logo
Środa, 12 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Ofiara przemienienia
 


Ofiara przemienienia

Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Pańską jest wielkim cudem. Dlaczego mało się o tym mówi?

Właśnie dlatego, że jest to największy cud, "wielka tajemnica wiary", do której zbliżamy się z drżeniem i z miłością, i ze świadomością, że do niej nie dorastamy. Jezus, Syn Boży, który przyjął postać ludzka, w Eucharystii przyjmuje postać chleba i wina, staje się obecny, mocą Boża, w chlebie i winie. Jest to nowy sposób obecności Jezusa zmartwychwstałego, który ma inny stosunek do materii, przestrzeni i czasu niż my. Może się uobecniać w tylu miejscach na całym świecie, nie przestając być tym jedynym Nauczycielem i Panem. Może sobą napełniać wszystko (por. Ef. l, 23).

Tak naprawdę to poprzez wszystkie wieki istnienia Kościoła i wszystkie okresy istnienia świata trwa jedna Msza, jedna Komunia święta. Poprzez pojawienie się Jezusa w historii i kolejne fazy rozrastania się Kościoła rozwija się na świecie jedno Wydarzenie: wcielenie, urzeczywistnione w jednostce przez Eucharystię. Chrystus eucharystyczny kieruje całym ruchem wszechświata.

Przez Eucharystię Chrystus chce dosięgnąć wszystkiego i zstąpić w świat materialny, aby go przemienić i uświęcić. W szczególny sposób pragnie jednak przemienić ludzkie życie. Nasze człowieczeństwo przetwarza świat materialny. Hostia przetwarza nasze człowieczeństwo, a to przeobrażenie eucharystyczne jest rozszerzeniem i dopełnieniem przeistoczenia chleba na ołtarzu. Coraz dalej z niepohamowana siła ogarnia ono wszechświat. Rozszerza się niby pożar lasu, porusza wszystko jak wstrząs, od którego drży skała. W Chrystusie żyjemy, poruszamy się i jesteśmy.

Jakież zawrotne perspektywy! A przecież jesteśmy dopiero u progu zrozumienia, czym jest dla naszego życia, dla świata - moc Jezusa zawarta w "wielkiej tajemnicy", w Eucharystii.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
s. Judyta Grajewska
Czytając bowiem Pismo Św. spotykamy fragment który mówi o braciach Pana Jezusa: "Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: "Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie". Odpowiedział im: 'Któż jest moją matką i [którzy] są braćmi?'"...
 
Tadeusz Basiura
Matka Boska objawiała się pastuszkom – tak, jak obiecała – w następnych miesiącach, zawsze 13-ego dnia miesiąca. Wyjątek stanowił sierpień, bowiem miejscowe władze tego dnia aresztowały pastuszków, chcąc odwołania przez nich opowieści o objawieniach. Wobec tego Matka Boska swoje objawienie "przesunęła" na 19 sierpnia, gdy pastuszkowie byli już na wolności. 
 
ks. Tomasz Jaklewicz
Miłosierdzie ma sobie podwójny dynamizm: ruch w dół i w górę. Pierwszy jest ruch w dół – zejście na poziom ludzkiego bólu, grzechu, samotności, choroby, śmierci. Drugi jest ruch w górę, czyli wydobywanie nieszczęśnika z dołka, podnoszenie z upadku, przywracanie do życia przez przebaczenie, uzdrowienie. 
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー