Chanel Santini Katolik.pl - Projekt: życie
logo
Poniedziałek, 30 marca 2020 r.
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda, Amadeusza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Projekt: życie
katolik.tv
 


Projekt: życie to seria 9 odcinków filmowych, opowiadających o życiu człowieka językiem pisania projektów, językiem mądrego planowania. Na każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz na Środę Popielcową przygotowaliśmy jeden 7-minutowy odcinek – będzie to niekonwencjonalna droga wideo-refleksji, prowadząca aż do Zmartwychwstania Pańskiego.

Czym jest życie? Co to znaczy, że człowiek żyje? Można żyć i nie znać życia naprawdę. Jak ważne jest zastanowienie się nad własnym istnieniem dowodzi czas Wielkiego Postu, który ma swój określony początek i koniec, który przede wszystkim ma cel… tak jak życie każdego, jednego człowieka.
 

 


Budżet
otworzyć się na łaskę miłowania 
 

© Studio Katolik


III Niedziela Wielkiego Postu: Każdy projekt zakłada ustalenie budżetu, czyli obliczenie kosztów związanych z różnymi podejmowanymi pracami. Jak dobrze zaplanować budżet? Czy dobrze przemyślany budżet może nam zagwarantować szczęście?

Budżet projektu: życie ma tylko dolną granicę: nie grzeszyć; górna granica nie istnieje, zaś wszystkie koszty są wyrażone w najwyższej chrześcijańskiej, niematerialnej „walucie”: miłości.

Jednak jak się okazuje, mimo braku górnej granicy – człowiek tworzy ją sam! Są to ograniczenia zewnętrzne i wewnętrzne, biorą się z lenistwa, lęku, głupoty, zazdrości i wielu, wielu innych.

Na III Niedzielę Wielkiego Postu Rafał Chwałkowski SDS w swoim odcinku proponuje refleksję, o tym czy ta swoista chrześcijańska „waluta” ma jakąkolwiek wartość we współczesnym świecie, kto tak naprawdę decyduje o budżecie i nim zarządza oraz jak pomysłowo zaplanować swój budżet?

 

Zapraszamy do oglądania

"Nie zawahaj sie teraz w tym Wielkim Poście i w całym swoim życiu ofiarować Chrystusowi swoich rąk (...) żeby Miłość się mnożyła"

Rafał Chwałkowski SDS

Zobacz także
Michał Gryczyński
Przez cały miesiąc maj zbieramy się wieczorami w kościołach, kaplicach, przy grotach i figurach przydrożnych, aby modlitwą i śpiewem sławić Panią Nieba i Ziemi. Początki nabożeństw majowych sięgają XVIII w., kiedy to w kościele Św. Klary w Neapolu...
 
ks. Kazimierz Kubat SDS
W jednym z artykułów opublikowanych w mojej książce: "Listy z Afryki i nie tylko" pisząc na temat arogancji władzy ośmieliłem się skrytykować bardzo ogólnie także arogancję niektórych przedstawicieli Kościoła. Piszę tam między innymi:
 
Anna Mularska
W naszym kraju, dzięki Bogu, zachowała się jeszcze tradycja rodzin wielopokoleniowych. Trzy, nawet cztery pokolenia rodziny mieszkają razem pod jednym dachem, dzieląc ze sobą troski i radości codziennego życia. Opieka nad moją starszą i schorowaną mamą jest trudna, zwłaszcza przez jej problemy z pamięcią - opowiada Teresa. - Ale chyba taka jest kolej rzeczy. To normalne, że dzieci zajmują się swoimi starzejącymi się rodzicami". 
 
___________________
 
 reklama