logo
Piątek, 27 listopada 2020 r.
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksyma, Waleriana, Wirgiliusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Poznanie Boga w Piśmie Świętym
materiał własny
 


Poznanie Boga w Piśmie Świętym

Czy Biblia przytacza dowód na istnienie Boga?

Pismo Święte nie przytacza dowodu na istnienie Boga. Poznaje Go po prostu z Jego historycznego objawienia się wobec Abrahama, Izaaka i Jakuba. Poznaje Go z Jego działania poprzez Mojżesza, z tego, co mówił przez proroków, a w końcu i w pełni - poprzez Jezusa Chrystusa, który w całym tego słowa znaczeniu jest Obrazem Boga dla ludzi. Biblia mówi więc o żywym i osobowym Bogu, bliskim swą pomocą człowiekowi, o Bogu, którego możemy wzywać i do którego możemy wołać w każdej potrzebie, ale który i nas woła, i powołuje. W wierze Boga, który jest Bogiem ludzi, odkrywa też Biblia ślady Boga w świecie, rozpoznaje odblask Jego chwały. W szczególny sposób odblaskiem wspaniałości Bożej i Bożego władania jest człowiek, przez swą wolność i odpowiedzialność. Ponieważ jest obrazem Boga, przysługuje mu nienaruszona godność.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Mam wątpliwości: Czyżby Bóg miał się wiązać z człowiekiem znakami, formami dla wyrażenia tego związku? Czyżby nie popadł wówczas w zależności od ludzkiej mocy rozporządzania?
 
Bartosz Rajewski
W obliczu różnych nieszczęść, ciężkich życiowych doświadczeń, gdy dotyka nas jakieś cierpienie lub niesprawiedliwość, stawiamy podstawowe egzystencjalne pytania o istnienie Boga, o dobro i zło, o sens życia. Wszystkie tego typu pytania odnoszą się do sfery naszej wiary. Każde życiowe doświadczenie powinniśmy przeżywać twórczo - pogłębiając naszą relację z Bogiem...
 
Roman Zając
Arka Przymierza jest jednym z tych tajemniczych artefaktów, które od wieków rozpalają ludzką wyobraźnię. Biblijny wątek dotyczący tej największej świętości religii żydowskiej w pewnym momencie urywa się. Stary Testament po prostu przestaje o niej wspominać nie podając powodu. Pytanie o to, co stało się z Arką Przymierza, od zawsze fascynowało biblistów oraz archeologów.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー