logo
Środa, 03 marca 2021 r.
imieniny:
Kingi, Kunegundy, Maryna, Tycjana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Ogólnopolska Konferencja Alpha w Łodzi
 


Ogólnopolska Konferencja Alpha to spotkanie środowiska zaangażowanego w działalność ewangelizacyjną poprzez kursy Alpha. Sama inicjatywa powstała 40 lat temu w Parafii św. Trójcy w Londynie jako narzędzie służące ochrzczonym, którzy chcieliby odnowić swoją naturalną więź z Kościołem.
 
Dokąd zmierzam? Jaki jest cel i sens życia? Pytania o sens życia, wiarę i Boga zadają sobie goście Alpha prowadzonych na całym świecie. Ci, którzy prowadzą Alpha na codzień zapraszają na Wydarzenie: Ogólnopolską Konferencję Alpha 2018! Nie tylko dla nich przygotowywany jest program, ale dla każdego, komu bliska jest sprawa kultury świata w jakim żyjemy.
 
 W tym roku Konferencja Alpha nosi tytuł: Ewangelizacja Kultury – będzie to swoiste spotkanie dotyczące wartości, które zmieniają naszą społeczność: jedność, otwartość, gościnność, przywództwo, budowanie przyjaźni i wspólna modlitwa.
 
OKA18 odbędzie się 24 listopada w hali Expo Łódź przy al. Politechniki 4. Swój udział w Wydarzeniu zapowiedzieli m. in. biskupi łódzkich kościołów: biskup Marek Izdebski, biskup Jan Cieślar oraz arcybiskup Grzegorz Ryś. Wszyscy razem wezmą udział w panelu dotyczącym jedności w kościele lokalnym.
 
Gościem specjalnym OKA18 będzie Andreas Boppart – twórca inicjatywy The Four, czyli prostego przekazu dzielenia się wiarą przy pomocy symboli. W gronie mówców nie zabraknie także specjalnego przesłania arcybiskupa Grzegorza Rysia. Wśród mówców Konferencji pojawi się również biskup Andrzej Siemieniewski, profesor Wojciech Szczerba z wrocławskiej Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej oraz przedstawiciele Alpha International z Londynu: Paul Davie oraz Dez Johnson ze Szkocji.
 
W 2017 roku w Alpha wzięło udział 30 017 gości, a w edycjach prowadzonych w zakładach karnych 653 więźniów. Tylko w Polsce jest prawie 400 miejsc, które prowadzi Alpha – na świecie jest to ok. 88 000.
 
Wydarzenie organizuje Alpha Polska, a jego patronami są Archidiecezja Łódzka oraz Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP.
 
Informacje szczegółowe o Wydarzeniu i zapisy są dostępne na: konferencja.alphapolska.org
 
Alpha stanowi serię kilkunastu cotygodniowych spotkań na tematy związane z wiarą i jej odkrywaniem. Każda z sesji składa się z czasu posiłku, wykładu na jeden z tematów oraz czasu wymiany opinii i dzielenia w małej grupie. Na Alpha każdy może przyjść i zadać każde pytanie w atmosferze zrozumienia i przyjaźni zostanie przyjęty oraz uszanowany.
 
 
www.archidiecezja.lodz.pl