logo
Sobota, 31 października 2020 r.
imieniny:
Urbana, Krzysztofa, Wolfganga – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Posiadanie i używanie dóbr ziemskich
materiał własny
 


Posiadanie i używanie dóbr ziemskich

Św. Augustyn mówi, że możemy używać dóbr ziemskich, nie możemy jednak cieszyć się nimi tak, jak gdyby były dobrami najwyższymi.

Słusznie. Posiadanie i używanie dóbr materialnych nie może nigdy stać się dla nas celem i sensem naszego istnienia. Musi być podporządkowane ostatecznemu celowi człowieka i świata, którym jest Bóg. Pismo Święte mówi o nowej ziemi (por. Ap 21, l). Oczekuje, że kiedy przeminie postać tego świata (por. l Kor 7,31), nastąpi ostateczne przemienienie także rzeczywistości materialnej (por. Rz 8, 21). W sakramentach świętych rzeczywistości materialne - jak woda, chleb, wino - służą już teraz jako znaki nowego życia.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Słyszałem jak spiker mówił w radio, że płód jest masą komórek i stąd nie można nazwać go dzieckiem. Jak należy na to odpowiedzieć? Kiedy Bóg tchnie duszę w ciało? czy w chwili poczęcia?
 
Fr. Justin
Podczas chrztu dziecku daje się białą szatę. Jaką posiada wymowę ten gest?
 
Ks. Mariusz Berko
Coraz częściej otwieram pocztę internetową i tu... nic. Nikt nie napisał do mnie z Polski przez dwa tygodnie... Wiem, to przecież normalne. Czas leczy, ale też zaciera związki. Zima w Polsce... czas śniegu, czas ferii zimowych i wypraw na narty... A u nas zaczęło się lato i słońce znowu pali niemiłosiernie...
 
 
___________________
 
 reklama