logo
Środa, 07 czerwca 2023 r.
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta, Wiesława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Pielgrzymka spowiedników watykańskich
 


Na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa spowiedników watykańskich. To kapłani, którzy na co dzień sprawują sakrament pokuty i pojednania w Bazylice św. Piotra. - Przybywamy do naszej Matki - mówili.

 

- Nasza wspólnota liczy 14 spowiedników, nas tutaj jest 12, jesteśmy z 9 różnych krajów. Jeden z naszych współbraci nigdy nie był w Polsce. Chcieliśmy pokazać im Polskę od trochę innej strony. Byliśmy wczoraj w Wadowicach, dzisiaj Częstochowa, bo to także dla nich również bardzo ważne miejsce - powiedział o. Roman, franciszkanin.

 

Dodał, że pielgrzymka na Jasną Górę jest dla wszystkich kapłanów bardzo ważnym wydarzeniem, bo jest to spotkanie z Maryją, która jest naszą Matką. - Częstochowa nie jest tylko sanktuarium maryjnym Polski, jest to jedno z sanktuariów maryjnych świata. Nic dziwnego więc, że nasi współbracia chcieli tu przyjechać. Odprawimy tu Mszę św., oprócz tego zwiedzamy i widzimy tych pięknych ludzi, którzy tutaj przychodzą i chcieliśmy do nich dołączyć - powiedział zakonnik.

 

Watykański penitencjariusz (spowiednik) większy kard. Mauro Piacenza podkreślał niedawno, że „uważne słuchanie, roztropność w osądzaniu i radość - to trzy charakterystyki dobrego spowiednika, którym nie powinien się on nigdy sprzeniewierzać”. Wskazywał, że „stałe pamiętanie o najważniejszym wydarzeniu historii”, które jeszcze „po dwóch tysiącach lat nie przestaje nas zdumiewać” jest „świętem życia”. A zatem także spowiednicy są „szafarzami życia”, gdyż „w każdej spowiedzi człowiek otrzymuje sakramentalnie, a więc naprawdę, życie, zdobyte dla nas przez Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego”.

 

Izabela Tyras
www.jasnagora.com