logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Ponad 70 studentów ukończyło Akademię Dziennikarstwa na PWTW
 


Akademia Dziennikarstwa to kompleksowy kurs przygotowujący do pracy w mediach. Studentom wskazówek udzielali m.in. Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Skórzyński i Alina Petrowa-Wasilewicz. W realizacji Papieski Wydział Teologiczny współpracował z portalem Stacja7.pl. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację projektu.
 
W sobotę 20 maja 2017 roku zakończyła się pierwsza edycja dwusemestralnego kursu dla pasjonatów mediów. 
Zanim wręczono dyplomy, bp Rafał Markowski modlił się podczas Mszy św, sprawowanej w kaplicy uczelni, w intencji studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
 
Akademia Dziennikarstwa to kompleksowy kurs przygotowujący do pracy w mediach. Studenci poznawali kulisy “żywego” dziennikarstwa, z uwzględnieniem współczesnych jego form: social media i internetu, a szczególna uwagę poświęcono sztuce pisania.
 
Ostatni dzień zajęć to Akademia Mistrzów, poprzedzająca odbiór certyfikatów. Ponad 70 uczestników przedstawiło swoje prezentacje przygotowane dzięki umiejętnościom nabytym podczas zajęć Akademii Dziennikarstwa. W wielu przypadkach studenci, przygotowując ostatnie zadanie odnośnie efektów nauczania, znaleźli odpowiedź na pytanie co jest sensem ich życia. Jak podkreślali, stojąc na scenie, poprzez udział w tym projekcie już wiedzą, do czego chcą dążyć.
 
„Akademia Dziennikarstwa stała się dla mnie kanapą, z której podczas Światowych Dni Młodzieży kazał wstać młodym papież Franciszek”- mówił Mateusz, jeden ze studentów, z kolei Honorata tłumaczyła: „Dziennikarstwo to dla mnie poznanie siebie, swoich potrzeb, a obsługi narzędzi można się nauczyć.”
 
Przez dwa semestry uczestnicy brali udział w wykładach prowadzonych przez znanych ludzi mediów oraz osoby związane ze środowiskiem dziennikarskim. O swoich doświadczeniach opowiadali m.in. Alina Petrowa-Wasilewicz, Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Skórzyński, Aneta Liberacka, ks. Janusz Stańczuk, Filip Modrzejewski, o. Marek Kotyński, Dominik Kołodziej, Marcin Jończyk, ks. Piotr Walendzik, Tomasz Rożek, Patrycja Michońska, Agata Puścikowska i Jakub Szymczuk.
 
W realizacji przedmiotów Papieski Wydział Teologiczny współpracował z portalem Stacja7.pl. Studenci mogli w praktyczny sposób weryfikować na portalu przyswojone umiejętności. Dzięki chęci działania wielu z nich już teraz rozpoczęło współpracę z portalem. Jego szefowa – Aneta Liberacka – podziękowała studentom za ich zaangażowanie i autentyczność. Podkreśliła, że ma ogromny szacunek do studentów za ich wszechstronne zainteresowania, a także gotowość głoszenia świadectw. „To bardzo istotne w Kościele, bo dzięki temu jesteśmy prawdziwi”- wyjaśniła.
 
Ks. Przemysław Śliwiński, kierownik studium, podsumowując spotkanie, powiedział: „Pisanie to podstawa komunikacji, a umiejętność posługiwania się tekstem ma ogromne znaczenie” – i dodał – „Mam nadzieję, że pokazaliśmy wam, że wszystkiego można się nauczyć dzięki własnej kreatywności”.
 
Organizatorzy już teraz zapowiedzieli kolejną edycję projektu, a także utworzenie platformy internetowej. Uczestnicy będą mogli dzielić się efektami udziału w studium Papieskiego Wydziału Teologicznego. Uczelnia od ponad 30 lat kształci katechetów i teologów, teraz pomaga w zdobywaniu wiedzy również przyszłym dziennikarzom.
 
 
www.archwwa.pl