logo
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka, Konstantego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Ociężałość w modlitwie
materiał własny
 


Ociężałość w modlitwie

Apostołowie prosili Jezusa, aby nauczył ich modlić się, wiec i ja ośmielę się wobec Ojca. Moja największa trudność w modlitwie to gnuśność, ospałość duchowa, brak nastroju. Gdy tylko zacznę się modlić, wciąż spoglądam na zegarek, aby jak najszybciej skończyć.

Powiedziałbym, że 90% ludzi odczuwa ociężałość duchową w modlitwie. Można ją przezwyciężyć przez różne impulsy. Podobnie jak w przypadku statku kosmicznego "Discovery", którego w górę unoszą trzy potężne zbiorniki paliwa; wypalają się i odpadają, gdy statek przezwycięży już siłę przyciągania ziemi i szybuje z łatwością w przestworzach. Takim impulsem mogą być dobre książki religijne, które pobudzają do rozmyślań, zapalają ducha i wznoszą go ku wyżynom. Szczególnie polecam Wyznania św. Augustyna, Dzieje duszy św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Siedmiopiętrową górę lub Znak Jonasza Tomasza Mertona i wiele, wiele innych, a przede wszystkim Nowy Testament. Św. Edyta Stein po przeczytaniu książki św. Teresy z Avila o modlitwie wewnętrznej, powiedziała: "Tak, znalazłam to, czego dusza moja podświadomie zawsze szukała - zbliżenia się do Boga przez modlitwę".

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Ochrzczony ma szansę rozpoczęcia życia zupełnie od nowa. Czy nowe życie, które otrzymujemy w chrzcie, unaocznia symbol wody i nadania nowego imienia?
 
ks. Józef Bakalarz TChr
Mądrość Boża jest związana z miłością. Ona udoskonala miłość. Miłość, oświecona darem mądrości, doświadcza tajemnicy Bożej miłości. Człowiek mądry czuje się bardzo kochany. Pragnie odwzajemniać miłość, zarówno wobec Boga, jak i ludzi. Kocha więc coraz bardziej i szlachetniej. Miłość jest otwarciem serca dla Boga...
 
ks. Tomasz Rusiecki
Często słyszymy słowo „medytacja”. Dla jednych jest ono obce, dla innych wzbudzające ciekawość i pragnienie poznania medytacji, a jeszcze dla innych – stałą praktyką. Wielu słyszało o różnych medytacjach wschodnich czy medytacjach, jakie proponują manipulujące człowiekiem sekty. Od razu chcemy powiedzieć, że nie mają one nic wspólnego z medytacją chrześcijańską, katolicką
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー