logo
Środa, 08 grudnia 2021 r.
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Pomóżmy Polakom w Donbasie
 


Dary żywnościowe i środki czystości dla Polaków, którzy pozostali w ogarniętym wojną Donbasie, można przekazywać do wyznaczonych w tym celu punktów w Warszawie. Konwój z pomocą humanitarną na Ukrainę wyruszy 13 kwietnia.
 
Konwój z darami dla potrzebujących Polaków na Ukrainie jest organizowany w ramach akcji „Ratujmy Polaków Donbasu”. Pomoc żywnościową i środki czystości można dostarczać do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, gdzie mieści się Biuro Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie (skw. kard. Wyszyńskiego 6, Warszawa) oraz do biura Fundacji Wolność i Demokracja przy Alejach Jerozolimskich 30.
 
- W Donbasie brakuje wszystkiego – pisze prezes organizującej pomoc Fundacji Wolność i Demokracja Michał Dworczyk. Zwraca uwagę, że w większości mieszkań w Donbasie nie ma wody, a żywność dociera wyłącznie dzięki pomocy humanitarnej. – Pomóżmy naszym rodakom przetrwać ten trudny czas – apeluje.  Najbardziej potrzebne są: kasze, makarony, konserwy i inne niepsujące się produkty żywnościowe, żywność dla dzieci, środki czystości i środki higieny, a także podstawowe leki.
 
- Zawieziemy tę pomoc do najbardziej potrzebujących w Doniecku i Mariupolu – mówi koordynatorka projektu „Ratujmy Polaków Donbasu” Wiktoria Charczenko.
 
 
Przed rozpoczęciem działań wojennych na Ukrainie rejon Donbasu zamieszkiwało 4 000 osób pochodzenia polskiego, w tym 400 osób mających Kartę Polaka. Chęć ewakuacji zadeklarowało 200 z nich. Pozostali, z różnych powodów, nie mogą opuścić zagrożonego regionu.

Więcej informacji na stronie: http://polacydonbasu.pl/