej, a z drugiej strony dlatego, ponieważ chcą słuchać słowa Bożego, a to daje życie, Bóg daje życie, więc do Niego tu przyjeżdżają. Podstawą rekolekcji jest głoszenie słowa Bożego, Biblii, a w tym roku więcej katechizmu Kościoła Katolickiego, bo tam jest mowa o modlitwie” – mówi o. Ciechanowski.

 

Rekolekcje trwają od czwartku od 16.30 do niedzieli do godz. 13.00. Można dojechać w piątek czy sobotę. O. Ciechanowski zachęcając do udziału w Dniach Skupienie przypomina, że osoby z Częstochowy nie muszą się zapisywać, jeśli nie jedzą tu posiłków i nie nocują. „Rekolekcje są dla wszystkich, i dla osób świeckich i duchownych, kto tylko chce słuchać słowa Bożego, które rodzi nam wiarę. Wiara nie bierze się modlitw tylko ze słuchania Słowa. Nie z tego, co ja mówię do Boga rodzi się wiara, tylko z tego, co Bóg mówi do mnie, dlatego modlimy się tu, ale przede wszystkim słuchamy słowa Bożego”.

 

Rekolekcje mają na celu pogłębienie wiary i Pisma Św. oraz dają możliwość kilkudniowego przebywania w klimacie jasnogórskiego sanktuarium.

 

Każdego dnia uczestnicy spotkań biorą udział we Mszy św. o godz. 18.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, w konferencji w Kaplicy św. Józefa na Halach oraz w Apelu Jasnogórskim. Poza tym jest czas na Sakrament Pokuty i Pojednania oraz na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

Kolejne terminy Jasnogórskich Dni Skupienia w 2020 r.:
19 - 22 marca 2020 r.
23 - 26 kwietnia 2020 r.

 

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 18.30-20.30 pod numerami: 572-486-241 i 572-486-242.

Szczegółowe informacje i program rekolekcji przesyłany jest pocztą mailową. Wystarczy napisać na adres e-mail: jasneskupienie@jasnagora.pl

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa

 

o. Stanisław Tomoń
www.jasnagora.com