logo
Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.
imieniny:
Bazylego, Elizy, Justyny, Metodego, Michała – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Papież Franciszek o bł. Franciszku Jordanie: „Był niestrudzonym głosicielem Ewangelii”
 


W niedzielę, 16 maja 2021 roku, po południowym rozważaniu wokół misterium Wniebowstąpienia Pańskiego i modlitwie Regina Caeli, papież Franciszek, pozdrowił uczestników beatyfikacji Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

 

Mówił: „Pozdrawiam pielgrzymów z różnych narodów, którzy wczoraj tutaj, w Rzymie, w Bazylice św. Jana na Lateranie, uczestniczyli w beatyfikacji księdza Franciszka Marii od Krzyża, założyciela zgromadzeń zakonnych salwatorianów i salwatorianek”.

 

Nowego błogosławionego Ojciec Święty przedstawił w ten sposób: „Był on niestrudzonym głosicielem Ewangelii, korzystającym ze wszystkich środków, do użycia których natchnęła go miłość Chrystusa. Niech jego gorliwość apostolska będzie przykładem i przewodnikiem dla tych w Kościele, którzy są powołani do niesienia słowa i miłości Jezusa do wszelkich środowisk”.

 

Nie zabrakło, tradycyjnej już chyba przy takich pozdrowieniach, zachęty: „Brawa dla nowego Błogosławionego!”. A, na koniec, uwagi: „Tu, z przodu, znajduje się ikona…”

 


W niedzielę, 16 maja 2021 r., o godz. 15:00 zaplanowana jest Msza święta dziękczynna za nowego błogosławionego w Bazylice św. Piotra. Będzie jej przewodniczyć kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Transmisję na żywo (w języku włoskim) przeprowadzi TELEPACE [https://telepacenews.it/diretta/].

 

Uroczystości dziękczynne w Polsce za beatyfikację Franciszka Marii od Krzyża Jordana - z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza oraz przełożonego generalnego salwatorianów, ks. Miltona Zonty SDS - zaplanowane są na 12 czerwca 2021 (sobota) o godz. 12.00 w Bazylice w Trzebini.

 

www.cfd.sds.pl