logo
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Bianki, Borysa, Wawrzyńca – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia: „Bardzo dziękuję!”
 


Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia ks. bp Romuald Kamiński dziękuje za podjęcie różnorodnych inicjatyw wspierających grupy i środowiska zawodowe walczące z koronawirusem.

 

„Jako Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Służby Zdrowia, bardzo dziękuję za ich podjęcie. Proszę Chrystusa Najlepszego Lekarza o ich obfite i błogosławione owoce; Matce Bożej z Lourdes zawierzam ich realizację” - czytamy w liście rozesłanym do mediów i umieszczonym na stronie episkopat.pl.

 

Dziękuje za działania ogólnopolskiej Caritas i poszczególnych Caritas diecezjalnych; za franciszkańską akcję ‘Adoptuj medyka’; pallotyńską - ‘Wasze imiona zapisane są w niebie’, Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie oraz Apostolstwa Chorych - ‘Zaadoptuj medyka i chorego’.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia pisze, że na najwyższe laury zasługują lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci, kapelani i wolontariusze – wszyscy pracownicy placówek medycznych i im pokrewnych, którzy z narażeniem życia i bezpieczeństwa swojego i swoich najbliższych, przełamując wewnętrzne lęki i obawy, wbrew niepokojom, zmęczeniu, ludzkiemu zniechęceniu: są, trwają, służą, ratują, troszczą się i opiekują, niosą pomoc i wsparcie. Nazywa ich bohaterami.

 

Franciszkańska akcja ‘Adoptuj medyka’ została zainicjowana przez krakowskich franciszkanów w odpowiedzi na poruszający, osobisty list jednej lekarki, matki trojga dzieci, niegdyś związanej z duszpasterstwem akademickim przy jednym z franciszkańskich klasztorów.

 

Polega ona na tym, że wierzący człowiek deklaruje się przed Bogiem do codziennej, systematycznej modlitwy za jedną osobę ze środowiska służby zdrowia w czasie trwania pandemii koronawirusa. Wybór konkretnej osoby pozostawia jednak Panu Bogu. Wciąż można do niej dołączyć. Nawet jest to wskazane.

 

Jan Maria Szewek
franciszkanie.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー