logo
Niedziela, 21 października 2018 r.
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza, Jakuba Strzemię, Urszuli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Odpust Przemienienia Pańskiego w Stróży
 


6 sierpnia, w parafii w Stróży, odbył się coroczny odpust Przemienienia Pańskiego. Na tę Uroczystość przybył niecodzienny gość Jego Ekscelencja ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, który przewodniczył Sumie Odpustowej i wygłosił Słowo Boże. W Słowie Bożym ksiądz Arcybiskup zachęcił wszystkich zebranych do refleksji nad słowami z Ewangelii św. Marka: „To jest Mój Syn umiłowany, jego słuchajcie”, które powinny być mottem przeżywania swojej relacji z Panem Bogiem i tożsamością każdego chrześcijanina.
 
W wydarzeniu wzięli udział licznie zebrani kapłani z dekanatu szczercowskiego z księdzem kanonikiem Zdzisław Kuropatwą – dziekanem na czele, zaproszonymi kapłanami Archidiecezji Często12chowskiej, panem Wójtem gminy Rząśnia, licznie zgromadzonymi parafianami i miłymi gośćmi.
 
Po zakończonych uroczystościach, jak w latach ubiegłych, można było nabyć „cegiełkę wsparcia” na stoisku z fantami, zorganizowaną przez dzieci i młodzież parafialną.
 
Za rok serdecznie zapraszamy do najmniejszej wspólnoty parafialnej naszej Archidiecezji, liczącej sobie 365 osób, a która może poszczycić się przepiękną, zabytkową, drewnianą Świątynią z XVII wieku.
 
 
www.archidiecezja.lodz.pl