logo
Piątek, 26 lutego 2021 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Posługa akolitatu w WSD Hosianum
 


W Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej Hosianum w Olsztynie odbyła się Msza św., podczas której bp Janusz Ostrowski udzielił posługi akolitatu 5 klerykom oraz jednemu świeckiemu.

 

W tym roku posługę akolitatu przyjęli klerycy: Bartosz Budny, Krzysztof Dzikowski, Patryk Michalski, Krzysztof Wołoszyn i Wojciech Wrąbel oraz Adam Kowalski, organista z Sanktuarium w Świętej Lipce.

– Akolitat jest posługą ołtarza, posługą przy sakramencie Eucharystii. Akolici posługują przy przygotowaniu Mszy św., mogą udzielać sakramentu Komunii Świętej – tłumaczy bp Janusz Ostrowski, który przewodniczył uroczystościom w Hosianum.

 

W homilii zwracając się do przyjmujących posługę przypomniał, że ich obowiązkiem będzie dbać, by ołtarz był dobrze przygotowany. – To miejsce, gdzie jest składana Najświętszą Ofiara, uobecniania jest ofiara Chrystusa na Krzyżu. Nie możecie nigdy zapomnieć o tym, co się dzieje na ołtarzu. Dlatego wszystko, co przygotowujemy do złożenia tej Ofiary, musi być czynione z szacunkiem dla Tego, który przychodzi. Będziecie również udzielali Komunii Świętej – pamiętajcie, że nie będziecie udzielali „czegoś”, a „Kogoś”. To Bóg przychodzi do człowieka i On będzie się posługiwał waszymi rękami – mówił bp Ostrowski.

 

Łukasz Czechyra/Instytut Gość Media

www.archwarmia.pl