logo
Piątek, 22 października 2021 r.
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłąwa, Salomei, Filipa, Donata – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Podziękujemy! 28 września Msza dziękczynna za beatyfikację
 


Po raz pierwszy - w najbliższy wtorek 28 września - modlący się od lat w archikatedrze warszawskiej o beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego, spotkają się na dziękczynieniu za nią.

 

Od września, 28 dnia miesiąca o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie co miesiąc będą odprawiane dziękczynne Msze święte. Pierwszej z nich 28 września będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

 

– Chcemy, by te spotkania trwały cały rok jako wielkie dziękczynienie za beatyfikację – podkreślają duszpasterze z katedry, w której znajduje się kaplica ku czci bł. Stefana Wyszyńskiego, a w niej sarkofag, gdzie spoczywa Prymas Tysiąclecia.

 

Od dnia beatyfikacji, wierni modlą się w tym miejscu zostawiając na kartkach swoje prośby i podziękowania. Co wtorek, od 14 września 2021, w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. o łaski za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przed Mszą odczytywane są prośby składane przez pielgrzymów przy sarkofagu bł. Prymasa Wyszyńskiego a na zakończenie można otrzymać błogosławieństwo relikwiami.

 

Bł. Stefan Wyszyński żył w latach 1901-1981. W latach 1948-81 był Prymasem Polski, metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim. Został ogłoszony błogosławionym Kościoła 12 września 2021 w Warszawie. Jego liturgiczne wspomnienie będzie obchodzone 28 maja.

 

www.archwwa.pl