Chanel Santini Katolik.pl - Projekt: życie
logo
Poniedziałek, 30 marca 2020 r.
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda, Amadeusza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Projekt: życie
katolik.tv
 


Projekt: życie to seria 9 odcinków filmowych, opowiadających o życiu człowieka językiem pisania projektów, językiem mądrego planowania. Na każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz na Środę Popielcową przygotowaliśmy jeden 7-minutowy odcinek – będzie to niekonwencjonalna droga wideo-refleksji, prowadząca aż do Zmartwychwstania Pańskiego.

Czym jest życie? Co to znaczy, że człowiek żyje? Można żyć i nie znać życia naprawdę. Jak ważne jest zastanowienie się nad własnym istnieniem dowodzi czas Wielkiego Postu, który ma swój określony początek i koniec, który przede wszystkim ma cel… tak jak życie każdego, jednego człowieka.
 

 

Terminy
czas życia dany przez Boga do realizacji projektu

 

© Studio Katolik

I Niedziela Wielkiego Postuo terminach, czyli o określonym i podarowanym przez Boga czasie mówi w kolejnym odcinku Tomasz Łosiewicz SDS – psycholog i terapeuta.

Tak jak Wielki Post ma swój początek i koniec, tak i projekt: życie je ma. Zaczyna się poczęciem i kończy naturalną śmiercią. I choć to takie oczywiste, to jednak człowiek o tym zapomina. Być może dlatego, że nie zna dokładnej daty śmierci i myśli, że nie ma końca – że jego życie doczesne jest nieskończone. Termin końcowy jednak jest i nagli, by zdążyć na czas z realizacją projektu.

Spojrzenie na własne życie z uwzględnieniem śmierci okazuje się bardzo ważne. Spojrzenie na życie z perspektywy śmierci jest istotne. Skoro przyjdzie, to może warto powierzyć się Twórcy naszego Projektu życie – czyli Bogu?

Zapraszamy do oglądania!
 

"Plan Boga my realizujemy w pewnym czasie w pewnej przestrzeni, czyli urodziliśmy się wtedy a nie kiedy indziej. I też nasze życie się zakończy. Co to znaczy? Spotkamy się ze śmiercią. Na co dzień nie lubimy myśleć o śmierci..."

Tomasz Łosiewicz SDS


Zobacz także
O. Tomasz Maria Dąbek OSB
Sformułowanie "modlitwa Słowem Bożym" może nasuwać skojarzenia odnoszące się do modlitwy wspólnej, liturgicznej oraz do modlitwy osobistej. Liturgia Kościoła zgodnie z postanowieniami Soboru Watykańskiego II w bardzo szerokim zakresie korzysta ze skarbca Bożego Słowa. To właśnie Sobór rozpoczął drogę odnowy przez powrót do wcześniejszych praktyk, szersze korzystanie z bogatych tekstów, do których wcześniej odnoszono się z pewną rezerwą...
 
Iwona Józefiak
W ostatnich dniach starego roku otrzymałam list od znajomej, z drugiego końca Polski. Wspomniana pani zakończyła swój list w ten sposób: "Przestałam wierzyć księżom... Wpojono mi ideały, których nie ma. Idealny ksiądz to ten, który posiada lepsze auto i jest nadziany kasą"...
 
ks. Mirosław Tykfer
Nazwa uroczystości Objawienia Pańskiego niewiele mówi. Kiedy używa się potocznego określenia „Trzech Króli”, sprawa nagle staje się jasna. Dlaczego więc Kościół tak nalega, żeby mówić właśnie o Objawieniu?
 
Kościół słusznie się upiera. Wydarzeniem, które chrześcijanie świętują tego dnia, nie jest przecież samo przybycie do Betlejem trzech mędrców. Nie o ludzi w tym święcie chodzi, ale o Boga i Jego Objawienie. Co to jednak znaczy, że świętujemy Objawienie?
 
___________________
 
 reklama