logo
Wtorek, 04 października 2022 r.
imieniny:
Franciszka, Edwina, Rosławy, Rozalii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Poznanie Boga w Piśmie Świętym
materiał własny
 


Poznanie Boga w Piśmie Świętym

Czy Biblia przytacza dowód na istnienie Boga?

Pismo Święte nie przytacza dowodu na istnienie Boga. Poznaje Go po prostu z Jego historycznego objawienia się wobec Abrahama, Izaaka i Jakuba. Poznaje Go z Jego działania poprzez Mojżesza, z tego, co mówił przez proroków, a w końcu i w pełni - poprzez Jezusa Chrystusa, który w całym tego słowa znaczeniu jest Obrazem Boga dla ludzi. Biblia mówi więc o żywym i osobowym Bogu, bliskim swą pomocą człowiekowi, o Bogu, którego możemy wzywać i do którego możemy wołać w każdej potrzebie, ale który i nas woła, i powołuje. W wierze Boga, który jest Bogiem ludzi, odkrywa też Biblia ślady Boga w świecie, rozpoznaje odblask Jego chwały. W szczególny sposób odblaskiem wspaniałości Bożej i Bożego władania jest człowiek, przez swą wolność i odpowiedzialność. Ponieważ jest obrazem Boga, przysługuje mu nienaruszona godność.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Niezrozumiałą dla mnie sprawą jest wynoszenie świętych na ołtarze i oddawanie im czci, która należy się Bogu.
 
Fr. Justin
Najlepiej modlę się samotnie, np. na łonie przyrody. Modlitwa z innymi w kościele mnie rozprasza. Wielu uczęszcza do kościoła tylko z obowiązku lub z przyzwyczajenia.
 
Giuliano Raffo SJ
Tomy Nauczania papieskiego w ciągu 26 lat pontyfikatu - gromadzące przesłania, przemówienia, homilie, katechezy - oraz inne publikacje Jana Pawła II zajmują sporo miejsca na bibliotecznych półkach. Do bogatej spuścizny literackiej Ojca Świętego należą też katechezy o psalmach jutrzni. Małe objętościowo, ale bogate duchowością, są zapisem katechez papieskich wygłoszonych podczas środowych audiencji generalnych...
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm