logo
Środa, 05 maja 2021 r.
imieniny:
Judyty, Irydy, Hilarego, Tamary, Waldemara – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Obecność Boga w naszej modlitwie
materiał własny
 


Obecność Boga w naszej modlitwie

Zazdroszczę świętym, którzy odczuwają bliskość Boga, bo ja czuję, że jest od nas bardzo daleko. Nawet gdy się modlę, nie odczuwam Jego obecności. Czy zwykły śmiertelnik może odczuć bliskość Boga?

Każdy śmiertelnik powołany jest do świętości i może, podobnie jak święci, odczuwać bliskość Boga. Ludzie, którzy myślą, że Bóg daleki jest od świata, który stworzył, zapominają, że Bóg jest miłością. Miłość zaś nigdy nie jest daleka, obojętna i nie reagująca na wezwanie. Bóg sam do nas przychodzi, objawił nam swoją wolę i prawdę o sobie, jest zawsze z nami, ze swoimi uczniami, ze swoim Kościołem. Nieustannie nas woła - to my jesteśmy głusi i obojętni na Jego wołanie, przesadnie zapatrzeni w siebie i nie potrafiący poradzić sobie z miłością Niewidzialnego. Szczytem Bożej miłości było przyjście Chrystusa, przyjęcie przez Niego ludzkiej doli. Jego nauka i zbawienie świata; cud wcielenia był zarazem cudem cząstkowego ukazania się. Bóg jest w niebie, ale niebo jest wszędzie, gdzie On jest - a On jest obok nas i w nas samych, ogarnia nas i utrzymuje nasze istnienie, obdarza nas swą łaską i czeka; czeka na nasze zwrócenie się do Niego, na słowo: Ojcze. Musimy zrobić miejsce dla modlitwy w naszym sercu, uciszyć się wewnętrznie, by się z Nim spotkać. Odnaleźć Go, stanąć przy Nim. To jest konieczne. Wejść w modlitwę, skupić się. Już samo to jest modlitwą. Gdy myślą i sercem dosięgam Boga, jestem przy Nim - już się modlę. Mogę jeszcze nie wymawiać żadnych słów, ale już patrzę na mojego Pana, a On patrzy na mnie. To cudowne chwile. Można się w nich rozsmakować.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justyn
Słowo "nieomylność" kojarzy się nam z nieskazitelną, doskonałością pod każdym względem lub nawet z bezgrzesznością. Tymczasem wiadomo, że "mylić się jest rzeczą ludzką". I papież, i biskupi w swym ludzkim, osobistym charakterze nie są spod tej reguły wyłączeni. Jak zatem trzeba rozumieć ich nieomylność?
 
ks. Edward Staniek
Prorok Elizeusz, jak wszyscy inni prorocy, nie miał łatwego życia. Ówczesna władza wolała słuchać fałszywych proroków, którzy przekazywali narodowi to, co schlebiało władcom, a nie to, czego domagał się Bóg. Władza lubi mieć po swej stronie proroków, a ponieważ rzadko kiedy sama walczy o zachowanie Bożego Prawa, faworyzuje proroków fałszywych pozostających na usługach jej programów i ideologii. 
 
o. Bogdan Kocańda OFMConv.
Życie pod jednym dachem z osobą opętaną przez siły demoniczne nie należy do łatwych. Szybkie zmiany nastrojów, manifestacje demoniczne, które niszczą harmonię życia domowego, a przede wszystkim ciągły lęk o to, co za minutę się stanie – to nieustannie towarzyszy domownikom. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?
 
___________________
 
 reklama