logo
Wtorek, 17 maja 2022 r.
imieniny:
Brunony, Sławomira, Wery, Paschalisa, Weroniki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania
O praktykowaniu Bożej Obecności
Wydawnictwo Esprit
 


Wielki Post 2011

 

Kto powiedział, że droga duchowa i mistyka są tylko dla wybrańców? W drogę duchową może wyruszyć każdy z nas. Mistyka zaś, nie jest niczym innym, jak wielką miłością do Pana Boga i pragnieniem bycia z Nim na zawsze.

Czy rzeczywiście boimy się dziś mistyki i świętości? Może to świat, który nas otacza, nie chce byśmy byli blisko Boga? Człowiek ma możliwość zaznaczyć swoja obecność na różne sposoby. Świat uobecnia się nam w całej swej barwności i okazałości. Jednak czy człowiekowi nie grozi, że wszystko co jest mu oferowane będzie jedynie ułudą obecności, jej lichą namiastką?

Tymczasem o istnieniu Prawdziwej Obecności i o zwyczajności mistyki zapewni nas postać Wawrzyńca od Zmartwychwstania, zwykłego zakonnika, zajmującego się ciężką pracą w klasztornej kuchni i warsztacie szewskim.

 

Codziennie od 13 do 20 kwietnia na naszej stronie będą pojawiać się krótkie rozważania zaczerpnięte z książki:

"O praktykowaniu Bożej Obecności"

brata Wawrzyńca od Zmartwychwstania.


Razem z nim przekonamy się, że w każdej swojej czynności można cieszyć się Bożą obecnością, uświęcając wszystko, co się robi, tak jak w chwili najgłębszej modlitwy. Te rozważania przyniosą ze sobą nowy wymiar codziennego życia.

Publikacja do nabycia w sklepie ineternetowym Gloria24:
 

Kup tą książkę

 
Zobacz także
ks. Paweł Borto

Pytanie: „A gdzie był Bóg?”, które pojawia się zwykle po tragicznych wydarzeniach na różnych forach w Internecie, niech będzie inspiracją tejże refleksji. W tym pytaniu bowiem pobrzmiewa echo słów dawnych pokoleń, kryją się także oskarżenia o wiele cięższe. W jakim sensie? To, że nie tylko współcześnie stawiano podobne oskarżenie, pokazują również minione wieki.

 
Jacek Salij OP
W Piśmie Świętym znajduje się wiele pouczeń, że należy zabiegać o podobanie się ludziom. „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi – mówił Pan Jezus – aby widzieli wasze dobre czyny i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 5,16). Zaś Apostoł Paweł powiada tak: „Staram się przypodobać wszystkim pod każdym względem, nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni” (1 Kor 10,33).
 
Adam Suwart

6 grudnia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja jednego z najpopularniejszych, także we współczesnej kulturze masowej, świętych Kościoła. Niestety, w dzisiejszym powierzchownym i skomercjalizowanym świecie nazbyt często się zdarza, że prawda o postaci tego świętego gubi się w amoku przedświątecznych zakupów i w zgiełku supermarketów. Tymczasem...

 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm