logo
Czwartek, 13 maja 2021 r.
imieniny:
Agnieszki, Magdaleny, Serwacego, Roberta, Andrzeja, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Poznanie Boga w Piśmie Świętym
materiał własny
 


Poznanie Boga w Piśmie Świętym

Czy Biblia przytacza dowód na istnienie Boga?

Pismo Święte nie przytacza dowodu na istnienie Boga. Poznaje Go po prostu z Jego historycznego objawienia się wobec Abrahama, Izaaka i Jakuba. Poznaje Go z Jego działania poprzez Mojżesza, z tego, co mówił przez proroków, a w końcu i w pełni - poprzez Jezusa Chrystusa, który w całym tego słowa znaczeniu jest Obrazem Boga dla ludzi. Biblia mówi więc o żywym i osobowym Bogu, bliskim swą pomocą człowiekowi, o Bogu, którego możemy wzywać i do którego możemy wołać w każdej potrzebie, ale który i nas woła, i powołuje. W wierze Boga, który jest Bogiem ludzi, odkrywa też Biblia ślady Boga w świecie, rozpoznaje odblask Jego chwały. W szczególny sposób odblaskiem wspaniałości Bożej i Bożego władania jest człowiek, przez swą wolność i odpowiedzialność. Ponieważ jest obrazem Boga, przysługuje mu nienaruszona godność.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justyn
Dlaczego Chrystus zajął miejsce grzeszników i umarł na krzyżu?
 
ks. Tadeusz Chromik SJ
Czy warto Bogu ufać i w Nim pokładać nadzieję? Dlaczego ja człowiek, który wkroczyłem w dwudziesty pierwszy wiek, mam akurat zaufać Bogu? Przecież dzisiejsza technika daje mi tyle możliwości realizacji siebie. Po cóż zatem sięgać aż w zaświaty? Na te pytania odpowiada Pismo święte: Stworzył Bóg człowieka za swój obraz, na obraz Boży go stworzył (Rdz 1, 27). Człowiek jest obrazem miłości Boga. 
 
Krzysztof Osuch SJ
Człowiekowi bardzo trudno przychodzi zawierzyć siebie Bogu! Jest to bodaj największy brak (upadłej i skażonej natury) i to on czyni nasze życie na ziemi trudnym. Niestety, wciąż pozostajemy mali i słabi, gdy chodzi o całkowite uwierzenie i zaufanie naszemu Panu i Stwórcy. To dlatego przede wszystkim nasze życie jest ciężkie! Inne ciężkie „rzeczy” i wszelkie przytłaczające nas troski są wtórne… 
 
___________________
 
 reklama