logo
Sobota, 05 grudnia 2020 r.
imieniny:
Kryspiny, Norberta, Sabiny, Geralda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Ostatnie słowo należy do Boga
materiał własny
 


Ostatnie słowo należy do Boga

Pewien reporter pociesza w swym artykule rodzinę samobójcy i zachęca do modlitwy za niego. Czy można ufać w zbawienie samobójcy, skoro przez, odebranie sobie życia popełnił grzech ciężki?

Przypomina mi się pewien proces beatyfikacyjny kandydata na ołtarze. W jego kazaniach odkryto zdanie, że Judasz został potępiony. Proces natychmiast wstrzymano, uzasadniając, że ostateczny sąd nad człowiekiem należy do Boga. Nikt z nas nie wie, w jakim stanie ducha umiera człowiek ani jakich łask dostępuje w ostatniej chwili.

Samobójca często nie jest panem swojego czynu, a kto nie ma wolnej woli i pełnej świadomości tego, co czyni, zapewne nie popełnia ciężkiego grzechu. Stad Kościół spieszy z pociechą rodzinie samobójcy i godzi się na pogrzeb katolicki - sprawuje Eucharystię za zmarłego i wspomina go w modlitwach i obrzędach pogrzebowych, a ciało grzebie w poświęconej ziemi. Nie znaczy to wcale, by Kościół pochwalał niegodne życie, które mógł prowadzić samobójca przed śmiercią. Kościół odmawia chrześcijańskiego pogrzebu tylko publicznym grzesznikom, dla uniknięcia zgorszenia. Ostateczny sad pozostawia Bogu.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy istnieją ludzie, którzy całkowicie rozminęli się z celem swego życia i skazali się na wieczne potępienie, i ilu ich jest?
 
Fr. Justin
Diabeł istnieje i działa w ludziach i w społeczeństwie. Jest istotą osobową rzeczywistą i konkretną o naturze duchowej i niewidzialnej, która przez swój grzech na zawsze odłączyła się od Boga. Dlaczego Jezus największa świętość był poddany próbie kuszenia?
 
Maria Miduch
Żyjemy w czasie, jesteśmy w nim zanurzeni, nie umiemy wyobrazić sobie życia poza nim. Lata, miesiące, tygodnie, dni i godziny to wszystko tworzy naszą codzienność. Tak przyzwyczailiśmy się do tej nieuchwytnej rzeczywistości, że nawet się nad nią nie zastanawiamy. A jednak to ona ma na nas ogromny wpływ. Według niej układamy swoje życie: godziny, pory roku, lata determinują nasze wybory. Czujemy się bezpiecznie, kiedy wiemy, co kiedy się wydarzy, jeśli pamiętamy o tym, co działo się w naszym życiu wczoraj, przed miesiącem i kilkoma laty.  
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー