logo
Wtorek, 04 października 2022 r.
imieniny:
Franciszka, Edwina, Rosławy, Rozalii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Program kanonizacji Artemidesa Zattiego - salezjanina koadiutora
 


Podano oficjalny program wydarzeń organizowanych przez Zgromadzenie Salezjańskie z okazji kanonizacji salezjanina koadiutora – Artemidesa Zattiego.

 

Centralne wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 9 października. W dniach bezpośrednio poprzedzających i następujących po niej zaplanowane są inne ważne wydarzenia.

 

W sobotę, 8 października o godz. 10.00 w “Auli Pawła VI” w Watykanie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem przełożonego generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime. Po niej nastąpią świadectwa dotyczące postaci przyszłego świętego.

 

Następnie o godz. 12.00 odbędzie się specjalna audiencja z papieżem Franciszkiem dla wszystkich salezjanów i członków Rodziny Salezjańskiej, którzy przybyli na kanonizację Zattiego. Po południu zaplanowano trasę pielgrzymki do miejsc związanych z ks. Bosko w Rzymie, z trasami dla różnych grup językowych.

 

W niedzielę, 9 października uwaga całej Rodziny Salezjańskiej będzie skupiona na celebracji eucharystycznej i obrzędzie kanonizacji, którym będzie przewodniczył papież Franciszek na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra.

 

Wraz z Artemidesem Zattim świętym zostanie ogłoszony także Jan Chrzciciel Scalabrini, biskup Piacenzy, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy św. Karola Boromeusza i Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Karola Boromeusza.

 

“Są zaproszeni do Rzymu współbracia z wszystkich inspektorii na świecie, którzy w porozumieniu z przełożonymi swoich inspektorii zamierzają uczestniczyć w tej kanonizacji” – napisał przełożony generalny w liście wysłanym do przełożonych wszystkich okręgów salezjańskich świata. “Kanonizacja Artemide Zattiego będzie wielkim świętem dla wszystkich salezjanów, a szczególnie dla naszych współbraci koadiutorów – powiedział dalej przełożony zgromadzenia salezjanów.

 

Następnie ks. Artime zachęcił wszystkich członków Rady Generalnej do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu, rozciągając swoje zaproszenie na wszystkich przełożonych 91 Inspektorii i Wizytatorii Zgromadzenia. Przełożony generalny zaprosił również Biskupów Salezjańskich, Arcybiskupów i Kardynałów, którzy zechcą wziąć udział w tym spotkaniu. “Będzie to z pewnością wielki dzień dla całego Kościoła, dla Kościołów partykularnych i dla Zgromadzenia Salezjańskiego” – stwierdza ks. Artime.

 

Salezjanie koadiutorzy, którzy z tej okazji przybędą do Rzymu, są również zaproszeni do kontynuowania swojej pielgrzymki i odwiedzenia salezjańskich miejsc świętych na „Valdocco”, w „Chieri” i na „Colle Don Bosco” w dniach

 

10-14 października.

 

11 października, w bazylice Maryi Wspomożycielki w Turynie-Valdocco przełożony generalny będzie przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej za dar świętości Artemidesa Zattiego.

 

“Całe Zgromadzenie i Rodzina Salezjańska są zaproszone do uczestnictwa w Eucharystii dziękczynnej tego samego dnia i w każdej części świata salezjańskiego, czyniąc to w komunii z tą, którą będziemy sprawować na Valdocco” – mówi ks. Artime

 

Aby wziąć udział w tych spotkaniach w sobotę 8 października w Auli Pawła VI, należy kliknąć tutaj.

 

Aby uzyskać dalsze informacje i zamówić bilety wstępu, należy napisać na adres: mfrangapane@sdb.org


zyciezakonne.pl