logo
Piątek, 19 października 2018 r.
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra, Jana, Pawła, Izaaka – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Pielgrzymka biegowa z Knurowa na Jasną Górę
 


Po raz czwarty z parafii pw. św. Cyryla i Metodego w Knurowie k. Gliwic przybyła na Jasną Górę Pielgrzymka Biegowa. Do częstochowskiego sanktuarium pielgrzymi dotarli w niedzielę, 13 maja w godzinach popołudniowych. 
 
W tym roku do biegaczy (18 osób) dołączyła 22-osobowa grupa rowerzystów. Tradycyjnie organizatorami pielgrzymki byli: ks. Mirosław Pelc, proboszcz parafii pw. św. Cyryla i Metodego w Knurowie oraz Rycerz Czarnej Madonny - Marian Płaszczyk, który również poprowadził pielgrzymkę. Patronat honorowy objął przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra i starosta powiatu gliwickiego Waldemar Dombek. 
 
Celem pielgrzymki było oddanie hołdu Królowej Polski Pani Jasnogórskiej, a trud pielgrzymowania i modlitwę ofiarowano w intencji chorych dzieci: Joanny Mierzwy, Łukasza Szarfy, Laury Zawady i Zuzanny Puk z prośbą o zdrowie. 
 
„Jeszcze jedno dziecko zostało dopisane do intencji pielgrzymki, dziesięcioletnie, które ma raka kwi – białaczkę. W mieście zbierali pieniążki na leczenie, a my ofiarujemy je Maryi na Apelu Jasnogórskim” – mówi Marian Płaszczyk. 
 
Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. odprawiona o godz. 7.00 w kościele św. Cyryla i Metodego w Knurowie. „Tradycją jest, że nasz proboszcz odprawia Mszę św. za nas. Pobłogosławił nam, pokropił i mówi: dzisiaj was deszcz nie skropi, to ja was muszę skropić. Wszyscy parafianie, którzy wyszli z Eucharystii nas żegnali” – wspomina Marian Płaszczyk. Ksiądz proboszcz Mirosław Pelc w sanktuarium częstochowskim dołączył do pielgrzymów. 
 
„Największą satysfakcją dla mnie jest to, że 13 maja któregoś pięknego roku wbiegałem na wzgórze Cova da Iria w Fatimie, a dzisiaj cała ta grupa wjeżdżała i wbiegała na wzgórze jasnogórskie też oddając hołd naszej Pani i Królowej” – wyznaje organizator pielgrzymki. 
 
Uwieńczeniem pielgrzymki była modlitwa Apelu Jasnogórskiego. Modlitwę poprowadził o. Sebastian Matecki. Wcześniej w Kaplicy Różańcowej pielgrzymi wysłuchali konferencji o. Tomasza Tlałki. 
 
o. Stanisław Tomoń 
www.jasnagora.com