logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jacques Marin
Ogień i radość. Ewangelizacja w Duchu Świętym
Wyd Marianow
 


Ta książka nie jest kolejnym pobożnym apelem do księży i zakonników, jakoby ewangelizacja była tylko „ich sprawą”. To wezwanie do wszystkich ochrzczonych, żeby jeszcze raz przyjrzeli się swojemu chrześcijańskiemu dowodowi tożsamości i tym wszystkim racjom, które pozwalają im nazywać się ludźmi wierzącymi.

 
Wydawca: PROMIC Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7502-335-0
Format: 116x190 Stron: 416
Rodzaj okładki: Miękka
 
 
Kup tą książkę
 

 

Rozdział 2

Strasburg – 1982


WSZYSCY UCZESTNICY SPOTKANIA
Odnowy Charyzmatycznej na stadionie La Meinau będą je długo pamiętać. Było ono wielkim błogosławieństwem dla grup modlitewnych i wspólnot, które mogły złożyć świadectwo w Strasburgu, sercu Europy.

Po spotkaniu miałem wracać do domu autokarem jadącym do Nevers. W ostatniej chwili poproszono mnie, bym wsiadł do autokaru udającego się do Saint-Dié w Wogezach, aby poświęcić Notre-Dame d'Autrey, dopiero co powierzone Wspólnocie Błogosławieństw. Młodzież w tylnej części autokaru śpiewała kantyki. Kiedy ujrzałem jedną dziewczynę z unieruchomioną nogą, poruszającą się o kuli, przyszło mi na myśl, żeby się za nią pomodlić. Od wielu miesięcy czekała na uzdrowienie. Modliliśmy się więc za nią, by została uzdrowiona. Zgodnie z poleceniem Jezusa, nałożyłem na nią ręce. Wkrótce pożegnaliśmy się – nie bez obietnicy uzdrowienia, otrzymanej w słowie Bożym.

Po kilku miesiącach spotkałem tę dziewczynę, zaręczoną z pewnym dobrze mi znanym młodym człowiekiem. Zapytałem: "A jak noga?". Odpowiedziała: "Ach! Powinnam była księdza powiadomić, że kiedy wysiadałam z autobusu, byłam już uzdrowiona!". Jakiś czas później zostałem zaproszony na ślub. Przed przyrzeczeniami ślubnymi modliliśmy się za przyszłych małżonków. W chwili gdy na dziewczynę nakładaliśmy ręce, osunęła się z pozycji klęczącej, siadając na piętach. Po skończonej ceremonii wyznała: "Byłam uzdrowiona, ale miałam jeszcze problem ze ścięgnem i nie mogłam usiąść na piętach. Wy modliliście się, a ja poczułam swobodę w nodze i mogłam wreszcie usiąść".

Jaką lekcję można z tego wyciągnąć? Nie było w programie, że wsiądę do tego autobusu. Dziewczyny miałem ponownie nie spotkać. Nie ja celebrowałem Mszę ślubną... Akurat tamtędy przejeżdżałem, a ona do końca wyzdrowiała. Duch Święty wie, co jest dla nas dobre. Wystarczy dać się poprowadzić i za Nim pójść.


Zobacz także
Louis Evely SJ
Ile razy mieliśmy odwagę wziąć na serio wezwanie: Przyjdź, Duchu Święty? Czy życzyliśmy sobie, żeby nas stworzył na nowo? Kto odważa się życzyć sobie aż tyle? Kto wzbudza pragnienie tak bulwersującej obecności? Kto do tego zmierza umyślnie, z potrzeby serca? Potrzebujemy dowartościować nasze codzienne, monotonne życie, z którego tak mało jesteśmy zadowoleni, to życie, na które nigdy nie umieliśmy popatrzeć jako na święte, jako na miejsce, w którym Bóg zawsze chce nas spotykać. 
 
Maksymilian Kuźmicz

Wolność jest chyba jedną z najistotniejszych wartości naszej cywilizacji. Jej rozumienie zmieniało się na przestrzeni dziejów, podobnie jak waga tego zagadnienia. Przynajmniej od czasów rewolucji francuskiej, która na swoich sztandarach wypisała wolność, równość i braterstwo, wolność stała się jednym z najistotniejszych tematów życia społecznego. W imię wolności do walki stawali powstańcy listopadowi i styczniowi, jak też lud Paryża czy Budapesztu. W imię wolności strajkowali robotnicy, a sufrażystki wybiegały na tory wyścigowe. Wolność porwała narody naszego kontynentu do próby tworzenia własnych państw w XX wieku i walki z totalitaryzmami. 

 
ks. Zbigniew Kapłański
Nie ma wątpliwości, że Pan Jezus przede wszystkim zalecił na modlitwę jako sposób na siebie, na spokój swej duszy i jako sposób na innych, by wyprosić łaskę, która przemieni serca szyderców. Można też oczywiście szukać argumentów logicznych, kulturowych, aby spróbować kogoś przekonać. Warto jednak pamiętać, że nawet Panu Jezusowi mało kogo udało się przekonać samą rozmową.
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS