logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania
O praktykowaniu Bożej Obecności
Wydawnictwo Esprit
 


Wielki Post 2011

 

Kto powiedział, że droga duchowa i mistyka są tylko dla wybrańców? W drogę duchową może wyruszyć każdy z nas. Mistyka zaś, nie jest niczym innym, jak wielką miłością do Pana Boga i pragnieniem bycia z Nim na zawsze.

Czy rzeczywiście boimy się dziś mistyki i świętości? Może to świat, który nas otacza, nie chce byśmy byli blisko Boga? Człowiek ma możliwość zaznaczyć swoja obecność na różne sposoby. Świat uobecnia się nam w całej swej barwności i okazałości. Jednak czy człowiekowi nie grozi, że wszystko co jest mu oferowane będzie jedynie ułudą obecności, jej lichą namiastką?

Tymczasem o istnieniu Prawdziwej Obecności i o zwyczajności mistyki zapewni nas postać Wawrzyńca od Zmartwychwstania, zwykłego zakonnika, zajmującego się ciężką pracą w klasztornej kuchni i warsztacie szewskim.

 

Codziennie od 13 do 20 kwietnia na naszej stronie będą pojawiać się krótkie rozważania zaczerpnięte z książki:

"O praktykowaniu Bożej Obecności"

brata Wawrzyńca od Zmartwychwstania.


Razem z nim przekonamy się, że w każdej swojej czynności można cieszyć się Bożą obecnością, uświęcając wszystko, co się robi, tak jak w chwili najgłębszej modlitwy. Te rozważania przyniosą ze sobą nowy wymiar codziennego życia.

Publikacja do nabycia w sklepie ineternetowym Gloria24:
 

Kup tą książkę

 
Zobacz także
ks. Adam Dynak

Trzeba było być nie lada odważnym, żeby takie słowa wypowiedzieć pod adresem świątyni. Było to miejsce święte, które zawierało miejsce najświętsze gdzie, w przekonaniu Żydów, zamieszkiwał Bóg. Świątynia w Jerozolimie była jedyną ziemską przystanią Boga. A jednak Jezus zapowiedział upadek świątyni i historia przyznała Mu rację. O ile pierwsze słowa Jezusa są zrozumiałe, tak dalsza Jego nauka już taka nie jest...

 
ks. Grzegorz Strządała
Czym jest miłosierdzie? Nierzadko słowo to jest w języku polskim utożsamiane ze słowem miłość. Jednak słowa te, choć oba bardzo szlachetne, mają nieco różne znaczenia. Jak nas poucza Katechizm Kościoła Katolickiego, miłosierdzie jest owocem miłości (por. KKK 1829). Miłosierdzie jest zatem ukonkretyzowaniem dzieła miłości. 
 
Studencka Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w Krakowie
Jeżeli chcemy poznać św. Maksymiliana, nie możemy patrzeć na jego życie bez refleksji nad jego śmiercią. Tak jak nie możemy rozważać znaczenia jego heroicznego czynu bez kontekstu jego życia. Maksymilian Kolbe być może mógł przeżyć obóz. Chyba każdy z nas zastanawiał się, co by było, gdyby... Kto wie, czego jeszcze mógł dokonać Szaleniec Niepokalanej?
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS