Chanel Santini Katolik.pl - Projekt: życie
logo
Poniedziałek, 30 marca 2020 r.
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda, Amadeusza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Projekt: życie
katolik.tv
 


Projekt: życie to seria 9 odcinków filmowych, opowiadających o życiu człowieka językiem pisania projektów, językiem mądrego planowania. Na każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz na Środę Popielcową przygotowaliśmy jeden 7-minutowy odcinek – będzie to niekonwencjonalna droga wideo-refleksji, prowadząca aż do Zmartwychwstania Pańskiego.

Czym jest życie? Co to znaczy, że człowiek żyje? Można żyć i nie znać życia naprawdę. Jak ważne jest zastanowienie się nad własnym istnieniem dowodzi czas Wielkiego Postu, który ma swój określony początek i koniec, który przede wszystkim ma cel… tak jak życie każdego, jednego człowieka.
 

 


Plan działania
człowiek zmierzający do doskonałości 

© Studio Katolik 


IV Niedziela Wielkiego Postu: Aby podjąć projekt konieczny jest plan działania. Jak osiągać pewne etapy i kto je wyznacza?

Zgodnie z jedną z kilku definicji: projekt to sekwencja niepowtarzalnych, złożonych i związanych ze sobą zadań, mających na celu osiągnięcie wyznaczonego celu. Ciekawiej jednak zabrzmi ta definicja, jeśli określimy nią życie, a celem będzie życie wieczne. Ważne jest jednak, aby tę sekwencję działań przemyśleć i by nie była ona chaotyczna czy nieuporządkowana. Plan działań w takim przedsięwzięciu, jakim jest projekt: życie jest rzeczywiście niezbędny.

O stopniowości i dojrzewaniu do pewnych etapów, o tym jak się zorganizowąć i jakie działania podjąć mówi Sławomir Noga SDS.
 

Zapraszamy do oglądania!


Do realizacji Projektu Życie potrzebna jest silna wola, którą trenujemy poprzez codzienne przekraczanie siebie, stawianie sobie konkretnych wymagań…

Sławomir Noga SDS


Zobacz także
ks. Stanisław Groń SJ
Miłosierny Bóg troszczy się o człowieka, dba o nas i stąd mamy aniołów, którzy są obecni przy nas, chronią nas i pomagają nam. Anioły są "sposobami" obecności Boga objawiającego się w świecie, Jego manifestacją i Jego głosem. Łączą niebiosa z ziemią i "sprowadzają" na nią Boga. Wszędzie tam, gdzie możemy spotkać się z dobrocią, miłością, jednością, tam też obecny jest anioł...
 
Magdalena Duchnowska
Na rozwój dziecka nieoceniony wpływ ma relacja między rodzicami, która powinna być najważniejsza. Jeżeli ci za jedyny cel stawiają sobie wychowanie pociechy, ich związek spisany jest na straty. Maluch, którym ojciec i matka interesują się bardziej niż sobą, wyrośnie na egoistę...
 
Peter Kreeft
Naszym biletem w bramach niebieskich nie są dobre uczynki albo szczerość, ale wiara, która skleja nas z Jezusem. Czytałem o łasce w Sumie Tomasza, w dekretach Soboru Trydenckiego i przekonałem się, że na temat łaski wypowiadają się one równie zdecydowanie jak Luter i Kalwin. Nie posiadałem się z radości, że Kościół katolicki także czyta Biblię! 
 
___________________
 
 reklama