logo
Piątek, 27 listopada 2020 r.
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksyma, Waleriana, Wirgiliusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Przymierze z Bogiem
materiał własny
 


Przymierze z Bogiem

Stary Testament podaje, ze Bóg zawarł przymierze z narodem wybranym. Czy rzeczywiście Bóg potrzebuje zawierać przymierze z ludźmi?

Nie. Nie potrzebuje On przymierza z ludźmi, bowiem posiada pełnię doskonałości. Potrzebne jest ono nam, gdyż ludzkie szczęście leży w zjednoczeniu z Bogiem. Bóg pragnie naszego zbawienia i w tym sensie chce przymierza z każdym człowiekiem i ze wszystkimi narodami. Po upadku pierwszych rodziców Bóg wielokrotnie odnawiał przez patriarchów przymierze z ludźmi. Gdy Izraelitów wyprowadził z niewoli egipskiej, uroczyście odnowił je na Synaju i przez Mojżesza wyraził jego zobowiązania w dziesięciu przykazaniach. Jednocześnie prorocy zapowiadali nowe i doskonałe przymierze. Ich proroctwo wypełniło się w Jezusie Chrystusie, który przez ofiarę na krzyżu zawarł ze wszystkimi ludźmi nowe i doskonałe przymierze z Bogiem. Uczynił nas dziećmi Bożymi i otworzył przystęp do Ojca. Staro-testamentowe ofiary ze zwierząt zastąpił Ofiarą eucharystyczną, uobecniającą Jego ofiarę na krzyżu. Ona odradza wierzących w Chrystusa i buduje królestwo Boże na ziemi jako zaczątek królestwa niebieskiego. To przymierze Bóg zawiera z człowiekiem na chrzcie świętym.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy pierwsi kuzyni mogą zawrzeć katolicki związek małżeński?
 
Agata Pawłowska
W 1960 r. św. Jan XXIII zatwierdził litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa i gorąco zachęcał wiernych do jej odmawiania. W kościele powszechnym lipiec jest miesiącem poświęconym Krwi Chrystusa. Co w niej takiego szczególnego? 
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
Wieczny tzn. istniejący bez końca. W ścisłym znaczeniu, to co istnieje bez początku i końca, bez żadnych zmian i następstw. Definicja wieczności wg Boecjusza: "Wieczność to stałe i zarazem doskonałe posiadanie nieskończonego życia". Objawienie wypowiada się stanowczo na temat tej prawdy: Podobnie jak Bóg, prosty i nieskończony, niczym nie jest ograniczony przestrzennie, tak samo i przez czas nie może być ograniczony, ponieważ jest niezmienny. Bóg jest bez końca i bez początku.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー