logo
Sobota, 30 maja 2020 r.
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama, Jana, Joanny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania
O praktykowaniu Bożej Obecności
Wydawnictwo Esprit
 


Wielki Post 2011

 

Kto powiedział, że droga duchowa i mistyka są tylko dla wybrańców? W drogę duchową może wyruszyć każdy z nas. Mistyka zaś, nie jest niczym innym, jak wielką miłością do Pana Boga i pragnieniem bycia z Nim na zawsze.

Czy rzeczywiście boimy się dziś mistyki i świętości? Może to świat, który nas otacza, nie chce byśmy byli blisko Boga? Człowiek ma możliwość zaznaczyć swoja obecność na różne sposoby. Świat uobecnia się nam w całej swej barwności i okazałości. Jednak czy człowiekowi nie grozi, że wszystko co jest mu oferowane będzie jedynie ułudą obecności, jej lichą namiastką?

Tymczasem o istnieniu Prawdziwej Obecności i o zwyczajności mistyki zapewni nas postać Wawrzyńca od Zmartwychwstania, zwykłego zakonnika, zajmującego się ciężką pracą w klasztornej kuchni i warsztacie szewskim.

 

Codziennie od 13 do 20 kwietnia na naszej stronie będą pojawiać się krótkie rozważania zaczerpnięte z książki:

"O praktykowaniu Bożej Obecności"

brata Wawrzyńca od Zmartwychwstania.


Razem z nim przekonamy się, że w każdej swojej czynności można cieszyć się Bożą obecnością, uświęcając wszystko, co się robi, tak jak w chwili najgłębszej modlitwy. Te rozważania przyniosą ze sobą nowy wymiar codziennego życia.

Publikacja do nabycia w sklepie ineternetowym Gloria24:
 

Kup tą książkę

 
Zobacz także
Stanisław Biel SJ
Życie Maryi było wypełnione miłością i ludzkim cierpieniem. Jednak, poza jedną wymówką w jerozolimskiej Świątyni, z Jej ust nie padły słowa skargi, żalów czy pretensji. Wszystkie trudne sprawy przechowywała w swoim sercu, rozważała i kontemplowała.
 
Ks. Mariusz Pohl
Niedziela Palmowa to w liturgii dzień pełen kontrastów, nasycony wieloma treściami najwyższej wagi. Może dlatego zbiegło się tu tyle istotnych wątków, by w tej niedzieli zawrzeć jakby w pigułce przesłanie całego Wielkiego Tygodnia, a w zasadzie całej historii zbawienia.
 
Ks. Rafał Masarczyk SDS
Ostatnio natknąłem się na ciekawą bajkę. Otóż na oceanie była bajecznie zielona wyspa, na której mieszkała miłość, odwaga, bogactwo, duma i radość. Żyli sobie w harmonii i szczęśliwości, jak w raju. Ale jak to bywa na oceanie, niektóre wyspy na skutek ruchów tektonicznych zostają zalane wodami oceanu...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー