logo
Piątek, 05 marca 2021 r.
imieniny:
Aurory, Euzebiusza, Hadriana, Fryderyka, Oliwii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Pielgrzymka Koluszki - Jasna Góra 2016
 


W ubiegłą sobotę, 20 sierpnia wyruszyła z Koluszek, Jubileuszowa, XXV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
 
Pątnikom, w liczbie 320 osób (w tej grupie jest kilkadziesiąt osób z parafii oo. Franciszkanów z Brzezin), towarzyszyło hasło „Chrzest Bramą Miłosierdzia”, nawiązując tym samym do dwóch najważniejszych w tym roku wydarzeń dla Kościoła: 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Roku Miłosierdzia. 
 
Pielgrzymi wędrowali na jasnogórski szczyt pod duchowym przewodnictwem ojca Benedykta Korduli OFM, dziekana z Koluszek, ks. Krzysztofa Nowaka oraz księdza wikariusza Szczepana Zachy, który był kierownikiem XXV Pielgrzymki. Poza kapłanami i pątnikami, w pielgrzymce wzięło udział wiele osób odpowiedzialnych za logistykę: służba drogowa, medyczna oraz strażacy, którzy tradycyjnie czuwali nad tym, aby nikt nie chodził głodny i spragniony. Odległość 135 km z Koluszek do Częstochowy pielgrzymi pokonali w 5 dni. 
 
Najstarszym pielgrzymem był Henryk, liczący 79 lat a najmłodszą Nikola, która przyszła na świat 6 miesięcy temu. Przed jasnogórskim szczytem na pątników oczekiwał arcybiskup łódzki, ks. prof. Marek Jędraszewski, który przywitał się zarówno z kapłanami, jak również z każdym z pielgrzymów osobiście, co było bardzo miłym akcentem tej pielgrzymki.
 
www.archidiecezja.lodz.pl