logo
Czwartek, 28 marca 2024 r.
imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni, Guntrama, Aleksandra, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Marie-Dominique Philippe OP
Pragnę - rozważania o mądrości krzyża
Wydawnictwo W Drodze
 


Ostateczne światło skierowane na tajemnicę odkupieńczego Wcielenia konkretyzuje się w pewien sposób i zostaje nam dane w krzyku "Pragnę" i w ranie serca, słowem i gestem. Krzyk pragnienia wyraża to, że Jezus idzie "aż do końca" miłości (por. J 13,1), a rana serca ukazuje w sposób widzialny, namacalny owo pragnienie miłości, pragnienie miłowania Ojca i miłowania Maryi – a więc miłowania nas..

Wydawca: W drodze
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7033-796-4
Stron: 404
Rodzaj okładki: Miękka
 
 


 

Wielki Post 2012

 

Nosimy w sercach różne pragnienia, chcemy być kimś, chcemy coś osiągnąć, coś po sobie zostawić, może pragniemy sławy, pieniędzy, sukcesy, może wspaniałego domu i kochającej rodziny... Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś jakie są pragnienia Jezusa? Czego pragnie Jezus wobec mnie?

Często upadamy, często nasze pragnienia są przyziemne, nic nieznaczące, a jednak Jezus tak bardzo nas pragnie! I to stanowi o naszej wielkości. Najważniejsze, byśmy zrozumieli, że Jezus na nas czeka i nas pragnie, pragnie naszej miłości.

Dlatego dobiegający końca czas Wielkiego Postu to wielka szansa, by zrozumieć, że Jezus na nas czeka i pragnie naszej miłości.

O. Marie-Dominique Philippe pisze o dziele Zbawienia i przygotowywaniu się Jezusa na śmierć krzyżową:

 
"Ten czas jest dla Chrystusa czasem radości, radości z przygotowania do całkowitego wypełnienia woli Ojca. Dla serca Jezusa największą radością jest bowiem móc w sposób heroiczny, nadludzki, spełnić wolę Ojca w umiłowanym Synu, i spełnić ją w sposób publiczny, na oczach wszystkich.

Na oczach wszystkich Jezus wypełnia wolę Ojca, okazuje posłuszeństwo; a „ostatni tydzień” jest tygodniem wielkiego posłuszeństwa umiłowanego Syna. Można wręcz powiedzieć, że jest tygodniem umiłowanego Syna, i można powiedzieć, że ten czas, który przygotowuje Jezusa do złożenia całego życia w ofierze, jest przeżywany w wielkiej radości, gdyż dla Chrystusa nie ma nic większego niż posłuszeństwo Ojcu."


Codziennie od
28 marca do 7 kwietnia na naszej stronie będą pojawiać się krótkie rozważania zaczerpnięte z książki:

"Pragnę. Rozważania o mądrości krzyża"
autorstwa dominikanina o. MARIE-DOMINIQUE PHILIPPE OP, wydanej w wydawnictwie W drodze.


***

Istnieje możliwość nabycia publikacji w sklepie ineternetowym
Gloria24: 

Kup tą książkę

 
1 2 3  następna
Zobacz także
Barbara Chyrowicz SSpS
Kościół skutecznie zmieniali zawsze ci, którzy tkwiąc w nim i kochając go, nie bali się wytykać jego błędów. Zmieniali go nie sfrustrowani apostaci, lecz ci, którzy nie lekceważyli utartych dróg, ale jednocześnie wskazywali, że są inne, że nie trzeba się obawiać inności, bo do Boga wiedzie bardzo wiele dróg, także wewnątrz Kościoła. 
 
ks. Stanisław Hartlieb
Bardzo mało jest chrześcijan, którzy by nie znali pojęcia Wielkiego Postu. Równo­cześnie prawdą jest, że mało kto z wierzących w Polsce wie, iż w liturgii Kościoła w każdym roku przeżywamy Pięćdziesiątnicę, pięćdziesiąt dni od Wielkiej Nocy do niedzieli zesłania Ducha Świętego, dni, które Apostołowie i Maryja przeżywali w największej radości, bo Pan Zmartwychwstał i jest z nami. Tych pięćdziesiąt dni powinni każ­dego roku podobnie przeżywać wszyscy wierzący. Chrystus wyraźnie nam to zaleca, do tego wzywa liturgia.
 
Marian Pisarzak MIC
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zwieńcza tajemnice bolesne i chwalebne Jezusa Chrystusa i zarazem ukazuje funkcję (znaczenie) Ducha Świętego w życiu Kościoła. W tym dniu przeżywamy pełnię tajemnicy paschalnej, a obchód wielkanocny osiąga swój kres.
 
 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS