logo
Piątek, 22 października 2021 r.
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłąwa, Salomei, Filipa, Donata – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Przewodniczący Episkopatu koncelebrował Mszę św. z Papieżem z okazji 50-lecia CCEE
 


Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), abp Stanisław Gądecki, koncelebrował w Watykanie Mszę św. z papieżem Franciszkiem na rozpoczęcie Zebrania Plenarnego CCEE.

 

W homilii papież Franciszek podziękował przewodniczącym europejskich episkopatów za „to niełatwe dzieło odbudowy, które prowadzicie z łaską Bożą. Dziękuję za te pierwsze 50 lat w służbie Kościoła i Europy. Wspierajmy się nawzajem, nie poddając się nigdy zniechęceniu czy rezygnacji”.

 

„Pomóżmy dzisiejszej Europie chorej na znużenie w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa i Jego Oblubienicy. Możemy jedynie dać z siebie wszystko, aby to nieprzemijające piękno mogło zostać dostrzeżone” – powiedział Papież w homilii.

 

Po Mszy św. przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy udali się do grobów papieży, którzy towarzyszyli działalności CCEE na przestrzeni 50 lat jej istnienia. Następnie udali się do grobu św. Jana Pawła II, gdzie odmówili modlitwę za Europę.

 

Zebranie Plenarne CCEE potrwa do niedzieli 26 września. Temat wybrany na Zebranie Plenarne brzmi: „CCEE – 50 lat w służbie Europie – pamięć i perspektywy w kontekście Fratelli tutti”.

 

www.episkopat.pl