logo
Sobota, 20 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bernarda, Sabiny, Samuela, Sobiesława – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Przewodniczący Episkopatu wręczy nagrodę „Srebrnej Piszczałki”
 


Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w najbliższą niedzielę w archikatedrze warszawskiej wręczy nagrodę „Srebrnej Piszczałki”. Tegorocznym laureatem jest ks. prof. Kazimierz Szymonik, dyrygent i muzykolog, 80-letni kapłan archidiecezji częstochowskiej.

 

Nagroda Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (dawniej nagroda Prymasa Polski) „Srebrna Piszczałka” przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. Wyróżnienie wręczane jest corocznie podczas Międzynarodowego Festiwali Muzyki Sakralnej w Warszawie. W tym roku odbędzie się on od 3 lipca do 18 września.

 

Przewodniczący Episkopatu wręczy Nagrodę Srebrnej Piszczałki w pierwszym dniu XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej, 3 lipca, w archikatedrze warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00.

„Srebrna Piszczałka” jest przyznawana od 2000 roku za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. Wręczana jest podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie, organizowanego przez Fundację „Festiwal Muzyki Sakralnej”.

 

episkopat.pl