logo
Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy, Franciszka, Mileny  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Amedeo Cencini
Ojciec marnotrawny
Wydawnictwo eSPe
 


Rok wydania/ stron 2001, stron 72
Oprawa miękka
Format 115x190
Cena 9.50 zł.
ISBN 83-88683-28-4

 
 
Spis treści
 
Wprowadzenie
POJEDNANIE I POWOŁANIE: OKREŚLENIA TAJEMNICY
Słowa pojednania powołaniowego
1. Pamięć
2. Pamięć pojednana
3. Pojednanie powołaniowe
Dynamizmy pojednania powołaniowego
1. Od wspominania do „żywienia pamięci”
2. Od dezintegracji do integracji
3. Od poznania do uznania
Postacie i wyraziciele
STARSZY SYN: NIEPAMIĘĆ MIŁOŚCI (LUB ZANIK PAMIĘCI)
Skazany na roboty przymusowe
Wirusy pamięci
1. Pamięć apatyczna (zobojętniała)
2. Pamięć częściowa
3. Pamięć powierzchowna
4. Pamięć nostalgiczna
5. Pamięć lamentująco-gniewna
6. Pamięć niezborna i wypaczona
5. Pamięć rozpaczliwa
OJCIEC „MARNOTRAWNY”: PAMIĘĆ MIŁOŚCI
Miłość, która pamięta i jest pamiętana: pewność
Miłość, która odbudowuje przeszłość: odpowiedzialność
Miłość, która projektuje przyszłość: odwaga
SYN „MARNOTRAWNY”: PIELGRZYMKA POJEDNANEJ PAMIĘCI
Pielgrzymka
1. Pielgrzymowanie syna
2. Etapy pielgrzymowania
• „Już nie jestem godzien nazywać się twoim synem...”
• „Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca”
• „Ojciec wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go”
Święta brama
Dług
KU „JUBILEUSZOWI POWOŁANIOWEMU”
 
***
 
 
Amedeo Cencini, zakonnik ze Zgromadzenia Canossianów, jest specjalistą z zakresu psychoterapii analitycznej. Jest autorem licznych publikacji. W obecnej serii ukazały się: I giovani sfidano la vita consacrata. Interrogativi e problematiche (Młodzież odważa się na życie konsekrowane. Znaki zapytania i problematyka) (1996); Il mistero da ritrovare. Itinerario formativo alla decisione vocazionale (1997) – Odnaleźć tajemnicę. Formacja do wyboru powołania (2001); La storia personale. Casa del mistero. Indicazioni per il discernimento vocazionale (1997) – Historia własnego życia. Miejsce dla tajemnicy. Wskazówki dla rozeznających powołanie (2001); Il fascino sempre nuovo della verginitŕ. Dal silenzio „impuro” al coraggio giovane (Nieustanne zauroczenie dziewictwem. Od „nieczystego” milczenia po młodzieńcze męstwo) (1997); Quando Dio chiama. La consacrazione: scommessa e sfida per i giovani d'oggi (Kiedy Bóg wzywa. Życie konsekrowane: zakład i wyzwanie dla dzisiejszej młodzieży) (1998); Il mondo dei desideri. Orientamenti per la guida spirituale (1998) – Świat ludzkich pragnień. Wskazówki dla kierowników duchowych (2001).
 
Zobacz także
Paulina Smoroń
Stephen Hawking jest chyba najbardziej rozpoznawalnym naukowcem świata. Ten brytyjski astrofizyk twierdził, że to nie Bóg, lecz prawa fizyki powołały wszechświat do istnienia. Czy miał rację? Odpowiedzi szukam w książce Johna C. Lennoxa Bóg i Stephen Hawking. Czyj to w końcu projekt? Patrząc na to z perspektywy wiary, można powiedzieć, że próba skazania Boga na wygnanie była szaleńczym krokiem. Oczywiście Hawking nie robi tego jako pierwszy, ale przecież dla wielu osób jest w tej kwestii autorytetem.
 
ks. Artur Andrzejewski

Już od pierwszych słów tego psalmu zawiązuje się bardzo osobista relacja między człowiekiem a Bogiem. Psalm ten nie zaczyna się od wyznania win. Autor przypominając prawdę, że Bóg jest łaskawy i miłosierny, czyniąc aluzję do sceny spotkania Boga z Mojżeszem zapisanej w Księdze Wyjścia, gdy podają słowa: Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia, przebaczający niegodziwość, niewierność, grzech, lecz nie pozostawiający go bez ukarania, ale zsyłający kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia (34, 6-7).

 
Monika Florek-Mostowska
Chrześcijanin – gdy w jego życiu dochodzi do konfliktu między wiarą w Jezusa a utratą pewnych dóbr i ludzkich wartości – powinien być gotowy na wszystko, nawet na to, by oddać swoje życie za Chrystusa. Rady ewangeliczne są elementami podstawowymi i zasadniczymi pójścia za Jezusem. Wszyscy chrześcijanie są zaproszeni do naśladowania Chrystusa w życiu w duchu ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, ale tylko niektórzy z nich są zapraszani do uczynienia tego w sposób radykalny i ciągły.
– mówi o. Krzysztof Dyrek SJ w rozmowie z Moniką Florek-Mostowską.
 
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー