logo
Niedziela, 21 października 2018 r.
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza, Jakuba Strzemię, Urszuli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Ostatecznie winnica Boża - Naród Wybrany - nie spełnił pokładanej w nim nadziei. Pan Bóg oczekiwał należnych mu plonów, to jest pobożności i wierności wobec Jego przykazań, niestety nie doczekał się tego. Wysyłał proroków, którzy przypominali im o obowiązkach wobec właściciela winnicy to jest Boga, ale to nic nie pomogło. Cóż można było dalej uczynić? Proroków nie słuchali, ale na pewno dadzą posłuch Jego Synowi. "Posłał go do nich jako ostatniego, bo mówił sobie: „Uszanują mojego syna”. Lecz owi rolnicy mówili między sobą: „To jest dziedzic. Chodźcie, zabijmy go, a dziedzictwo będzie nasze”. I chwyciwszy, zabili go i wyrzucili z winnicy. Cóż uczyni właściciel winnicy? Przyjdzie i wytraci rolników, a winnicę odda innym" (Mk 12, 6-9).

I tak też się stało. Po ukrzyżowaniu Chrystusa, kilkadziesiąt lat później Żydzi wywołali powstanie przeciwko Rzymianom. Jak przepowiedział Jezus państwo żydowskie zostało zniszczone, a ich świątynia spalona. Wielu Żydów zginęło lub zostało obróconych w niewolników. 

Teraz w miejsce Żydów do winnicy Boga weszli wyznawcy Chrystusa. 
Jakimi jesteśmy pracownikami w tej Bożej winnicy?

W wielu chrześcijańskich krajach coraz mniej ludzi przyznaje się do Chrystusa. Co będzie w przyszłości? Niepokojące jest pytanie Jezusa: "Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie" (Łk 18, 7).

diakon Franciszek 

diakonfranciszek@gmail.com

 

Patron Dniabł. Jakub Strzemię
biskup

Bł. Jakub urodził się w roku 1340. Jako młodzieniec wstąpił do zakonu franciszkanów. Zasłynął jako gorliwy misjonarz wschodnich kresów. W roku 1391 został arcybiskupem halicko-lwowskim. Z wielką gorliwością organizował życie religijne w rozległej archidiecezji. Odznaczał się gorącym nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej. Cieszył się zaufaniem króla Władysława Jagiełły. Umarł 20 października 1409 roku.

jutro: św. Salomei

wczoraj
dziś
jutro