logo
Piątek, 25 września 2020 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Poznanie Boga w Piśmie Świętym
materiał własny
 


Poznanie Boga w Piśmie Świętym

Czy Biblia przytacza dowód na istnienie Boga?

Pismo Święte nie przytacza dowodu na istnienie Boga. Poznaje Go po prostu z Jego historycznego objawienia się wobec Abrahama, Izaaka i Jakuba. Poznaje Go z Jego działania poprzez Mojżesza, z tego, co mówił przez proroków, a w końcu i w pełni - poprzez Jezusa Chrystusa, który w całym tego słowa znaczeniu jest Obrazem Boga dla ludzi. Biblia mówi więc o żywym i osobowym Bogu, bliskim swą pomocą człowiekowi, o Bogu, którego możemy wzywać i do którego możemy wołać w każdej potrzebie, ale który i nas woła, i powołuje. W wierze Boga, który jest Bogiem ludzi, odkrywa też Biblia ślady Boga w świecie, rozpoznaje odblask Jego chwały. W szczególny sposób odblaskiem wspaniałości Bożej i Bożego władania jest człowiek, przez swą wolność i odpowiedzialność. Ponieważ jest obrazem Boga, przysługuje mu nienaruszona godność.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justyn
W jakim języku rozmawiał Jezus?
 
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap
Dzisiejsza pop-kultura rozwija się w cywilizacji nazywanej przez niektórych filozofów „cywilizacją guzika”. Wszystko jest poddane naszej woli, każda maszyna ma ten jeden ważny wyłącznik albo sterowana jest za pomocą pilota, który obsługujemy, który stanowi o naszej władzy. Guziko-władcy! Naciskamy guzik i maszyny od razu realizują naszą wolę.
 
Miriam Gonczarska

„Modlitwa jako droga” – nasuwa mi wiele skojarzeń. W judaizmie bowiem nie tylko słowo „modlitwa” jest wieloznaczne, ale również samo słowo „droga”. Kiedy myślimy o strukturze i początkach tradycji żydowskiej, o początkach monoteizmu oraz o tym, jak tradycja się rozwijała, to jedną z pierwszych relacji między Bogiem a człowiekiem, opisanych w Torze i rozpoczynających tę drogę, jest sytuacja Awrahama...

 
 
___________________
 
 reklama