logo
Czwartek, 28 marca 2024 r.
imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni, Guntrama, Aleksandra, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Projekt: życie
katolik.tv
 


Projekt: życie to seria 9 odcinków filmowych, opowiadających o życiu człowieka językiem pisania projektów, językiem mądrego planowania. Na każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz na Środę Popielcową przygotowaliśmy jeden 7-minutowy odcinek – będzie to niekonwencjonalna droga wideo-refleksji, prowadząca aż do Zmartwychwstania Pańskiego.

Czym jest życie? Co to znaczy, że człowiek żyje? Można żyć i nie znać życia naprawdę. Jak ważne jest zastanowienie się nad własnym istnieniem dowodzi czas Wielkiego Postu, który ma swój określony początek i koniec, który przede wszystkim ma cel… tak jak życie każdego, jednego człowieka.
 

 


Plan działania
człowiek zmierzający do doskonałości 

© Studio Katolik 


IV Niedziela Wielkiego Postu: Aby podjąć projekt konieczny jest plan działania. Jak osiągać pewne etapy i kto je wyznacza?

Zgodnie z jedną z kilku definicji: projekt to sekwencja niepowtarzalnych, złożonych i związanych ze sobą zadań, mających na celu osiągnięcie wyznaczonego celu. Ciekawiej jednak zabrzmi ta definicja, jeśli określimy nią życie, a celem będzie życie wieczne. Ważne jest jednak, aby tę sekwencję działań przemyśleć i by nie była ona chaotyczna czy nieuporządkowana. Plan działań w takim przedsięwzięciu, jakim jest projekt: życie jest rzeczywiście niezbędny.

O stopniowości i dojrzewaniu do pewnych etapów, o tym jak się zorganizowąć i jakie działania podjąć mówi Sławomir Noga SDS.
 

Zapraszamy do oglądania!






Do realizacji Projektu Życie potrzebna jest silna wola, którą trenujemy poprzez codzienne przekraczanie siebie, stawianie sobie konkretnych wymagań…

Sławomir Noga SDS


Zobacz także
ks. Mirosław Maliński

W zamierzchłych już czasach zdarzało się, że gdy woźnica zasnął, koń sam wiedział, dokąd iść i bezbłędnie znużonego snem przywoził do domu. Czy podobnie i my w dzień Wszystkich Świętych brniemy na cmentarze, choć wyedukowani religijnie wiemy, że Dzień Zaduszny jest nazajutrz? Rozum sobie drzemie, a konik tradycji jedzie...

 
Ewa Olszewska
Tytułowa walka o szabat nie oznacza obecnie walki o prawo do odpoczynku. W tej ważnej kwestii właściwie nie musimy już walczyć, chyba że z samym sobą. I jako społeczeństwo, i jednostkowo posiadamy solidną wiedzę o potrzebie odpoczywania. Rozumieją to pracodawcy, przełożeni, rodzice. 
 
Piotr Rostworowski OSB

Ponieważ modlitwa nie jest tylko sprawą łaski Bożej, ale i sprawą ludzkiego działania, trzeba się w nią wdrażać przez pewne ćwiczenia wprowadzające. Pewne metody elementarne każdemu są potrzebne, ale nie wszyscy takich samych pomocy potrzebują. Do takich metod elementarnych wprowadzających w świat modlitwy należy czytanie duchowne, modlitwa ustna, rozmyślanie, wraz z całą gamą różnych metod i systemów rozbudowanych przez wieki.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS