logo
Wtorek, 21 maja 2019 r.
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Papież oczekuje takiego Kościoła
 


Z okazji przypadającej 13 marca 6. rocznicy powołania na Stolicę św. Piotra kard. Jorge M. Bergoglio w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie sprawowano Eucharystię, której przewodniczył abp senior Edmund Piszcz.
– Obchodzimy dzisiaj 6. rocznicę wyboru papieża Franciszka. To on w sposób widzialny zastępuje na ziemi niewidzialną Głowę wspólnoty Kościoła, czyli Jezusa Chrystusa. Papież potrzebuje naszej modlitwy. Dziś w szczególny sposób powierzajmy go Panu Bogu, dziękując na dar jego osoby – mówił na wstępie proboszcz ks. Andrzej Lesiński.
 
Homilię wygłosił rektor WSD „Hosianum” ks. Hubert Tryk. – Prawda o Bożym Miłosierdziu, wezwanie do miłości nieprzyjaciół, jest bardzo widoczne w pontyfikacie papieża Franciszka. To on niedawno ustanowił Rok Miłosierdzia. Jest inicjatorem wielu akcji w Kościele, które mają nas prowadzić do drugiego człowieka. Wskazuje nam na potrzebę otwartości, nawet wobec tych, którzy wydają się być wrogo nastawieni do Kościoła – podkreślał ks. Tryk.
 
Zapraszał, by w okresie Wielkiego Postu przejść w głębi serca proces obumierania, by jeszcze bardziej przylgnąć do Boga i otworzyć serce na Jego łaskę i działanie, i dać się poprowadzić do każdego, kogo Bóg postawi na naszej drodze. Czasami do osób, do których nie mielibyśmy ochoty pójść.
 
– Papież Franciszek takiego Kościoła oczekuje, takich chrześcijan, którzy będą oddawali swoje serca Bogu i potrafili przezwyciężać wszelką nienawiść i niechęć. Z otwartymi sercami zdobędą się na dojrzewanie do najtrudniejszej postawy ewangelicznej, jaką jest miłość nieprzyjaciół – podkreślał rektor.
 
www.archidiecezjakatowicka.pl
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale