logo
Czwartek, 23 września 2021 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Radiowo-Internetowe Studium Biblijne
 


Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym. Rozpoczyna ono kolejny rok działalności od pierwszej niedzieli października.
 
Zdaniem biskupa mogą nas zawstydzać różnego rodzaju sekty, które znają bardzo dobrze Pismo Święte. 
 
„W przypadku nas katolików trzeba mieć wiedzę teologiczną, żeby umocnić wiarę i świadczyć o niej,  kiedy inni zadają nam trudne pytania” – dodaje biskup. 
 
W ramach wykładów zostaną przybliżone słuchaczom biblijne teksty odnoszące się do osoby Jezusa Chrystusa. W ramach Studium, w związku z ogłoszonym przez Ojca Świętego Rokiem Miłosierdzia, zostanie także podjęta tematyka wprowadzająca w tajemnicę Boga będącego źródłem miłosierdzia.
 
„Drodzy Diecezjanie! Zachęcam Was do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty oraz do osobistej regularnej lektury Pisma Świętego. Wszystkim słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie” - napisał w komunikacie biskup tarnowski Andrzej Jeż.
 
 
Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30, a także powtarzane w poniedziałki po wiadomościach o godz. 20.00. Pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane również na stronie internetowej Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.