logo
Środa, 23 września 2020 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Ociężałość w modlitwie
materiał własny
 


Ociężałość w modlitwie

Apostołowie prosili Jezusa, aby nauczył ich modlić się, wiec i ja ośmielę się wobec Ojca. Moja największa trudność w modlitwie to gnuśność, ospałość duchowa, brak nastroju. Gdy tylko zacznę się modlić, wciąż spoglądam na zegarek, aby jak najszybciej skończyć.

Powiedziałbym, że 90% ludzi odczuwa ociężałość duchową w modlitwie. Można ją przezwyciężyć przez różne impulsy. Podobnie jak w przypadku statku kosmicznego "Discovery", którego w górę unoszą trzy potężne zbiorniki paliwa; wypalają się i odpadają, gdy statek przezwycięży już siłę przyciągania ziemi i szybuje z łatwością w przestworzach. Takim impulsem mogą być dobre książki religijne, które pobudzają do rozmyślań, zapalają ducha i wznoszą go ku wyżynom. Szczególnie polecam Wyznania św. Augustyna, Dzieje duszy św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Siedmiopiętrową górę lub Znak Jonasza Tomasza Mertona i wiele, wiele innych, a przede wszystkim Nowy Testament. Św. Edyta Stein po przeczytaniu książki św. Teresy z Avila o modlitwie wewnętrznej, powiedziała: "Tak, znalazłam to, czego dusza moja podświadomie zawsze szukała - zbliżenia się do Boga przez modlitwę".

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Krzysztof Gajewski SDS
Skąd wzięła się nazwa roraty i dlaczego świece nazywamy "świecami roratnimi"?
 
Ks. Jerzy Szymik
Czy Bóg cierpi? To, że napisano na ten temat bardzo wiele, wcale nie dziwi. Trudno bowiem o donioślejsze egzystencjalnie pytanie z połączonych punktów widzenia teo- i antropologicznego. Można sobie również z łatwością wyobrazić, jak dalekosiężne będą konsekwencje udzielonej odpowiedzi i jak potężny wywrą wpływ na obraz Boga i człowieka, na kształt religijności i na kulturę...
 
Kamila Rybarczyk
Jednym z rodzajów rozeznawania, obok indywidualnego i charyzmatycznego, jest rozeznawanie wspólnotowe. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ono wspólnoty i dzieje się we wspólnocie (najczęściej modlitewnej lub zakonnej). Ma na celu znalezienie woli Bożej dla konkretnej grupy osób i jednocześnie służy wspólnocie do odkrycia planu Bożego wobec jej członków. 
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー